VIII.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /VII.HRANÉ/ - 28.09.2014

SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ – TJ SOPOTNICE 2 : 1 /0:1/

 

Po střeleckém i herním „galapředstavení“ minulý týden proti Boříkovicím, nás čekal soupeř vždy nepříjemný, tým se svým „dirigentem“ /Mašanský Marek/ – TJ SOPOTNICE. Jednoznačným plánem byl zisk tří bodů, ale bylo zřejmé, že tak jednoduché jako minule to nebude.

* * * *

V základní sestavě se objevil v brance Zvalený Filip – obrana s novým stoperským duem – tedy v sestavě Matějka Jan, Janoušek Jan, Kochánek Petr, Sloupenský David; v záloze Hruša Jan, Šroler Miroslav, Hanzl Jaroslav, Beneš Jaroslav; v útoku Horáček Vít a Moudrý Roman.

V zápise Pavlíček Martin, /Miškovský Pavel, Růžička Martin, Müller Vladimír, Novotný Petr/. K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru – Sloupenský Adam /Agria Choceň), Janoušek Martin (zranění), Šilar Tomáš (služba), Špinler Jan, /Pavlíček Michal, Lajza Tomáš, .../.

* * * *

Celkové shrnutí – proti neodevzdanému a důraznému soupeři – při méně optimálním kombinačním výkonu zálohy a útoku, avšak nahrazeném bojovností a nasazením týmu ve druhé polovině druhého poločasu – zisk tří bodů a posun na třetí místo tabulky.

* * * *

Za ideálního fotbalového počasí a na vcelku kvalitně připraveném hřišti – se domácím v úvodu poločasu svoji převahu nedařilo brankově zúročit /nedůrazné zakončení Beneše J., Hanzla J., Horáčka V., Moudrého R./. Hosté byli v soubojích dosti důrazní a i oni se snažili o ohrožení domácí branky.

Závěr první půlhodiny přinesl tento děj : Ve 27.min. domácí nápor korunuje průnikem na hranici velkého vápna Horáček Vít – jeho přízemní střela mimo dosah brankaře hostí končí na pravé tyči branky hostí.

Ve 29.min. zahrává rohový kop hostí MAŠANSKÝ MAREK – jeho prudký centr mířící za první tyč si sráží domácí brankař do sítě – 0 : 1.

Domácí obdržená branka nesrazila do kolen, ale zakončit kombinaci vydařenou finální přihrávkou nebylo domácím dopřáno – obrana hostí včas obsazovala domácí útočné hráče a střelbu z dálky nedovolila neb účinně střelecké pokusy blokovala.

Úvod druhého poločasu přinesl snahu domácích o vyrovnání, nervozitu, zvýšený důraz hráčů obou mužstev ostřejší zákroky hráčů. ŽK (celkem 1:5) - Za domácí Beneš Jaroslav.

V 60.min. vystřídal Hrušu Jana Pavlíček Martin.

V 66.min. se zbytečného útočného faulu /jasné podražení Janouška Jana/ dopustil hostující STÁREK MARTIN a po druhé ŽK uviděl ČK.

Převaha domácích dostala další rozměr a stažený obranný blok hostí byl v „obležení“ hráčů domácích. V 72.min. svůj útočný průnik Beneš Jaroslav dotáhl až k souboji s doposud výborným brankařem hostí – i tentokrát brankař zvítězil a střelu domácího hráče dokázal vyrazit.

Zdálo se, že dnes není domácím střelecké štěstí nakloněno a hosté odolají. V 77.min. konečně udeřilo !!!! Po kombinaci před vápnem hostí a po náběhu k brankové čáře se k centru před branku hostí dostal Pavlíček Martin – jeho ideální centr našel na malém vápně BENEŠE JAROSLAVA – jeho přízemní dorážka konečně odčarovala kouzlo brankaře hostí Jiřího Martince – 1 : 1.

Domácím zbývalo ještě asi patnáct minut na otočení zápasu proti oslabenému soupeři. Podařilo se – v 77.min. napřáhl za velkým vápnem Hanzl Jaroslav, jeho střelu nadrazil brankař hostí před malé vápno, kde v hlavičkovém souboji se prosadil MOUDRÝ ROMAN – 2 : 1.

Otočení výsledku přineslo ještě větší nervozitu na hřiště a především na hráče hostí /domácím se však podařilo kombinací ustát závěrečnou snahu hostí/. Závěrečný hvizd hlavního rozhodčího přinesl „ústní nespokojenost“ hostí a vítězný pokřik domácích.

* * * *

V NEDĚLI 05.10.2014 od 16.00 hod. budeme hostovat na hřišti 2-týmu TABULKY /15 bodů/ - SK SLOUPNICE. Včera: Semanín-Jiskra 2008 B 9:0 Dnes: Dolní Dobrouč-Sloupnice 0:6.

Výsledky prvních dvou mužstev tabulky – toť pořádná výzva pro náš tým. Bude to další „test“ pro naše mužstvo, které letošní sezonu rozjelo /přes dnešní jen „dobrý“ výkon/ vcelku velice sympaticky.

Vážení příznivci našeho mužstva – přijeďte nás povzbudit a podpořit v naší snaze /být rovnocenným soupeřem druhému aspirantovi postupu/ a odvézt bod či dva a při optimální „kartě“ i vyloupit „Sloupnickou tvrz“.

Beneš Jaroslav st.