XV.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU – 30.03.2014

SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ – TJ SEMANÍN 0 : 3 /0:1/

K prvnímu jarnímu utkání nastoupili domácí po vcelku vydařené zimní přípravě /Zimní turnaj na UMT v Chocni/ a postupu přes Sloupnici a Kerhartice v Okresním kole Českého poháru.

Postup Semanína taktéž do semifinále ČP a především výsledky /3:0 Rybník a 3:2 v Žamberku/ budily respekt k soupeři.

Vyzrálost hostujícího mužstva se v dnešním zápase projevila /dá se říci jak v sportovním měření tak i na poli „šedé diplomacie“/.

V domácím dresu jsme dnes postrádali především Michala Pavlíčka a Tomáše Šilara. Taktéž Adama Sloupenského /střídavý start v Chocni/ a mládež /Jana Matějku a Tomáše Lajzu/.

První poločas se nesl za velice mírné převahy hostí a ovlivnila jej první proměněná šance hostí již v 10.min- Dvořák Michal 0 : 1.

Domácím se koncovka nevedla a výborně chytal brankař hostí Kašpar Petr.

Úvodní třicetiminutovka druhého poločasu přinesla snahu domácích o vyrovnání a šance hostí. Domácí držel nad vodou Pavel Miškovský. Do osudu zápasu mohl promluvit domácí Beneš Jaroslav, ale svůj samostatný průnik v 64.min. však zakončil pouze střelou do břevna. Domácí se dále pokoušeli o zakončení - nevedlo se vyrovnat skore, ale hru ano – a tak ku škodě průběhu zápasu o osudu rozhodl HR. V 72.min. za faul nefaul /k veliké nelibosti domácích fanoušků a hráčů nařídil pokutový kop/.

Dvořák Michal – 0 : 2. Za čtyři minuty nato bylo po zápase – po centru zprava se na malém vápně prosadil Švihálek Michal – 0 : 3.

Přes snahu a i dobré náznaky šancí domácí již čestnou branku nevsítili.

Příští zápas – čtvrté mužstvo tabulky – DOLNÍ DOBROUČ.