Spartak v létě nezahálel. Před koncem sezony se volil nový výbor FO. Jeho předsedou se stal Jan Štusák, nahradil tak Martina Janouška, který již nechtěl v této funkci pokračovat. Členem výboru však ke spokojenosti všech zůstává nadále.

Prvním z úkolů nového výboru bylo především prodloužení hostování dvou opor Romana Moudrého a Miroslava Šrolera. Veškerá jednání se podařilo zdárně dotáhnout a oba hráči budou celou tuto sezonu oblékat opět brandýský dres. Naším hráčem se stal i Petr Kochánek, který je nyní definitivně brandýským hráčem, po přestupu z České Třebové. Dále se ještě realizuje příchod nového brankáře Filipa Zvaleného, který se s největší pravděpodobností také stane členem našeho kádru.

Náš kádr neopustil žádný hráč. Adam Sloupenský, který je na hostování v Chocni, bude nadále nastupovat za Brandýs na střídavý start. Jedinou ztrátou je pro nás přerušení kariéry Standy Zhorely, který laboruje s vleklými bolestmi zad.

Lodivodem našeho týmu zůstává Honza Fogl, který společně s Martinem Janouškem tvoří trenérskou dvojici.

 

A teď k průběhu přípravy..

První část byla hodně bolestivá. Nabírala se především muskulatura a kondice. Trenéři zapojili do tréninků prvky Crossfitu, což pro hráče byla velmi náročná novinka. Postupně se přecházelo k získávání výbušnosti a konečně se mohli hráči i "pomazlit" s míčem.

Nejvíce se však všichni těšili na získávání herní praxe. Nejprve se Spartak 6.8. představil na hřišti Cerekvice, která je účastníkem krajské I.B třídy. Brandýs si na jejím hřišti počínal velmi dobře. Přesto, že domácímu celku podlehl 1:2, převedl především pohlednou kombinační hru, která přinášela spoustu šancí a hezkých kombinací. Nutno dodat, že soupeř si počínal také fotbalově, což v soutěži jako je okresní přebor vidíme sporadicky, i díky tomu měla hra svou kvalitu. Branku za náš tým zaznamenal Honza Špinler, který křížnou střelou z 22 metrů překonal domácího brankáře.

Za tropického vedra se v sobotu 9.8. Brandýs zúčastnil tradičního turnaje v Kerharticích. Soupeřem mu byly domácí Kerhartice a Sopotnice. První utkání Spartak sehrál s domácím výběrem, kdy po nepříznivém vývoji dokázal zvítězit 3:2.

Druhý zápas proti Sopotnici měl až nečekaně snadný vývoj a Spartak vyhrál 5:2. Potřetí v řadě jsme se tak stali celkovými vítězi turnaje.

O víkendu nás ovšem čeká těžký vstup do nové sezony. V neděli 17.8. zavítáme do Tatenic, kde se našemu týmu dlouhodobě nedaří. Věříme však, že historie bude zapomenuta, Spartak naváže na předvedenou hru z přípravných utkání a z horké tatenické půdy přiveze nějaké body, nejlépe všechny tři!