IX.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /VIII.HRANÉ/ - 05.10.2014

SK SLOUPNICE - SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ 1 : 1 /1:0/ PK 3:5

Po minulém vydřeném domácím vítězství nad TJ Spopotnice nás čekal další ostrý test, byli jsme hosty druhého týmu tabulky, týmu posíleného o bývalé hráče Českých Heřmanic, týmu se svým „plejerem“ s dlouholetou divizní zkušeností /VONDRA JOSEF/ – SK SLOUPNICE.

Sobotní výsledek ze Žamberka /1.FC Žamberk B-TJ Semanín 3:2/ a tím porážka vedoucího mužstva tabulky – mohl katapultovat vítěze na první příčku tabulky. /Domácích to jistě byl jednoznačný úkol/. Naším jednoznačným plánem bylo otestovat si „hru“ aspiranta na postup a udržet v kolonce porážky – nadhernou „0“ a jak bylo psáno minule – v případě dobré „karty“ i vyloupit „Sloupnickou tvrz“.

* * * *

V základní sestavě se objevil v brance Miškovský Pavel – obrana opět s novým předstoperem – tedy v sestavě Šilar Tomáš, Janoušek Jan, Hruša Jan, Sloupenský David; v záloze Beneš Jaroslav, Šroler Miroslav, Hanzl Jaroslav, Pavlíček Martin; v útoku Sloupenský Adam a Moudrý Roman.

V zápise Kochánek Petr, Horáček Vít, Matějka Jan,Janoušek Martin, Zvalený Filip. K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru – Müller Vladimír, Novotný Petr, Růžička Martin, Špinler Jan, /Pavlíček Michal, Lajza Tomáš, .../.

* * *

Celkové shrnutí – očekávaný urputný souboj „týmů“ i jednotlivců. Domácí na „svém menším hřišti“ zahrávali mnoho rohových kopů, házeli mnoho dlouhých autů a zahrávali několik přímých kopů – byli lepší v prvním poločase /branku vstřelili z polobrejku při našem špatně rozehraném přímém kopu na polovině domácích/. Měli jsme méně „šancí“, ale ta za stavu 0:0 byla „tuty“.

Druhý poločas jsme se zvedli. /Vyrovnali jsme z rohového kopu/. Následně jsme měli na kopačce „loženku“ na vítězství, deset minut jsme vydrželi v oslabení a nakonec vezeme dva body za vítězství na PK /3:5/.

Ve 12.min. musel nuceně střídat náš „bojovník i duše týmu“ MIROSLAV ŠROLER – „ošklivě“ vykloubený malíček – a odjezd do Ústecko-orlické nemocnice. Míro – snad si s tím doktoři poradili bez dalších následků. Ty dva body, které TÝM vyválčil - patří Tobě /snad to bude vše OK – jak v pracovním tak i sportovním životě - myslíme na Tebe/.

* * * *

Za skoro ideálního fotbalového počasí /menší vítr/ a na vcelku kvalitně připraveném hřišti – se domácím nepodařilo v 05.min. úspěšně zakončit útočnou kombinaci /zákrok Miškovského P. a odkop z nebezpečného prostoru Beneše J.. Úvod utkání ovlivnil střet domácího Štarmana L. a našeho Miroslava Šrolera.Pro oba utkání skončilo vynuceným střídáním a pro Míru odjezdem do nemocnice.

Ve 12.min. vběhl na hřiště Kochánek Petr. Domácí se tlačili do útoku, zahrávali nebezpečné rohové kopy i házené auty do pokutového území. Dostávali jsme se jen sporadicky do pokutového území domácích, ale ve 20.min. nám protiútok vyšel. Beneš J. vysunul Sloupenského Adama – jeho první střelecký pokus domácí brankař bravurně zneškodnil – vyrazil jej však k nohám Adama – dorážka se zdála jednoznačná – šla však vedle pravé tyče.

Domácí odpověděli gólově ve 36.min.. Náš špatně rozehraný přímý kop směřoval od domácích obránců na Vondru J. a ten míč posunul na křídlo, odkud domácí útočník našel na malém vápně ŠRUTA DAVIDA – jeho střela skoro do prázdné branky znamenala vedení domácích – 1 : 0.

Našeho nesoustředění mohli domácí využít o minutu později – střela domácího útočníka tečovaná naší obranou skončila na tyči naši branky.

O poločase vystřídal Hrušu Jana Horáček Vít.

Úvod druhého poločasu přinesl naši snahu o vyrovnání, nervozitu i zvýšený důraz hráčů obou mužstev i ostřejší zákroky domácích /ŽK 3:1/. Když naši ŽK obdržel Moudrý Roman za nedodržení vzdálenosti při rozehrání přímého kopu domácích. Báli jsme se standardních kopů domácích, ale paradoxně se podařilo nám skórovat z rohového kopu. V 64.min. se na malém vápně hlavou prosadil HORÁČEK VÍT – 1 : 1.

Na naše kopačky se dostavil klid do rozehrávky a 15 minut jsme byli jednoznačně lepší. Úspěšně se nepodařilo dotáhnout průnik Sloupenskému Adamovi. Hanzl Jaroslav svůj náběh zakončil střelou na zadní tyč /o tyč se střela otřela a skončila v autu/.

V 76.min. se po kombinaci našeho mužstva a nedůrazném odkopu dostal k míči v domácím vápně osamocený Moudrý Roman /měl to jak se říká ložený/ - trefil náruč domácího brankaře. Škoda, ale když nejde o život, tak … /Samotného Romana to mrzelo nejvíc/.

V 76.min. vystřídal Pavlíčka Martina Matějka Jan. V 80.min. zaváhal při střežení domácího Vondry SLOUPENSKÝ DAVID, lehce domácího útočníky přidržel cca 6-8 m před pokutovým územím, následoval jeho pád a pro Davida odchod do kabin. Z 80 % asi správně udělená červená karta.

Domácím zkazil radost při rozehrání následného přímého kopu Miškovský Pavel – umístěnou střelu vyrazil. Do jednoho z dalších náběhů se následně dostal domácí Vondra a trefil v 88.min.vnější část tyče.

Utkání skončilo remízou 1 : 1 a šlo se na pokutové kopy. Letos pro nás již potřetí – dosavadní další zisk ze dvou předchozích byl pro nás nulový – takže zaznělo – do třetice to vyjde – a vyšlo to !!!!

Začínáme : HORÁČEK VÍT 0:1, střelu domácího Motyčky M. Pavel vyráží – tedy stále 0:1 ; MOUDRÝ ROMAN 0:2, Šrut David 1:2 ; HANZL JAROSLAV 1:3, Šplíchal R. 2:3 ; BENEŠ JAROSLAV 2:4, Jelínek V. 3:4 ; JANOUŠEK JAN 3:5 100 % - VÍTĚZÍME.

Zaznívá vítězný pokřik /vezeme si domů zasloužené dva body/.

* * * *

V NEDĚLI 12.10.2014 již od 15.30 hod. budeme hostit nevyzpytatelný 9-tý tým TABULKY /9 bodů/ - JISKRA 2008 B /béčko Králík a Červené Vody/.

Vážení příznivci našeho mužstva – přijďte nás povzbudit a podpořit v naší snaze /získat tři body a při volnu Žichlínka se probojovat na „bednu“/.

Vážení příznivci našeho mužstva – přijďte v NEDĚLI 12.10.2014 dopoledne (9.00 hod.) ocenit snahu našich MLADŠÍCH ŽÁKŮ v soubojích se silnými týmy turnaje /Česká Třebová B, Ústí nad Orlicí B, Jiskra 2008/Boříkovice. Turnaj si pod patronát vzal místní OP SK SLAVIA PRAHA odbočka BRANDÝS NAD ORLICÍ.