XX.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU – 03.05.2014

TJ ALBRECHTICE U LANŠKROUNA – SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ 0 : 3

V dalším mistrovském zápase nás čekal poslední tým tabulky. Byla to pro Albrechtice asi poslední možnost „chycení se stébla II.TŘÍDY“ tj. v případě jejich vítězství. Zdá se, že jejich osud /sestup/ po odehraném utkání je naplněn.

K zápasu bylo připraveno 16 hráčů – chyběli tito členové kádru : Pavlíček Michal /koleno/, Růžička Martin /kotník/, Lajza Tomáš, Sloupenský Adam, ….

V nominaci HR došlo ke změně a tak utkání řídil „náš starý známý“ – bývalý hráč např. Boříkovic - /Kylar R./. Měli jsme obavy, které se v zápase lehce naplňovaly, ale naše herní vyspělost oproti domácím byla znát a nakonec se projevila i na výsledku utkání.

Utkání doprovázela „sibiřská zima“ a i znatelný vítr.

V prvním poločase jsme zvolili spodní branku a protivítr – ve druhém poločase se nám vlivem sklonu hřiště a povětrnostních podmínek hrálo lehčeji.

První poločas probíhal za naší mírné převahy, leč své šance jsme zbrkle zahazovali. Vynikl především agilní Kochánek Petr, který své průniky zakončil žádným či nepřesným centrem. HR si naše hráče „umně“ požlutil /10.min Beneš J. a 15. min. Hruša Jan /hrozba druhé ŽK byla také důvodem jejich střídání v poločase a na začátku druhého/.

Domácí se dostali k několika přímým kopům, za zákroky /nefauly/, které takto vyhodnotil HR – domácí ovšem naši branku neohrozili.

V prvním poločase stojí za zmínku též naše rychlé rozehrání přímého kopu, po kterém si míč zpracoval Hanzl J. a jeho rána „třela“ břevno. V další příležitosti se na malém vápně neprosadil Horáček V. – neodhadl rychlost nadýchaného centru.

O poločase střídal Hrušu J. Matějka Jan a v 55.min. Beneše J. Janoušek Martin – jeho příchod přispěl k tomu, že v 58.min se k naší radosti ujala střela HANZLA JAROSLAVA z 22 m – brankař domácích nedosáhl na míč – 0 : 1.

Hned se nám dýchalo lépe, ale naše pasy za obranu byly dlouhé nebo nás zastavoval praporek AR2. Za protesty naši třetí žlutou kartu obdržel Moudrý Roman. Nedařilo se nám vstřelit druhou uklidňující branku.

Domácí se dostali k zahrávání několika rohových kopů, ale obrana v čele s Pavlem s přehledem odolávala /především nedala HR příležitost k stále hrozícímu nařízení pokutového kopu/.

V 82.min jsme rozhodli – pas J.Hanzla za obranu našel MOUDRÉHO ROMANA a ten na rozdíl oproti stejné šanci v Rybníku tentokrát nezaváhal – obstřelil brankaře a míč skončil v síti – 0 : 2.

V 88.min. se akce opakovala s tím rozdílem, že při kličce brankaři byl Roman Moudrý faulován domácím brankařem a HR nezbývalo nic jiného než nařídit pokutový kop /domácímu brankaři udělena ŽK/.

Po minulém penaltovém fiasku se realizace ujal jediný střelec, který neselhal – ZHORELA STANISLAV – nezaváhal ani dnes – 0 : 3.

Odvážíme si tři body – dá se říci, že víceméně povinné – ale jistě důležité.

* * * * *

ČTVRTEK 08.05.2014 – 16.00 hod. - doma v semifinále ČP OFS hostíme SRUBY.

Příští víkend – NEDĚLE 11.05.2014 – 17.00 hod. – venku 1.FC ŽAMBERK B.

Při dnešních výsledcích pohled na tabulku signalizuje, že se bude jednat o další důležité utkání – souboj o „šest“ bodů.

Žamberk B prohrál na PK ve Sloupnici, JISKRA 2008 B obrala o dva body Dolní Dobrouč a především se ukazuje Těchonín – vyhrál 0:3 v Tatenicích – v příštím kole doma hostí Semanín /budeme si přát, aby Semanín zabodoval – nejlépe naplno/.

JAK VÝŠE : nemnoho změn, nadále tedy platí – 2 sestup – 12-tý baráž.

DIVIZE : sestupová pozice pro PARDUBICE B – z I.B sestupují 2 ze sk. A + 2 z B.

I.B skupina A – sestupová pozice pro DOBŘÍKOV.

I.B skupina B – nesestupová pozice pro ŘETOVOU /náskok 4 bodů/ - v příštím kole doma hostí poslední SEBRANICE /dnes prohrála s předposlední Cerekvicí/.

Jako všichni ohrožení v okresním přeboru – věřme , že ŘETOVÁ naplno zaboduje.

Vedoucí tým OP SOKOL SRUBY – převelice těžká realizace postupu do finále ČP OFS – ale je tu šance – v přeboru mají 17 výher a tři remízy – ty všechny však na pokutové kopy skončily porážkou – tak třeba postup na POKUTOVÉ KOPY.

1.FC ŽAMBERK B – vloni jsme tam odehráli velice kvalitní utkání – tak věřme, že jej odehrajeme opět – nyní s bodovým ziskem.