VI.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /V.HRANÉ/ - 14.09.2014

FK DOLNÍ DOBROUČ – SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ

4 : 4 /2:3/ PK 5 : 4

Po domácím testovacím utkání s TJ Semanín /odskočeným vedoucím mužstvem tabulky, které v tomto kole vítězí kontumačně nad nedostavivší se hostující Sopotnicí pro nedostatečný počet hráčů/ - jsme hostovali na hřišti – FK DOLNÍ DOBROUČ. Odjížděli jsme s touhou plně bodovat i přes skutečnost divokého jarního výsledku-6:3 a skutečnosti,že v D.Dobrouči to vždy bývá takové nestandardní. Klimatické podmínky a tím pádem i stav hrací plochy – pro fotbal nepříznivé vlivy a připočteme-li k tomu obsazení a „výkon“ rozhodčích – není divu „opětovného divokého výsledku“.

* * * *

V základní sestavě se objevil v brance Miškovský Pavel – obrana v sestavě Janoušek Martin, Sloupenský David, Šilar Tomáš, Matějka Jan; v záloze Hruša Jan, Šroler Miroslav, Hanzl Jaroslav, Kochánek Petr; v útoku Horáček Vít a Moudrý Roman. V zápise Beneš Jaroslav, Sloupenský Adam, Janoušek Jan, Zvalený Filip. K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru – Pavlíček Martin, Špinler Jan, Růžička Martin /Pavlíček Michal, Lajza Tomáš, Müller Vladimír,../.

* * * *

Celkové shrnutí – za předvedený výkon /kdy jsme byli lepší domácích/ bychom si zasloužili zisk tří bodů, ale zmíněné vlivy v některých částech zápasu zapříčinili i naší nesoustředěnost a tím i chyby na naší straně, které domácí uměli potrestat. * * * * Po předzápasovém dešti jsou v dolících na hřišti kaluže vody, první poločas občas zaprší, druhý poločas doprovází neustálý vydatný déšť. Do 36.min. jsme jednoznačně lepším mužstvem, ale na elektronické tabuli svítí pouze 0:1. Ve 22.min. se na malém vápně dorážkou prosadil MOUDRÝ ROMAN. Na výkon tria rozhodčích dohlížejí naši „fans“ a v prvním poločase do této doby se zdá vše OK.

Ve 36.min. se domácí osamocený křídelní útočník dostává do náběhu /pravděpodobně chybný pokus o vystavení do offside/ a jeho střílený centr v tísni domácího útočníka v „mokrém skluzu“ sráží Šilar T. do vlastní sítě – 1:1. Hostující hráči se povzbuzují do dalšího pokračování, netuší však, že za dvě minuty /38.min./ již bude svítit na tabuli 2 : 1.

Domácí Švercl se dostává do průniku k postranní brankové čáře, zde se mu míč nezasekává o nohu Matějky Jana, ale o kaluž vody – teatrálně padá - PK. ŠVERCL MAREK proměňuje pokutový kop. Zde začíná nespokojenost hostujících fans a hostující lavičky s výkonem arbitrů – a bude mnoho důvodů, které by si arbitři měli nechat „zarámovat“. Fotbalový „bůh spravedlnosti “ je však v prvním poločase na straně hostí – za sedm minut je skóre nakloněné hostím.

Ve 42.min. se k zahrání volného přímého kopu ze 28 m chystá HORÁČEK VÍT – jeho jemně tečovaný „projektil“ zaslouženě končí v síti – 2 : 2. Ve 45.min. po kombinaci před pokutovým územím napřahuje Hruša Jan a jeho střelu mimo branku si sráží domácí obránce do sítě – 2:3.

Stejný stav poločasu jako na jaře /vedeme 3:2/, ale jsme v očekávání věcí příštích. Již v prvním poločase výkon HR byl „nadstandardní domácím“ a naše obava se naplnila. V případě, že odpískal pro domácí „nestandardní“ pokutový kop, poté měl stejným metrem v závěru zápasu ohodnotit zákrok domácího hráče v pokutovém území na pronikajícího J.B.. Ale to nebylo to zásadní ovlivnění průběhu zápasu. Otáčel ve prospěch domácích auty, rohové kopy a především po sebemenším doteku /čistém ataku/ domácího hráče následovalo neskutečné množství volných přímých kopů na naši branku. Mnohem horší pro naše hráče bylo však to, že nedovolené zákroky domácích hráčů nebyly odpískány a ve druhém poločase se nestalo, aby v náš prospěch byl nařízen volný přímý kop v těsné či vzdálenější blízkosti velkého vápna domácích, i když možností bylo „něúrekom“. Za kritiku tohoto stavu obdržel jedinou ŽK zápasu Moudrý Roman a pak také byl „asi po deseti letech“ vykázán bez jakéhokoliv předchozího napomenutí z lavičky a postaven pod deštník vedle střídaček vedoucí mužstva hostí. /Trochu silnějším hlasem zaznělo „Tak už to kurva pískej“ – dle kapitána hostí agilní HR do ZOU uvedl ještě nezaznějící dovětek „do hajzlu“/.

Ve 46.min. střídal Hrušu Jana Beneš Jaroslav. V začátku druhého poločasu se začínaly projevovat výše uvedené „jevy“ a v 66.min. jsme zase prohrávali. V 54.min. vcelku nečekanou signalizací do zápasu zasáhl AR2 pan J.Š. st.. Přes celou šířku hřiště při zásahu našeho brankaře „viděl“ již míč za brankovou čarou a vehementně signalizoval roh – samozřejmě, že chybně neboť i domácí byli verdiktem zaskočeni. Jak to bývá – po oprávněných dohadech naše nesoustředěnost a po rohu se z malého vápna prosazuje hráč domácích – 3 : 3. V 64.min. střídá Kochánka Petra Janoušek Jan. V 66.min. po sérii volných přímých kopů se odráží míč před vápno a tam se do něj z 20 m opírá domácí hráč – 4 : 3.

Je tu stejná situace jako na jaře 4:3 /kdy po neodpískané penaltě v náš prospěch domácí nám na cestu přidávají dva kusy/. Dnes jsme však lepším mužstvem a přes nepřízeň „osudu a HR“ se v 75.min po kombinaci před vápnem a průniku prosazuje MOUDRÝ ROMAN – 4 : 4. Následně Horáčka Víta střídá Sloupenský Adam. V závěru máme šance /popsaný neodpískaný pokutový kop, střelecké šance Moudrého R., Hanzla J. i dalších/.

Zápas za neustálého deště končí remízou 4:4 a domácí začínají pokutové kopy. 1:0, MOUDRÝ ROMAN 1:1 – 2:1, JANOUŠEK MARTIN /nepříliš umístěnou střelu brankař domácích vyráží/ 2:1 - 3:1, HANZL JAROSLAV 3:2 - 4:2, ŠROLER MIROSLAV 4:3 – 4:3 /domácí Řehák Zdeněk může rozhodnout-přestřeluje/, JANOUŠEK JAN 4:4 - 5:4, SLOUPENSKÝ ADAM /brankař domácích tečuje do břevna- odtud míč směřuje těsně před brankovou čáru/ 5:4.

Domácí získávají 2 bod. Je škoda ztraceného „penaltového bodu“, ale především nebýt „klimatických a jiných vlivů“ – bylo na vítězství a zasloužený zisk tří bodů.

* * * *

V NEDĚLI 21.09.2014 od 16.00 hod. budeme hostit na hřišti 8-mý TÝM TABULKY /7 bodů/ - TJ SOKOL BOŘÍKOVICE. Vážení příznivci našeho mužstva – přijeďte nás povzbudit a podpořit v naší snaze /bodovat za tři body/ a odskočit do popředí vyrovnané tabulky.