XVI.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU – 04.06.2014

FK DOLNÍ DOBROUČ - SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ 6 : 3 /2:3/

K prvnímu jarnímu utkání na hřišti soupeře jsme zajížděli na „nemilovanou půdu“ Dolní Dobrouče, s cílem umazat bodovou ztrátu s domácího zápasu se Semanínem, který dnes „rozdrtil“ Žamberk B 4:0.

V sestavě jsme nadále postrádali především Tomáše Šilara a mládež /Jana Matějku a Tomáše Lajzu/.

Z lyžování v Alpách se vrátil Pavlíček Michal, přítomen byl i Sloupenský Adam, který včera odehrál zápas za dorost Chocně a na konci zápasu střídal za „A“.

Růžička Martin si v sobotu „střihnul“ Pražský půlmaratón a prý „proháněl „africké antilopy“. Na lavičce byl připraven též Pavlíček Martin.

* * * * *

Po 8 „slovy osmi minutách“ to bylo na „ručník“ a zaděláno na „debakl“.

Po 23 „slovy dvacetitřech minutách“ jsme vedli a domácí nevěděli kudy kam.

V 82.minutě se předvedl HR /49-ti letý/ a sebral nám možnost zahrávat „neoddiskutovatelný“ pokutový kop a vyrovnat tak na 4:4 /šel se „jak nesvéprávný“ radit s 20-ti letým AR1, kde byl hráč faulován – verdikt byl znám dopředu – místo bylo určeno na hranici pokutového území – 1,5 m jinde než-li k jasnému podražení došlo/.

Debaklem utkání nakonec skončilo – v 85.min. padl pátý a v 92.min. šestý gól.

* * * * *

První akce domácích, jejich důraz, naše zaváhání při bránění - RYŠAVÝ M. se objevil před Pavlem M. a přes snahu Standy Z. – 02.min. 1 : 0.

07.min. – Po naši kombinaci se uvolňuje Roman M. – střela končí na břevně /zdá se že bychom mohli konkurovat/ domácí však nekompromisně odpovídají – střelou z hranice pokutového území mění Huška M. skóre – 2:0.

Jak výše uvedeno – bylo to na ručník – ale zvedli jsme hlavu a v 17.min. jsme byli odměněni – přímý kop z 22 m zahrává HANZL JAROSLAV – střela končí u levé tyče – 2 : 1.

Hrajeme dále bojovně a ve 20.min. je vyrovnáno – střelu Romana M. sráží brankař před PAVLÍČKA MICHALA a ten z 16 m do prázdné branky – 2 : 2.

Pro domácí hráče a diváky za tři minuty – tj. ve 23.min. – připraví šok ZHORELA STANISLAV - po dalším „brutálním“ zákroku domácích hráčů zahrává přímý volný kop ze 40 m a míč po chybě domácího brankaře končí v síti – 2 : 3.

Po tomto obratu neustále diktujeme tempo hry, jsme lepší, domácí hrají „tužku“ – vytváříme si „tutové šance“ – jejich nepromění nás bude nakonec mrzet.

Mj. – ve 32.min nádherná souhra Jaroslav H., Michal P. – centr na Romana M. – brankou nekončí.

Ve 43.min. další nádhera – po kombinaci se před brankařem domácích objevuje Miroslav Š. – má možnost vstřelit svoji „první brandýskou branku“ – domácí brankař však napravuje svoji chybu a zázračně vyráží na hranici velkého vápna, kde je připraven Roman M. – tutovka do prázdné branky však končí „nad“.

Do 25.min. druhého poločasu /70.min./ jsme byli zakřiknutí, náznaky šancí zahazovali a čekali „na osud“ – až to tam padne. HR netrestal fauly domácích ŽK a ti tak mohli rozehrávat „herecká čísla – č.7“ a následné přímé kopy.

V 54.min. jsme nezachytili rychlý brejk domácích – RYŠAVÝ M. – 3:3.

V 67.min. domácí zahrávali další z rohových kopů – za hranicí velkého vápna se do míče „nechytatelně“ trefil KUBÍČEK VOJTĚCH – 4 :3.

Až poté jsme začali opět domácí přehrávat a výsledkem byla situace z výše popsané 82.min. – tyto zážitky „jsou k nepochopení“ – pouze však pro „neznalého poměrů“ – pan HR ztratil veškerou „úctu“ – to se nedělá.

V zápase, ve kterém skóre ŽK mělo být na straně domácích „četné“ jsme nakonec zvítězili – debaty a vášně po tomto extempore odnesl „žlutým oceněním“ faulovaný a náš brankař /zde druhý AR byl najednou velice aktivní/.

Přímý volný kop Jaroslav H. zahazuje a našeho rozpoložení domácí za přispění AR2 /nemá již sílu zvedat praporek při jasných postaveních mimu hru domácích/ přetavují v pátou a šestou branku.

85.min – MATĚJÍČEK TOMÁŠ – 5:3. Roman M. odpovídá pouze opět střelou do břevna a tak domácí „nechutně“ v 92.min. při útoku 2 na brankaře do prázdné branky – HUŠKA MARTIN – 6:3.

Celkové hodnocení – pocity zazněli již úvodem – skončilo to debaklem.

V obraně chyběl hráč typu Tomáše Š. /je třeba, aby útočníky soupeře ten fotbal taky bolel a pokopaní nebyli jen naši hráči/.

Šest je šest /s tím se uspět nedá a standardně už vůbec ne/.

Tři venku je dost /mělo dnes být víc/.

Dnes to nestačilo – tak věřme, že v neděli tři budou stačit na tři body.

Příští zápas – jedenácté mužstvo tabulky – BOŘÍKOVICE.

FANOUŠKOVÉ – PŘIJĎTE NÁS V DŮLEŽITÉM ZÁPASE /to bude již každý zápas/ POVZBUDIT – VĚŘÍME, ŽE VÁS ODMĚNÍME KVALITNÍM VÝKONEM.