XXVI. KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU – 15.06.2014

SPARTAK BRANDÝS – SOKOL TĚCHONÍN 3 : 3 /3:3/ PK 8 : 7


Los v posledním kole svedl mužstva, která již byla zachráněna od sestupu a baráže.

Pro náš tým – jako nováčka – je 8-mé místo po průběhu soutěže úspěchem /detailnějšího rozboru od zainteresovaných se jistě neprodleně dočkáme/ a soupeř na jaře velice překvapil – po obrovské ztrátě po podzimu a posílení kádru jarní částí prolétl impozantně - při pravidelném zisku bodů.

Potvrzením startu v příští sezóně byl /po předzápasovém „rokování“ hráčů a funkcionářů/ podpis „nového“předsedy a sekretáře na PŘIHLÁŠCE do sezóny 2014-2015. Přihlášeni MUŽI do OP II., MLADŠÍ ŽÁCI do OP.

O výsledku voleb nového výboru FO - více v „následujících“ písemnostech.

Výsledek sobotního zápasu /Sruby:Jiskra 2008 B 1:0/ zaručil, že se tento soupeř v tabulce umístí za námi a tak úkolem bylo zvítězit, ale především neprohrát, aby nás Sokol Těchonín v tabulce o bod nepřeskočil – zdařilo se.

V základní sestavě se objevuje v brance Radek Hrubý – obrana v sestavě Zhorela Stanislav, Šilar Tomáš, Sloupenský David, záloha Šroler Miroslav, Špinler Ivan, Hanzl Jaroslav, Pavlíček Martin, Hruša Jan, útok Horáček Vít, Moudrý Roman. V zápise dalších 7 Hráčů.

V zápise se neobjevili tito hráči : Beneš Jaroslav /1 SU/, Pavlíček Michal, Růžička Martin, Novotný Petr, Müller Vladimír, … .

Utkání začalo naším útočným nástupem a hned v 03.min. se měnilo skóre –po pasu Špinlera J. pronikl do vápna MOUDRÝ ROMAN a z velmi ostrého úhlu u brankové čáry prostřelil brankaře hostí – 1 : 0.

Pokračovala útočná hra obou mužstev, ale skórem pohnuli opět domácí a to ve 20.min. – záloha poslala pas za obranu hostí a MOUDRÝ ROMAN ač tísněn obránci střelou ze 14 m brankaře prostřelil – 2 : 0.

Hosté se nepoložili, neboť o dvě minuty později již bylo sníženo – dlouhý aut si ve vápně zpracoval „mazák“ KOVANDA JAROSLAV a nedal Radkovi šanci – 2:1.

Po náznacích šancí na obou stranách zvyšujeme vedení ve 28.min. – individuálně se ve vápně prosazuje HRUŠA JAN – po kličce brankaři a hledání střelecké parkety z 10 m obstřeluje obránce na malém vápně – 3 : 1.

Hosté do poločasu však stíhají srovnat skóre. V 41.min. pas do pokutového území nachází KOVANDU JAROSLAVA a ten se zkušeně prosazuje – 3 : 2.

Ve 45.min hosté zahrávají rohový kop a centr nachází na malém vápně nejmenšího hráče hostí – FALTUS JAKUB – 3 : 3..

Do druhého poločasu nastoupil Sloupenský Adam /Pavlíček M./ a Lajza Tomáš /Šilar T./.

Opět kvalitní nástup domácích a ve 48.min. faul hostí a pokutový kop.

Nepříliš povedenou střelu Moudrého Romana brankař hostí vyráží a tak musíme o vedení bojovat dál. Lehce se přiostřuje na obou stranách, ale HR je benevolentnější a tak je utkání odehráno bez ŽK.

V 62.min. střídá Matějka Jan Horáčka Víta a v 82.min. Kochánek Petr Špinlera Jana.

Střelecký prach na obou stranách byl již vyčerpán a tak přes mnoho šancí domácích /např. Sloupenský A. přestřelil z malého vápna/ a několik šancí hostí je tu konec – náš potřebný bod – a střelba pokutových kopů.

V pravdě – pro domácí fanoušky premiérově tak dlouhá /10 sérií/ - psychicky náročná - a nakonec přece jenom vítězná.

HANZL JAROSLAV 1:0, SLOUPENSKÝ ADAM 2:1, ZHORELA STANISLAV 3:2,

KOCHÁNEK PETR /Neopakovatelně bodlem přestřeluje/, MOUDRÝ ROMAN 4:4, /Hosté mohou v páté sérii rozhodnout – Hynek Michal však přestřeluje a tak pokračujeme/. ŠROLER MIROSLAV 5:5, /Pokus hostí Radek zneškodňuje/, LAJZA TOMÁŠ /Může rozhodnout, ale nepodařená střela končí vedle/, MATĚJKA JAN 6:6, SLOUPENSKÝ DAVID 7:7, /Pokus hostí HRUBÝ RADEK bravurně zneškodňuje a věří, že již nebude muset do 11-té série nastoupit/, HRUŠA JAN je úspěšný a stanovuje konečný rezultát PK – 8 : 7.

Příjemně strávený začátek prázdnin a pak již „s veselou“ do letní přípravy.

FANOUŠKŮM též příjemné prázdniny a 16.-17.08.2014 již znovu na FOTBAL.

K tabulce : Boříkovice deklasovaly „odevzdanou“ Dolní Dobrouč – České Heřmanice udolaly Albrechtice a mají lepší vzájemný zápas.

To znamená loučení se s OP II. pro SOKOL BOŘÍKOVICE /ubude jeden dlouhý výlet/.

České Heřmanice musí čekat – na výsledky posledního kola krajské I.B.

Při současném sestupu Dobříkova a Řetové /10-20 %/ pád do OP.III.

Jinak možná baráž /rozhodne STK/.

Nově zvolený výbor FO čeká mnoho práce před startem nového ročníku /stavební úpravy kabin, stabilita kádru /hostování, přestupy/.

V případě zrušení „střídavého startu“ bude umožněno hostování ADAMU SLOUPENSKÉMU v AGRII CHOCEŇ /krajský přebor/. Přejeme mnoho fotbalových úspěchů a zdárný fotbalový růst.

21.06.2014 – své ANO si řeknou MÜLLER V. a ŠTUSÁKOVÁ H. – přání všeho „nej“ – a také především je tu předpoklad „nové generace brandýského fotbalu“.

Hodně zdraví malému JANOVI JANOUŠKOVI /12.06.2014/ a „srdečné blahopřání“ rodičům Martině a Martinovi.

Martinovi též přání prodloužení úspěšné hráčské kariéry nejméně o těch šest let a poté úspěšný přestup do funkce „trenéra mládeže“.

Úspěšný vstup do funkce „trenéra mládeže“ též STANDOVI ZHORELOVI a v případě, že jeho ohlášené ukončení kariéry je konečné, tak mnoho úspěchů v zápasech „staré gardy“ a VELIKÉ PODĚKOVÁNÍ za jeho odevzdané služby - jako hráče - pro „Brandýský fotbal“.

21.06.201 – poslední turnaj MŽ /Žichlínek/ a jejich následná odpolední „sportovně-společenská“ rozlučka u kabin a na hřišti v Brandýse nad Orlicí.

28.06.2014 – MUŽI /+ funkcionáři + manželky a přítelkyně, + sponzoři a fanoušci/, ROZLUČKA SE SEZÓNOU 2013-2014 u kabin a na hřišti v Brandýse nad Orlicí. Přežijte to !

Jak říká klasik „ať není v áleji ….“.

Beneš Jaroslav st.