X.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /IX.HRANÉ/ - 12.10.2014

SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ – FC JISKRA 2008 B 1 : 0 /0:0/

Po minulé remíze 1:1 a vítězství 5:3 na PK nad SK Sloupnice nás čekal domácí zápas s nevyzpytatelným 9-tým týmem TABULKY /9 bodů/ - JISKRA 2008 B /béčkem Králík a Červené Vody/ s momentálně nejlepším střelcem soutěže /Pasker Jakub – 9 branek/.

Sobotní výsledek ze Semanína /Semanín-Rybník 4:2/ a tím vítězství vedoucího mužstva tabulky – znamenalo, že o první příčku dnes bojovat ještě nebudeme moci, ale jasným cílem bylo vítězství, udržení nuly v kolonce porážky a při volnu Žichlínka probojovat se na „bednu“.

* * * *

Zajímavostí jistě bylo, že z nám neznámých důvodů nejlepší střelec soutěže se objevil v zápise s číslem 30 – tedy na postu brankaře /a byl hostům na tomto postu velice platný/.

V základní sestavě se objevil v brance Zvalený Filip – obrana v sestavě Šilar Tomáš, Janoušek Jan, Matějka Jan, Kochánek Petr; v záloze Beneš Jaroslav, Šroler Miroslav /s „plastickou dlahou“ na zraněném malíčku/, Hanzl Jaroslav, Hruša Jan; v útoku Horáček Vít a Moudrý Roman.

V zápise Pavlíček Martin, Pavlíček Michal, Janoušek Martin, Miškovský Pavel. K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru – Sloupenský David /1 utkání nepodmíněně/, Sloupenský Adam /Agria Choceň/, Müller Vladimír, Novotný Petr, Růžička Martin, Špinler Jan, / Lajza Tomáš, .../.

* * * *

Celkové shrnutí – očekávané vítězství, avšak po tuhém boji s neodevzdaným a bojujícím soupeřem. Dobývání se do pozic k ohrožení soupeřovi branky bylo nad očekávání složité a hra do plných dnes nebylo to - co by nám šlo. Trpělivost v udolávání soupeře nakonec byla korunována vítěznou brankou.

* * * *

Za ideálního fotbalového počasí a na vcelku kvalitně připraveném hřišti – se v prvním poločase domácím nedařilo dostávat se do střeleckých pozic a když ano, tak obrana soupeře úspěšně střely blokovala neb se vyznamenával muž s číslem „30“. Např. ve 20.min. úspěšně vyrazil z pod břevna na roh střelu Hruši Jana. V prvním poločase se k několika zakončením dostali i hráči našeho dnešního soupeře – tu byl na svém místě náš Zvalený Filip.

Úvod druhého poločasu přinesl naši zvýšenou snahu o brzké vstřelení vedoucí branky. Stále se nedařilo, ale hosté se v prvních třiceti pěti minutách druhého poločasu dostávali jen k odkopům na naše obránce a tlak sílil. Zahrávali jsme mnoho rohových kopů, ale obrana hostí stále odolávala.

V 58.min. vystřídal Pavlíček Martin Horáčka Víta.

V 64.min. se po průniku Beneše J. do vápna hostí a nedovoleném zákroku hostí ozvala píšťalka HR. V prvním okamžiku jeho rozhodnutí bylo – pokutový kop v náš prospěch. Po protestech hostí a konzultaci s HR1 z toho všeho byl jen volný přímý kop z hranice velkého vápna.

V 66.min. vystřídal Hrušu Jana Pavlíček Michal. /Michal se na hřiště dostal po velice dlouhé pauze – po jeho jarním zranění kolena/.

V 68.min. jsme se konečně dočkali – po kombinaci se u brankové čáry dostal k centru Beneš Jaroslav a ten si našel před malé vápno ideálně si naběhnutého ŠROLERA MIROSLAVA – jeho hlavička byla přesná – obrana hostí včele s brankařem byla konečně zdolána – 1 : 0.

Dál jsme soupeře přehrávali, ale již bez gólového zakončení. V 74.min. se po ose Moudrý, Hanzl, Beneš dostal opět do zakončení Míra. Jeho přízemní střela nebyla přesná.

V 76.min. se po kombinaci a následném samostatném průniku prosadil do velkého vápna hostí Beneš Jaroslav, před zakončením byl z pohledu domácích diváků „jasně“ nedovoleně zastaven obranou hostí. Po chvilkovém čekání jsme se pokutového kopu nedočkali – píšťalka HR zůstala němá.

Neproměnění těchto několika šancí nám mohlo být osudné. Hosté vycítili šanci na bodový zisk – změnili taktiku a náš tým se nechal zatlačit do defenzivy. Vytvořili si dva velice nebezpečné závary před naším malým vápnem /z jednoho z nich skončil oblouček na břevně naší branky/.

V 90.min. vystřídal střelce naší branky Šrolera Miroslava Janoušek Martin.

O několik desítek sekund se ozývá závěrečný hvizd HR. Zaznívá vítězný pokřik /tři body zůstávají v domácí kabině/. Po dnešních výsledcích jsme na bedně – momentálně na druhém místě !!!

* * * *

V NEDĚLI 19.10.2014 od 15.30 hod. budeme hostem 6-tého týmu tabulky /13 bodů/ - /v domácím zápase vždy posíleném o hráče krajského přeboru – 1. FC ŽAMBERK B.

Na tamním velkém hřišti jsme senzačně na jaře zvítězili 3:0, v tomto zápase však zopakovat vítězství bude nesmírně složité, neboť lze očekávat „totální“ nasazení toho nejsilnějšího co má 1.FC k dispozici.

Vážení příznivci našeho mužstva – přijeďte nás povzbudit a podpořit v naší snaze /ukázat, že se můžeme rovnat i takovémuto celku/.

V neděli 12.10.2014 dopoledne se na našem hřišti uskutečnil TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ /Za účasti TJ SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ, JISKRA ÚSTÍ NAD ORLICÍ B, FK ČESKÁ TŘEBOVÁ B a vítěze - JISKRA 2008/BOŘÍKOVICE/.

Patronát nad tímto turnajem si vzal místní ODBOR PŘÁTEL SK SLAVIA PRAHA odbočka BRANDÝS NAD ORLICÍ. Kromě věcných cen jednotlivým družstvům byl mladším žákům domácího mužstva věnován finanční dar. Jednotlivým mladým hráčům /fandícím „červenobílým barvám“/ byly navíc předány upomínkové medaile a „potítka“ z office slávistického shopu.

Poděkování také patří hráčům „A“ zajišťujícím servis. Rozhodčím – Jaroslavu Benešovi ml. a Jaroslavu Hanzlovi. Obsluze kiosku – Vítu Horáčkovi a Pavlovi Miškovskému. Třem posledním jmenovaným i poděkování za skutečnost, že pomohli /pro naši mládež/ - ač jsou „vyznání rudého“.