XVII.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU – 13.04.2014

SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ - SOKOL BOŘÍKOVICE 4 : 3 /4:2/

Ke třetímu jarnímu zápasu jsme nastupovali po domácí porážce od Semanína /dnes na PK vyhrál ve Srubech/ a porážce od Dolní Dobrouče /ta dnes na PK prohrála v Žamberku/.

Abychom se posunuli v tabulce - jednoznačný úkol zněl – zvítězit nad Sokolem Boříkovice – týmem, který měl stejně jako my – 17 bodů.

V zápise se objevilo osmnáct jmen hráčů /z široké sestavy dnes chyběl Sloupenský Adam/.

* * * * *

Po minulém zápase bylo psáno, že „tři“ by měly stačit, ale protože jsme tři dostali – tak ještě, že jsme dnes ten jeden navíc přidali.

Po 14 „slovy čtrnácti minutách“ a 40 „slovy čtyřiceti minutách“ to bylo na „ručník“ od hostů, ale jak jsme se zvedli minule my - tak dnes se zvedli hosté a zaplať za vítězství, zisk tří bodů a skok na 9 „deváté“ místo tabulky.

* * * * *

První akce domácích, jejich kombinace a Šroler M. se zastřeluje.

V 10.min. se však již mění skóre – po centru z leva se v šestnáctce z voleje z 14 m trefuje poprvé v mistrovském utkání „naše posila“ MIROSLAV ŠROLER – 1 : 0.

Nepolevujeme v napadání a útočném pojetí a ve 14.min je veseleji – k centru /střele/ zleva podél brankové čáry se dostává pozdější smolař zápasu – PETR KOCHÁNEK a hostující obránce usměrňuje míč do sítě – 2 : 0.

Aby té radosti nebylo mnoho, první vážnější kombinace hostí končí přihrávkou do skrumáže před malé vápno a zde se prosazuje KREJČÍ MIROSLAV – 2 : 1.

Branky však padají ihned dále – a do té správné branky. Ve 22.min. má míč pod kontrolou na 28 m HANZL JAROSLAV – jeho nápřah a střela utěšeně odrazem od břevna končí v síti – 3 : 1.

Nadále máme míč pod kontrolou, hosté se však oklepávají z úvodní přestřelky a začínají hrozit z brejků. Přibývá ostřejších soubojů a zákroků /ŽK 2:1/.

Ve 40.min. se vlevo dostává k míči MOUDRÝ ROMAN a jeho slalomové sólíčko končí kličkou doprostřed a precizním zakončením ze 14 m – 4 : 1.

Mohlo by se zdát, že je rozhodnuto – hosté však v poslední minutě poločasu zahrávají rohový kop a nekompromisní náběh a hlavička PRAŽÁKA ROMANA z malého vápna – 4 : 2.

Do druhého poločasu se z lavičky na hřiště dostávají „mladí“ – Matějka Jan a Lajza Tomáš /nahrazují Jaroslava Beneše a Michala Pavlíčka/.

Ztrácíme nadvládu nad středem hřiště – hosté jsou druhý poločas lepší a v 60.min rozehraný přímý kop líže břevno domácí branky. Nedbáme varování a v 62.min jsme potrestáni – střela DUŠKA JOSEFA z 20 m je ve vápně tečována a zapadá do sítě – 4 : 3.

Je tu to o což jsme moc nestáli – žádné klidné dohrání zápasu – 28 min. do konce.

Nedaří se nám chytit útočný rytmus – ztrácíme míče a pár střeleckých pokusů – především Moudrého R. brankař hostí vždy ukrotí.

V 80.min. po závaru v našem pokutovém území nemají hosté daleko k vyrovnání – obrana v čele s Pavlem Miškovským však „drží“.

V 92.min. je odpískán z 18 m volný přímý kop na naši branku – hosté jsou skoro všichni v pokutovém území – oblouček Pavel vyráží nad branku – míč padá na břevno a za branku. Po tomto rozehrání zůstává ležet na hřišti Kochánek Petr - /dle info byl knokautován hráčem hostí – č.3/ - již se do hry nezapojuje – je otřesen a odnáší si památku na celý život –ulomený přední zub – je vidět nervovou tkáň. HR nepřehlednou situaci neřeší faulem hostujícího hráče – nechává ještě dvakrát rozehrát rohový kop hostí. Ten druhý končí v rukou Pavla Miškovského a je tu „vítězný konec“.

Vítězný pocit tak kalí „výkon ve druhém poločase - nejhorší poločas jara“ a především stav Petrova „chrupu“ – nic závidění hodného.

Příští víkend – sobota 19.04.2014 – 17.00 hod. – venku SOKOL RYBNÍK.

POKUSME SE ZABODOVAT A POTVRDIT DNEŠNÍ BODOVÝ ZISK.

A jak to vypadá výše :

DIVIZE : sestup do KP 0 – z I.B 3; 1 – 4, 2 – 5.

Je to tam namačkaný a o třetí (čtvrté) sestupové místo nával.

V ohrožení sestupem 5. Živanice 31, 7. Vysoké Mýto 30, 8. Ústí n/O 29, 10. Letohrad 29, 11. Svitavy 28, 13. Pardubice B 26 – 14. Jablonec n/J. 25.

I.B TŘÍDY – sestup do OP 0 či 1 – sestup 2, 2 – 3 sestup, 3 – 4 sestup.

I.B – skupina A

Bez ohrožení sestupu : 5. Vysoké Mýto B 27, 7. Zámrsk 25.

SESTUP : 13. DOBŘÍKOV 10.

I.B – skupina B

Bez ohrožení sestupu : 3. Verměřovice 28, 4. Lanškroun B 27, 5. Ústí n/o B 26.

V ohrožení sestupu : 6. Libchavy 23, 7. Jablonné n/O 22.

Ohrožení sestupu bezprostřední : 9. Řetová 18.

První regulérně nesestupující v OP II. – BARÁŽ s OP III.