XXI. KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU – 11.05.2014

1.FC ŽAMBERK B – SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ 0 : 3 /0:2/

V dalším jarním kole jsme zajížděli na hřiště našeho spolupostupujícího z loňské III.TŘÍDY – rezervy Žamberka, s vědomím sobotní výhry Těchonína nad Semanínem a vítězství Jiskry 2008 nad Boříkovicemi. Zápas o „šest“ bodů. Domácí nemohli utkání podcenit a také jej sestavou nepodcenili.

Trocha vyzískané statistiky :

V sobotním zápase krajského přeboru za „A“ tým celý zápas odehrál hráč č.2 /Kotyza Jakub/- v jarní části hrál ve všech zápasech „A“; v 65.min. sobotního zápasu střídal hráč č.6 /Dvořák Milan/ - v jarní části odehrál některé zápasy za „A“; v 71.min. sobotního zápasu střídal hráč č.5 /Trejtnar Jiří/ - v jarní části hrál ve všech zápasech „A“; v 77.min. sobotního zápasu střídal hráč č.4 /Kotyza Tomáš/- v jarní části odehrál některé zápasy za „A“; v 88.min. sobotního zápasu střídal hráč č.7 /Plundra David/. V jarní části se za „A“ na hřišti objevili i hráči č.1 /Vanický Jakub/ a č.11 /Menzel Milan/.

Z naší strany k zápasu bylo připraveno 14 hráčů – chyběli /převážně vinou zdravotní indispozice/ tito členové kádru : Pavlíček Michal, Růžička Martin, Horáček Vít, Novotný Petr, Janoušek Jan, Lajza Tomáš.

V jarních venkovních zápasech nám vždy něco málo chybělo k většímu bodovému importu /v Dolní Dobrouči (6:3) za stavu 4:3 více odvahy ze strany HR k odpískání PK/; v Rybníku (0:0) více štěstí při zakončení (břevno); v Albrechticích (0:3) bylo vše v pořádku, ale vítězství bylo povinné; až dnes se vše sešlo jak má být : vynikající trojice rozhodčích /nestranné rozhodování/, slabší zakončení domácích a náš vynikající precizní výkon všech hráčů s několika třešničkami.

K rozhodčím : utkání rozhodovala trojice rozhodčích z okresu SY /HR r.93, AR1 r.94, AR2 r.80/. Dá se říci, že pískali absolutní rovinu a pouze ve druhém poločase při nervozitě domácích hráčů lehce obrátili pár sporných verdiktů.

Utkání bylo přítomno několik příznivců našeho mužstva – domácí fanoušky zmrazil náš výkon, ale také hlasité povzbuzování „příbuzenstva“ dnes našich, dříve hráčů Kunvaldu /Moudrého Romana a Šrolera Miroslava/.

* * *

V úvodu zápasu jsme domácí zaskočili a především povzbuzovaný Moudrý R. zlobil domácí – chybělo lepší finální zakončení nebo preciznější přihrávka.

Na hrotu rozběhávali domácí rozehrávající obránce Sloupenský A. a Moudrý R., záloha /Šroler M., Hanzl J., Janoušek M., Pavlíček M., Beneš J./ byla zahřátá na správnou provozní teplotu a tak obrana /Miškovský P., Zhorela S., Šilar T., Sloupenský D./ nemusela řešit až tolik domácích útoků. Přesto se domácí dostali v úvodní čtvrthodině ke dvěma nebezpečným zakončením, kdyby udeřili - utkání by se vyvíjelo asi jinak, ale takto jsme se v 18.min. ujali vedení k veliké radosti hráčů, vedení i fanoušků.

Hanzl J. poslal pasem do náběhu SLOUPENSKÉHO ADAMA a ten jako „starý mazák“ uklidil míč přízemní střelou z 14 m do sítě – 0:1.

Domácí se nemohli dostat do tempa, vymazali jsme jak „C“ Hušku V., tak také jejich „zlobivé dítě“ Hušku P. a aby bylo v kabině o čem „meditovat“ brankou do šatny jsme domácí ještě více zamrazili. Ve 44.min. se po kombinaci ke střele v pokutovém území dostal Moudrý R., jeho tvrdé zakončení však bravurně vyrazil domácí brankař – ke smůle domácích však před dobíhajícího SLOUPENSKÉHO ADAMA – který si s dorážkou poradil na „výbornou“ – 0 : 2.

Při stavu 2:0 v náš prospěch nás maličko mrazila vzpomínka na čtvrteční pohárový zápas se Sruby a stejné poločasové skóre. Dnes jsme blamáž nechtěli připustit a dali si větší pozor na úvodní čtvrthodinu druhého poločasu. Všichni hráči „dřeli na doraz“ a přes snahu domácích jsme drželi náš dvoubrankový náskok.

Naši pravou stranu se snažili svoji aktivitou rozebrat výše jmenovaní hráči – mj. č.2 a č.5, ale zakončení domácích bylo nervózní a zbrklé a pouze z dálky.

A tak v 68.min. jsme domácím zasadili třetí úder. Po kombinaci u levé postranní čáry se k centru dostal Janoušek Martin a na malém vápně našel ŠROLERA MIROSLAVA – ten se již dokázal hlavičkou prosadit – 0 : 3.

S nastavením zbývalo 25 minut do konce, domácí zbraně nesložili, ale nám vedení a možnost importů bodů dávala křídla.

V 74.min. střídal za potlesku našich hráčů a příznivců Sloupenského Adama Matějka Jan.

V 78.min. střídal taktéž za potlesku našich hráčů a příznivců Pavlíčka Martina Kochánek Petr.

Domácí se dostali ve zbytku utkání ke dvěma pološancím, kdy jedna z nich byla s drobným faulem našeho hráče, ale skóre nezměnilo ani poslední střídání v 90.min. - Moudrého Romana za aplausu střídal Hruša Jan.

Poté již HR utkání ukončil. Radost našich hráčů nejen nad ziskem bodů, ale radost nad výkonem celého mužstva, který je příslibem do závěrečných kol.

* * * * *

NEDĚLE 18.05.2014 – 16.00 hod. – doma SRUBY.

V Žamberku jsme v plném rozsahu navázali na výkon z prvního poločasu pohárového výkonu se Sruby.

Přejeme SOKOLU SRUBY po nedělním vítězství bohaté oslavy jistého postupu do I.B TŘÍDY.

Věříme, že budou mimo fotbalové hřiště pokračovat až do příští neděle a jeho hráči třeba nebudou v úplné sportovní kondici a ztráta bodů je i jejich fanoušky nebude tolik bolet – neboť naše forma je příslibem „výborného utkání“ a třeba i vítězství – přímo či na pokutové kopy.

ZVEME NAŠE FANOUŠKY –

ZDOLEJME SOUPEŘE VE FÉROVÉM SOUBOJI NA HŘIŠTI I V HLEDIŠTI !!!!!!!!!

P.S.

V neděli 18.05.2014 dopoledne /od 9.00 hod./ na našem hřišti pořádáme TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ.

ZVEME NAŠE FANOUŠKY, RODIČE A PŘÍBUZNÉ –

PODPOŘME NAŠE MLÁDÍ V JEJICH TŘECH TURNAJOVÝCH ZÁPASECH !!!!!!!!!