XXIII. KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU – 25.05.2014

SOKOL ČESKÉ HEŘMANICE – SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ 2 : 4 /1:1/

Plakala nebesa i srdce domácích fanoušků – tak zněl stručný popis našeho minulého nevydařeného domácího zápasu se Sokolem Sruby.

Po dnešním dalším venkovním „zápase pravdy“ je nám přece jenom více „juchuchu“. Plakala srdce domácích fanoušků – fanoušků S. České Heřmanice.

Nečeká je žádný „med“ – opakují přes kolo naše soupeře a tak je čeká super těžký zápas „pravděpodobně o baráž“ na hřišti Žamberku B, poté doma Sokol Sruby a v posledním kole povinná výhra v Albrechticích – bez ní možná přímý sestup. Nám se na venkovních hřištích daří a po výhře v Albrechticích, v Žamberku – jsme dnes „převálcovali“ – na „malém plácku“ České Heřmanice.

V zápise se neobjevili tito hráči : Pavlíček Michal, Růžička Martin, Sloupenský David, Sloupenský Adam, Hruša Jan, Lajza Tomáš, Müller Vladimír, … a tak bylo zapsáno pouze 13 hráčů !!!! .

Utkání začalo jako zlý sen - nákop na naši polovinu ve 03.min. se proměnil v bezkontaktní sólo domácího CHLEBOUNA JIŘÍHO (č.10) z poloviny hřiště – zakončení po zemi k tyči - 1 : 0.

Naše odpověď však trvala krátce – v 07.min. se po kombinaci prodral do vápna Moudrý Roman a jeho přihrávka podél malého vápna našla nabíhajícího ŠROLERA MIROSLAVA – zakončení z jedné bezchybné – 1 : 1.

Následných třicet minut jsme domácí přehrávali – v předu napadali Moudrý Roman (jen ta koncovka byla nedůrazná) a Beneš Jaroslav (jen to zakončení hlavou bylo nepřesné), v záloze jezdili Hanzl Jaroslav (zdařile neutralizoval Šruta Davida), Šroler Miroslav (úspěšně a čistě odebíral domácím míče), Kochánek Petr, Horáček Vít – obrana v čele s Pavlem Miškovským (v závěru poločasu včasným zásahem zmařil šanci domácích) a Zhorela Stanislav, Šilar Tomáš a Matějka Jan vcelku úspěšně odzbrojovali domácího útočníka č.10 a podporovali naši aktivní hru směrem do předu. Přes náznaky šancí na obou stranách poločas skončil 1:1.

Ve druhém poločase domácí útočili z „kopce“ a o poločase věřili ve vítězství.

Náš výkon však gradoval na všech postech a konečně se i včasně měnilo skóre v náš prospěch. Drželi jsme míč na našich kopačkách, úspěšně kombinovali a v 52.min. přišlo vysunutí Beneše Jaroslava – ten po průniku do pokutového území podélnou přihrávkou našel volného MOUDRÉHO ROMANA – ten zakončil dorážkou po zemi přesně – 1 : 2. Hned se nám dýchalo lépe.

V 65.min.vystřídal Pavlíčka Martina Janoušek Jan. Po jeho příchodu se nám povedla další kombinace a na jejím konci byl centr Moudrého Romana na ŠROLERA MIROSLAVA – ten neměl s dorážkou problém a k radosti všech hráčů, vedení i fanoušků přiblížil „zlaté tři body“ – 1 : 3.

Domácí snaha byla plonková a tak nebýt benevolence HR /Beneš J. byl evidentně faulován v pokutovém území – přímý volný kop z hranice vápna byl neúspěšně zakončen/, Šroler M. svůj průnik nezakončil ideálně a odmítl hattrick/ - vstřelili bychom další branku dříve – takto padla v 78.min. – HORÁČEK VÍT v pokutovém území přehrál domácího stopera a následně elegantně přeloboval domácího brankaře – 1 : 4.

Částečně do zápasu a lehkého zdramatizování domácí dostal HR v 82.min. /po souboji s Tomášem byl faulován domácí útočník č.10/ - HR po aktivitě AR2 se odhodlal k odpískání pokutového kopu – KAFKA ROBERT – 2 :4.

V úplném závěru domácí napálili břevno naší branky /Pavel neměl moc šancí zasáhnout/ . Beneše Jaroslava v 88.min. vystřídal Janoušek Martin a pak již přišel konečný hvizd – a naše RADOST A VÍTĚZNÝ POKŘIK !