II. KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /I.HRANÉ/ – 17.08.2014

SOKOL TATENICE – SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ  1 : 3  /0:0/

Los nového ročníku OKRESNÍHO PŘEBORU 2014-2015 nám přisoudil tým, s kterým jsme začínali i minulý ročník – Sokol TATENICE. Tým, s kterým nemáme příliš lichotivou bilanci a již vůbec ne na jeho domácím pažitu.

Ve středu 06.08.2014 jsme sehráli přípravné utkání na hřišti účastníka KRAJSKÉ I.B TŘÍDY – TJ SLAVOJ CEREKVICE NAD LOUČNOU.

Při „nezasloužené“ porážce 2:1 jsme v poli byli více než vyrovnaným soupeřem a výkon byl příslibem před novou sezonou.

V sobotu 09.08.2014 jsme vítězně zvládli TURNAJ v KERHARTICÍCH

/Kerhartice 3:2, Sopotnice 5:2/. Druhé utkání bylo proti oslabenému soupeři, ale hned následné po prvním - herně a „morálně“ jsme ve velkém vedru obstáli.

* * * * *

V základní sestavě nastoupil v brance Miškovský Pavel – obrana v sestavě Janoušek Martin, Matějka Jan, Šilar Tomáš, Sloupenský David, v záloze Hruša Jan, Šroler Miroslav, Hanzl Jaroslav, Kochánek Petr, v útoku Beneš Jaroslav, Moudrý Roman. V zápise Pavlíček Martin, Janoušek Jan, Novotný Petr.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru, kteří odehráli přípravná utkání : Horáček Vít (rodinné důvody), Sloupenský Adam (utkání KP – Agria Choceň), Špinler Jan (xxx).

Lehce mimo dění týmu se propadají bývalé opory:

Pavlíček Michal, Růžička Martin, Lajza Tomáš, Müller Vladimír, … .

Administrativně bude pro následující zápas dotažen přestup (SS) hráče Řetové – brankaře i hráče – Zvaleného Filipa.

STANISLAV ZHORELA ukončil kariéru - patří mu VELIKÉ PODĚKOVÁNÍ za jeho odevzdané služby -  jako hráče - pro „Brandýský fotbal“.

Přes slušné výkony v popsané přípravě jsme měli obavy z prvního mistrovského utkání – divácká kulisa byla jako vždy bouřlivá, ale domácí podle slov trenéra neodehráli žádnou přípravu a dle soupisky v týmu bylo 4 + 4 /lavička/ hráčů ročníku 1990 a mladších. Náš celek 3 + 0.

Utkání se odvíjelo v nadstandardním duchu – jednoznačně jsme domácí přehrávali a tím krotili euforii domácích fans.

V úvodu držíme míč a hned v 02.min. máme šanci – hlavičku Šrolera M. z malého vápna likviduje výtečný domácí brankář s přispěním domácího obránce.

Úspěšně nadále kombinujeme, domácí nepouštíme ani do náznaků šancí, vždy gólově nepříjemného Tareše Davida obrana drží na uzdě. Dostáváme se ke střelbě, prozatím však neúspěšné.

Ve 25.min. opět uniká Moudrý R., zleva centruje a slabší dorážku Beneše J. vykopává domácí brankař.

Domácím se daří ve 32.min. dobře rozehrát přímý volný kop a následnou střelu domácích tečuje Miškovský Pavel na horní hranu břevna.

Před odchodem do kabin předvádíme další kombinační akci, míč po ose Moudrý R., Beneš J. směřuje na nabíhajícího Šrolera M. – na poslední chvíli nejhoršímu pro domácí zabraňuje obětavý skluz domácího obránce.

V průběhu I.poločasu HR (Ropek Stanislav) uděluje ŽK v poměru 3:1 (Hanzl J.)

Do druhého poločasu nastupujeme s vědomím, že jsme lepší, ale chybí přesnější a důrazné zakončení.

Ke změně skóre v náš prospěch dochází v 52.min. – po další kombinaci napřahuje z 20 m kapitán HANZL JAROSLAV a lehce nadzvednutá střela domácím obráncem končí v levém růžku domácí branky - 0 : 1.

Naše vedení je zasloužené, po většinu máme míč v držení, ale bylo by třeba dvoubrankového vedení, pro ještě větší klid, neboť dnes tu nezvítězit by byla ztráta.

V 58.min. střídá Hrušu Jana - Janoušek Jan.

Domácí brankař čaruje při dalších zakončeních Moudrého R. a především při průniku Hanzla J. a jeho zakončení /reflexivně vyráží/.

Když nečaruje, tak svůj kvalitní výkon střelecky nekorunuje Beneš J.

Po dalším famózním průniku Moudrého R. dostává v 66.min. osamocen přihrávku na malé vápno před skoro odkrytou branku – lavička již zvedá ruce – nepodařené zakončení končí nepochopitelně mimo tyče.

Co nezvládl jeden útočník to v 68.min. zvládá druhý -- MOUDRÝ ROMAN – jeho samostatný průnik zleva končí střelou z úhlu – a radujeme se – 0 : 2.

Zdá se, že je rozhodnuto, ale v 75.min. zahrávají domácí přímý volný kop a zkušený stoper KREJČÍ JAN z osmi metrů tečuje míč do sítě – 1 : 2.

Nadšení domácích fanoušků však krotíme hned v 80.min. – po průniku po pravém křídle Beneš J. zpětnou přihrávkou nachází na penaltě volného HANZLA JAROSLAVA a jeho střela končí u tyče v síti – 1 : 3.  Je rozhodnuto.

V 82.min. střídá Kochánka Petra – Pavlíček Martin.

Domácí již nemají sílu na útok a zvrat utkání a tak po velice fotbalovém a bojovném výkonu všech hráčů si můžeme v kabině zakřičet vítězný chorál.

I hodnocení trenéra domácích je jednoznačné „Zvítězili jste zaslouženě!“

V NEDĚLI 24.08.2014 MÁME NEČEKANÉ VOLNO !!!!!!!!!!!

Tým TJ SOKOL ČESKÉ HEŘMANICE SE ODHLÁSIL ZE SOUTĚŽE a je prvním sestupujícím.

Další utkání nás tak čeká až 30.08.2014 – na hřišti TJ SOKOL TĚCHONÍN.

V prvním kole se zrodily tyto další výsledky :

Boříkovice možná nečekaně porazily Žamberk B – 1 : 0.

Rybník očekávaně porazil Jiskru 2008 B – 4 : 2.

Rudoltice asi očekávaně podlehly Sloupnici, i když výrazně  – 1 : 5.

Žichlínek neočekávaně vysoko porazil Sopotnici – 4 : 1.

Těchonín asi očekávaně podlehl Semanínu, i když výrazně  – 1 : 4.

Dolní Dobrouč měla volno.

Beneš Jaroslav st.