XIX.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU – 27.04.2014

SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ – SK SLOUPNICE 2 : 2 /PK 1:4/

V dalším mistrovském zápase nás čekal tým, jenž jsme v přípravném zimním období na UMT v Chocni v rámci osmifinále ČP OFS vyřadili poměrem více než zřetelným – 11:2. Soupeřovi výsledky v jarní části však byly varující.

K zápasu bylo připraveno 15 hráčů – chyběli tito členové kádru : Pavlíček Michal /koleno z minulého zápasu/, Růžička Martin /kotník z předminulého zápasu/, Lajza Tomáš, Novotný Petr, … .

Mladý Sloupenský Adam odehrál v sobotu prvních 65 minut mistrovského zápasu za Agrii Choceň v krajském přeboru a vstřelil též jednu z branek.

Ve vyrovnaném utkání jsme v prvním poločase nebyli horší, své šance jsme však nedokázali zúročit a hosté se trefovali ranami z dálky. V 15.min. napřáhl zkušený Štarman z 26 m a do šibenice přeloboval domácího brankaře – 0:1.

Ve 45.min přímý kop „narval“ z 35 m přízemní střelou od tyče do branky Motyčka – 0:2.

O poločase padlo nějaké to slovo a také „hecování“ neboť jsme přes nepříznivý stav nechtěli hostům zápas odevzdat a ač hosté jsou velice zkušený tým vedený hrající ikonou Josefem Vondrou – podařilo se nám vrátit se do zápasu a nakonec dovézt zápas do nerozhodného stavu a zisku 1 bodu.

Do druhého poločasu střídal Pavlíčka Martina Jan Hruša. V 55.min. střídal Sloupenský Adam Moudrého Romana. Ve druhém poločase jsme byli v poli o trochu lepším týmem a podařilo se nám korigovat v 58.min – po souboji u rohového praporku odcentroval Beneš J. do prostoru penalty kde našel HORÁČKA VÍTA, který hlavou usměrnil míč za záda brankaře hostí - 1:2.

Následně v 62.min. střelec první branky selhal při provádění pokutového kopu – výtečný brankař hostí lapil. Z pohledu od kabin skočil brankař hostí po nepříliš prudké střele s přehledem.

Domácí neproměněný pokutový kop lehce utlumil v aktivitě, ale nesebral víru ve vyrovnání.

Po další individuální akci Beneše J. se podařilo domácím vyrovnat v 74.min. Po průniku do vápna následovala příhra na HANZLA JAROSLAVA a jeho střelecký pokus skončil s přehledem tam, kde jej všichni /až na hráče a fanoušky Sloupnice/ chtěli vidět – v hostující síti - 2:2.

Ve zbývající čtvrthodině bylo k vidění několik povedených akcí na obou stranách – skóre však již zůstalo nezměněné. V 80.min střídal Janoušek M. Kochánka P.

Dnes byly pokutové kopy prokletím pro oslavence jmenin.

PK :

Hosté začínali a čtyřikrát byli úspěšní – domácí první dva oslavenci ne – brankař vždy vyrazil. Hosté tak berou druhý bod do tabulky.

* * * * *

Příští víkend – SOBOTA 03.05.2014 – 17.00 hod. – venku TJ ALBRECHTICE.

Poté co Těchonín porazil Albrechtice 4:0 a dotáhl se na Boříkovice, jeví se 3 bodový zisk „potřebou“, která by před sérií těžkých utkání - /(d-ČP Sruby), v-Žamberk B, d-Sruby, v-České Heřmanice/ - byla potřebnou vzpruhou.