IV.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /III.HRANÉ/ - 30.08.2014

SOKOL TĚCHONÍN – SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ 3 : 5 /2:3/

Po vítězném vstupu do soutěže /vítězství v Tatenicích 3:1/ a pauze o minulém víkendu /odhlášení Sokola České Heřmanice ze soutěže/ nás čekal další „výlet“ – nyní do Těchonína.

Domácí v I.hraném kole podlehli doma Semanínu 1:4 a ve II.kole zvítězili v Dolní Dobrouči 3:2.

Jistě jsme neodjížděli s poraženeckou náladou, ale lehký „strach“ ze soupeře byl jistě v pořádku, neboť při útočné síle domácích udržet nulu vzadu bývá těžké /Kovanda J. (74), Hynek M. (83), Špaček R.(75), Makar J. (77) – zkušenost sama/.

* * * *

V základní sestavě se objevil v brance Zvalený Filip – obrana v sestavě Janoušek Martin, Šilar Tomáš, Janoušek Jan; v záloze Hruša Jan, Šroler Miroslav, Hanzl Jaroslav, Pavlíček Martin a Horáček Vít; v útoku Sloupenský Adam a Moudrý Roman.

V zápise Sloupenský David, Beneš Jaroslav (z důvodu jiné sportovní aktivity k dispozici na II.poločas), Matějka Jan (z rodinných důvodů k dispozici na II.poločas).

Poznámečka pro „zdravotně indisponovaného“ R.M. a některé další členy širšího kádru - je velice dobře podpořit spoluhráče účastí na zápase, ale při lepší komunikaci s trenéry by nebylo na škodu nahlásit svoji pravděpodobnou přítomnost a pro „strýčka příhodu“ být zapsán v zápise.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru – Miškovský Pavel (omluven), Kochánek Petr (omluven), Špinler Jan (zranění), Růžička Martin (zranění), /Pavlíček Michal, Lajza Tomáš, Müller Vladimír,../.

* * * *

Domácí nastoupili odhodlání nedat svoji kůži lacino a jistě s plánem zisku tří bodů. Tento plán jsme jim začali kazit již v 05.min.. Po úvodním držení míče jsme svoji třetí kombinaci dokázali zrealizovat až do domácího vápna a po příhře Hruši J. zakončit ji lehce tečovanou střelou z 8 m – PAVLÍČEK MARTIN – 0 : 1.

Máme nadále po většinu držení míče pod svoji kontrolou a tak prozatím domácí nepouštíme k zakončení. Výjimkou je v 15.min. průnik domácího útočníka, faul Tomáše Šilara (ŽK) a nebezpečný přímý kop z hranice vápna.

Ve 28.min. zaslouženě zvyšujeme svoje vedení – po vydařené kombinaci zpětná přihrávka Moudrého R. nachází na 18 m HORÁČKA VÍTA – jeho přízemní střela zapadá k tyči - 0 : 2.

Domácí se na naši polovinu dostávají většinou bez mezihry v záloze – nákopy či dlouhými a rychlými auty na zkušené útočníky. Zahrávají po přísných posouzeních i několik přímých kopů (Filip je za přispění obrany likviduje).

Je však bezmocný při situaci v 34.min.. Míč z nepovedeně rozehraného rohového kopu se ocitá na 22 m před naši brankou, kde se do něj opírá trestuhodně volný MAKAR JAROSLAV – jeho „bomba“ proletí šestnáctkou a třepe se v síti – bez reálné šance reagovat – 1 : 2.

Domácí fanoušci ožívají, ale neprodleně po dvou minutách je uzemňujeme.

V 36.min. centr do šestnáctky si zpracovává Horáček Vít, je při zpracování atakován domácím brankařem, ale stačí míč posunout před branku na malé vápno – tam úplně sám dobíhá MOUDRÝ ROMAN a jednoduchým doklepnutím hlavou skóruje – 1 : 3.

Mínusem na naší straně je „nakopnutý“ kotník Víti a jeho nucené střídání.

Ve 40.min. tedy Horáčka Víta střídá Sloupenský David.

Domácí hráči si vyčítají obdržené branky a to způsobem jistě ne vzorovým pro přítomnou mládež.

Na nohy je v 42.min. dostává další rohový kop. Na centr si na 8-mi metrech naskakuje osamocený KOVANDA JAROSLAV a trefuje šibenici – 2 : 3.

Domácí fanoušci opět ožívají a ženou domácí hráče za vyrovnáním ještě do poločasu. Jejich vlivu druhou polovinu poločasu podléhá i HR - přísný metr na naše hráče znamená ŽK pro Janouška J. i Sloupenského A. a především nebezpečné přímé kopy – odolává však jak výborný Filip tak i obrana.

Do druhého poločasu střídá Beneš Jaroslav Hrušu Jana.

Jednobrankový rozdíl ve skóre dává domácím neustále šanci na zvrat a šance přichází hned ve 48.min.. Ve vápně se prosazuje Kovanda J. – trefuje však pouze tyč a následné nebezpečí hasí Filip zalehnutím míče.

V 52.min. domácí z přímého kopu ze 24 m trefují horní hranu břevna.

Náznaky šancí jsou k zaznamenání na obou stranách, oba týmy zvyšují důraz v osobních soubojích /na straně domácích 3 ŽK, na straně hostí ŽK též pro Beneše J./.

V 70.min. střídá Matějka Jan Pavlíčka Martina.

Ozisku tří bodů rozhodujeme v závěrečné patnáctiminutovce.

V 78.min. se po kombinaci a po zpětné přihrávce ke střele z 22 m dostává HANZL JAROSLAV – „vystřelený projektil“ se zastavuje až v síti – 2 : 4.

V 82.min. se do samostatného úniku dostává MOUDRÝ ROMAN – zakončení je více než „chvály hodné“ – 2 : 5.

Je rozhodnuto o importu tří bodů do Brandýsa nad Orlicí.

Držíme míč, ale v nastavení (90+1 min.) nachází centr domácích na malém vápně KOVANDU JAROSLAVA a ten stanovuje konečný rezultát – 3 : 5.

Následně objektem kabin zní „vítězný Brandýský chorál“.

* * * *

V NEDĚLI 07.09.2014 od 16.00 hod. přivítáme na našem hřišti DRUHÝ TÝM TABULKY /3 výhry/ - TJ SEMANÍN.

Vážení příznivci našeho mužstva – přijďte nás povzbudit a podpořit v naší snaze /potvrdit vynikající vstup do sezóny - 6 bodů v tabulce pravdy/ a porazit spolu se Sloupnicí největšího favorita letošního ročníku.

* * * *

V NEDĚLI 07.09.2014 od 9.00 hod.

se na našem hřišti koná turnaj MLADŠÍCH ŽÁKŮ.

Vážení příznivci našeho mužstva – přijďte povzbudit a podpořit ve fotbalových začátcích naši mládež. Děkujeme Vám předem za jejich podporu.

Beneš Jaroslav st.

 

 

Nově vás v každém článku bude čekat blog "Štusiho klobásy", ve kterém náš předseda hodnotí lahodnost klasického fotbalového pokrmu=)

Tentokráte hodnotí dvě a to z Tatenic a Těchochnína:


Tatenická klobása

Tatenická klobása je již dlouhá léta vyhlášená a ani letos nezůstala její pověst za skutečností. Poctivá, teplá do posledního sousta a s příjemnou chutí. Čerstvý chleba, možnost výběru hořčice, kečupu a jako bonus i pálivé omáčky Klobásový inspektor dává 8 bodů z 10.


Těchonínská klobása

Po tatenické klobáse, která nastavila laťku celkem vysoko, přišla na řadu klobása z Těchonína. Měla velice příjemnou chuť. Chleba byl nejspíš páteční nebo jsem jen holt vyfasoval okoralejší část, ale jako celek hodnotím 7.5 bodu z 10.

Jan Štusák

 

 

 

Článek převzatý z těchonínského webu:

 

30.8. 2014 Sokol Těchonín – Brandýs nad Orlicí 3:5 (2:3)

Od 16 hodin jsme na našem hřišti přivítali celek z Brandýsa nad Orlicí. Ač jsme se chtěli od začátku soustředit na hru od zadu, již v 5. minutě jsme prohrávali 0:1. Naši hráči jako by koncentraci na zápas nechali někde v kabině a již po několikáté zaspali úvod utkání. Co naplat, že utkání bylo vyrovnané, když soupeři na nás stačí „šance nešance“ a gól dá takřka z ničeho, naopak my se na branku neskutečně nadřeme. Aby toho nebylo málo, ve 20. minutě je stav 0:2 a to zahýbá s psychikou i daleko zkušenějšímu mužstvu. Ve 32. minutě jsme zahrávali rohový kop, míč se záhadným způsobem odrazil až před velké vápno k Makarovi a ten zhruba ze dvaceti metrů nevídanou ranou snížil na 1:2. Brankář hostí nestačil ani zvednout ruce. Věřili jsme, že to naše kluky nakopne a brzy se nám podaří vyrovnat. Jenže 2 minuty na to, to bylo opět o 2 branky 1:3. Pro diváky to bylo možná atraktivní, ale pro nás, bohužel, ne. Přestřelka pokračovala, tentokrát ve 39. minutě Kovanda po rohovém kopu uklidil balón hlavou do horního rohu branky. 2:3. Poločas tedy skončil tímto výsledkem, který se dost podobal tomu poločasovému z jarního kola. Ve druhém poločase naši hráči postupně přebírali iniciativu zápasu, ale i když některé šance vyloženě volaly po gólu, tak buďto skvěle zasáhl hostující gólman, nebo mu několikrát pomohla branková konstrukce. Stav se tedy začal měnit až 10 minut před koncem. Bohužel na druhé straně, u hostů. Brandýský kapitán napřáhl z 25 metrů a nechytatelnou ranou zvýšil opět na rozdíl dvou branek. 2:4. V té době už nám nezbývalo než se ještě více tlačit do útoku, ale než jsme stačili zareagovat, tak o 2 minuty později hosté podnikli rychlý kontr a stav už vypadal hrozivě 2:5. V 90. minutě už pouze snižoval opět Kovanda na konečných 3:5. Brandýský celek z osmi střel na bránu skoroval 5x a domácí celek ze 16 střel vstřelil branky 3. To hovoří za vše. Na další zápas zajíždíme do Sopotnice.