XVIII.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU – 19.04.2014

SOKOL RYBNÍK - SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ 0 : 0 /PK 5:4/

Ke čtvrtému jarnímu zápasu jsme nastupovali již v sobotu na „půdě“ Sokola RYBNÍK . Divácká atmosféra historicky nebyla nikdy „přívětivá“ a i dnes vše začalo pokřikem – „máme pro Vás šestku“.

Osamocený domácí fanoušek na hlavní přírodní tribuně za střídačkami celý zápas vykřikoval to své „Klovejte Sokolové“, ale naši chlapci Sokolům „vzlétnout“ ke třem bodům nedali.

Ještě k hřišti : Domácí správce mnoho práce se sekáním asi neměl. Povrch hřiště připomínal bahnitou plovoucí podlahu posetou sem tam vykukující trávou.

V zápise se objevilo patnáct jmen hráčů /z široké sestavy dnes chyběl Sloupenský Adam, Růžička Martin /kotník z neděle/, Beneš Jaroslav, Hruša Jan.

* * * * *

Domácí fanouškové měli o vývoji zápasu a výsledku svoji jasnou představu – neznali však naši taktiku a připravenost na jejich „zlo“.

Po našich výkonech v zimní přípravě a úvodu jara – se dalo však očekávat, že na „nepřátelském“ území nedáme svoji kůži lacino, že však Pavel za přispění všech hráčů vychytá „nulu“ – na to byl kurz 50:1. /Pavle gratulace/.

Zvládli jsme i úvodní los a vzali si „spodní fanouškovskou branku“ s tím, že si „peklo“ odbudeme v první půlce a nedostaneme domácí do tlaku ve druhé půlce.

* * * * *

Domácí v prvním poločase měli převahu, ale to bylo dáno naším obraným blokem. Auty i další centry suverénně odhlavičkovával Šilar Tomáš a celá obrana. Domácí kopali osm rohů, po nich vzniklo pár závarů, kdy nejvážnější byl zakončen ve 32.min. „bombou“ domácího hráče z 12 m – těsně nad břevno.

Dostali jsme se k několika brejkům : Ve 12.min. Roman M. umotal čtveřici domácích, ale zakončil těsně vedle. Ve 24. min. byl hrubě faulován na hranici /uvnitř/ pokutového území domácích. Přímý kop skončil v domácí zdi.

Do druhého poločasu jsme nastoupili agresivněji a byli jsme více než vyrovnaným soupeřem domácím – ti však měli na své straně AR1 /77 H.K./.

V 55.min. je faulován Pavlíček Martin a je nucen opustit hřiště – nastupuje tak Kochánek Petr /s novým předním provizorním zubem – za MM Kč/.

V 62.min. vyvezl míč Šilar Tomáš a poslal do brejku Moudrého Romana – ten po běžeckém souboji úspěšně obhodil domácího brankaře – míč skončil těsně vedle pravé tyče. Po této hrozbě již všechny další naše pasy za obranu domácích končily stále stejně – okamžitým signalizováním „offside“.

Utkání řídil 18-ti letý rozhodčí a utkání odřídil na dané poměry „slušně“, bál se však udělovat domácím ŽK za mnohem tvrdší zákroky než-li za jaké uděloval ŽK našim hráčům a především tedy bál se „nevzít v potaz“ výše zmíněnou neustálou signalizaci AR 1 /bylo by to v daném prostoru odvážné!/.

Náznaky šancí a zakončení předvádí obě mužstva – do té další naši se dostává Hanzl Jaroslav – napřahuje z 18 m a rána končí na domácím břevně.

V 80.min. se po dalším odmávaném offside dostává do slovního konfliktu s AR 1 a po jeho důrazném připomenutí i s HR naše lavička /především J.M./.

V 84.min střídá Matějka Jan velmi dobře hrajícího Horáčka V.

V 86.min. nám není do smíchu /na trávníku končí – po souboji a vlastním nedokonalém došlápnutí – Pavlíček Michal.

/Podle posledních Info to není ten nejčernější scénář, ale nic příjemného Michala nečeká – Přejeme brzké uzdravení/.

Na plac se tak vynuceně okamžitě dostává i Janoušek Martin

Domácí fanoušci domácí doženou k zoufalému poslednímu náporu – průnik domácího útočníka končí dorážkou z malého vápna vedle a po závaru v pokutovém území polostřelu vykopává Zhorela Stanislav stojící před brankovou čarou z dosahu domácích útočníků.

Je konec - MÁME BOD a určují se střelci POKUTOVÝCH KOPŮ. Jistě nejsme bez šance na další bod.

Domácí střelci se trefují pokaždé /ve druhé sérii Pavel vyráží na tyč – od té však míč putuje do branky/.

JANOUŠEK MARTIN 1:1, HANZL JAROSLAV 2:2, ZHORELA STANISLAV 3:3, ŠROLER MIROSLAV 4:4. Za stavu 5:4 se rozbíhá MOUDRÝ ROMAN – domácí brankař střelu vyráží a domácí tak berou druhý bod do tabulky.

* * * * *

Příští víkend – NEDĚLE 27.04.2014 – 16.00 hod. – doma SK SLOUPNICE.

Poté co Sloupnice „odevzdala“ body Albrechticím a především Sopotnice Těchonínu /má na nás nyní ztrátu šesti bodů/ jeví se 3 bodový zisk „potřebou“.