XXV. KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU – 08.06.2014

TJ SOPOTNICE – SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ 3 : 2 /1:0/

Pondělí 09.06.2014 ráno – obsazovací listina 25.kola OP – utkání č.2506 – Sopotnice-BnO : Chadima Filip, Pecza Aleš, Bezdíček Tomáš.

Neděle 08.06.2014 17.00 – píšťalku do úst bere „náš nechvalně známý“ – PECZA ALEŠ – je zaděláno „na problémy“. Z utkání, které při pohledu na tabulku mohlo být oslavou fotbalu - se stává „zmetek“. HR si píská podle sebe co chce – a tak mu celý zápas „nemohou přijít na jméno“ hráči obou celků, lavičky obou celků a fandové obou celků – co schytává jmen a „oslovení“ – toť na román.

HR však nejen píská podle sebe co chce, ale trestá jen své vyvolené /hosty/.

V základní sestavě se objevují všichni mladí a na domluvený poločas i Miškovský P. v brance – do druhého poločasu je připraven jej z postu stopera nahradit Zhorela S. – na lavičce zůstávají jako „tajné trumfy“ Hanzl J., Moudrý R. a Janoušek M. /Novotný P./.

V zápise se neobjevili tito hráči : Šilar T., Pavlíček Michal, Růžička Martin, Sloupenský David, Pavlíček Martin, Müller Vladimír, … - zapsáno 15 jmen.

Utkání začalo naším patnáctiminutovým „galapředstavením“ – chybělo však přesné zakončení a tak neskóroval ani Sloupenský Adam, který se prosadil v sobotním zápase „A“ Chocně v krajském přeboru.

První špatná vlašťovka přišla v 15.min, kdy se domácí dostali k přímému kopu z veliké vzdálenosti, míč skončil v síti, ale pro aktivní počínání domácí „obra - Diblíka L.“ na malém vápně v offside - branka nebyla po signalizaci AR2 uznána – zdá se že toto byl jediný světlý moment trojice rozhodčích.

Ve 21.min. jsme darovali domácím vedení – pomalou přihrávku „na vysoko střiženém trávníku“ od Tomáše Lajzy zachytil domácí špílmachr MAŠANSKÝ MAREK a přes Standu se dostal před Pavla a technicky jej přehodil – 1 : 0.

V této min. se udála „prý“ i tato záležitost – po vstřelení branky za „kritiku rozhodčího bez hanlivých výrazů“ obdržel ŽK hráč hostí č.9. Je zarážející, že o této situaci neměla ponětí jak lavička hostí, tak ani známý „moderátor„ domácích – náš přítel Josef Diblík. A ten si nechává záležet na tom, aby jeho moderování bylo komplexní – informace o udělení ŽK hráči č.9 nezazněla .

Pan HR dílo dokonal „asi ve 32.min.“ /v zápise o utkání se „zmetený“ sáhodlouze rozepisuje o událostech, které se měly udát v 78.min./.

Po souboji o míč dosti nečekaně odpískal hráči č.9 faul a po jeho „mávnutí rukama“ za „kritiku rozhodčího bez hanlivých výrazů“ obdržel hráč hostí č.9. ŽK a následně ČK – Beneš Jaroslav putoval do sprch. Za kritiku byl z lavičky „ na tribunu“ vykázán Jan Janík ml. /podle dostupných informací není v zápise tato věc zaznamenána/.

Od tohoto okamžiku jsme byli rádi, že poločas skončil pouze 1:0. Měli jsme nějaké náznaky šancí, ale domácí zahazovali šance o sto šest /především „obr L.D.“ – po přímých kopech a rohových kopech/.

Do druhého poločasu nastoupili Hanzl J., Moudrý R. a Janoušek M.

Ač v 10-ti – zase první čtvrthodinu jsme domácí trápili a po několik tutovkách se v 68.min. prosadil MOUDRÝ ROMAN – 1 : 1.

Opět jako celou sezonu jsme se neradovali dlouho- neudrželi koncentrovanost na hru – v 70.min a v 72.min. jsme nechali neobsazeného KUBIŠTU JOSEFA – 2 :1 a 3 : 1.

Ono z pohledu „přežití aktivit HR“ bylo možná i dobře – neboť mezitím problematickou ŽK obdržel Zhorela S. a především Sloupenský A.

Své nepochopitelné „myšlení“ prezentoval HR v závěru utkání a poté při sepisování vyloučení.

Nejdříve v 84.min odpískal velice silně nafilmovaný pád Moudrého Romana /z PK snížil HANZL JAROSLAV – 3 : 2/. Odpískání PK bylo nečekané jak pro domácí, tak i pro hráče, vedení a fanoušky hostí.

Celý zápas si HR nechal nadávat od všech hráčů domácích a vyvrcholením byla situace, kdy mu po tomto extempore domácí stoper své myšlenky prezentoval „z očí do očí“. Po „půlminutě laškování“ kdy mu v rukou hrála žlutá i červená, kdy mu nadávali všichni přítomní – tasil ŽLUTOU KARTU – jako výsměch pro hráče, vedení a fanoušky hostí.

Bylo vedro, ale DUSNO a NESNESITELNÉ KLIMA vyrobil HR a zkazil všem nedělní podvečerní požitek z fotbalu.

Z A P O M E Ň M E

/V historii náš celek nikdy nevetoval na půl sezóny rozhodčího /HR/ - pravděpodobně se tak na začátku nové sezóny stane – oním jménem bude – PECZA ALEŠ/ .

K tabulce : nečekaně sportovně se zachoval Semanín i Sruby – své sestupem ohrožené soupeře poslal více k ledu.

Druhý sestupující i účastník baráže pravděpodobně vzejde z dua – České Heřmanice, Boříkovice. České Heřmanice mají lepší vzájemný zápas.