XI.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /X.HRANÉ/ - 19.10.2014

1.FC ŽAMBERK B – SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ 1 : 0 /1:0/

 

 

Po minulém domácím vítězství 1:0 na Jiskrou 2008 B nás čekal venkovní zápas s „favoritem“ ve svých domácích zápasech - 6-tým týmem tabulky /13 bodů/ - 1. FC ŽAMBERK B.

Sobotní výsledek z Rudoltic /Rudoltice-Semanín 1:3/ a tím vítězství vedoucího mužstva tabulky – opět znamenalo, že o první příčku dnes bojovat nebudeme moci. Naší prioritou bylo - ukázat, že se můžeme rovnat i takovémuto celku – s nynějšími či bývalými hráči krajského přeboru.

* * * *

Zajímavostí jistě bylo, že hlavním rozhodčím byl Roček Patrik – rozhodčí, který jako hráč proti nám nastoupil v minulém domácím zápase.

V základní sestavě se objevil v brance Miškovský Pavel – obrana se staronovým stoperem Janouškem Martinem, tedy v sestavě Matějka Jan, Janoušek Martin, Šilar Tomáš, Sloupenský David; v záloze Beneš Jaroslav, Šroler Miroslav /opět s „plastickou dlahou“ na zraněném malíčku/, Hanzl Jaroslav, Hruša Jan; v útoku Pavlíček Michal a Moudrý Roman.

V zápise Janoušek Jan, Kochánek Petr, Zvalený Filip, /Novotný Petr/. K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru – Sloupenský Adam /Agria Choceň-zraněný ve včerejším zápase KP/, Pavlíček Martin/x/, Horáček Vít /x/, Müller Vladimír, Růžička Martin, Špinler Jan, / Lajza Tomáš, .../.

* * *

Celkové shrnutí – První porážka v sezóně /v desátém kole/, avšak se vztyčenou hlavou. Utkání podobné tomu ve Sloupnici. I dnes se domácí favorit dostal do vedení / z přímého kopu/; i dnes druhý poločas přinesl zlepšení naší hry směrem dopředu a v několika delších úsecích i přehrávání našeho soupeře /rozdílem bylo to, že dnes se nám naše náznaky šancí nepodařilo proměnit/.

* * * *

Za skoro ideálního fotbalového počasí a na vcelku kvalitně připraveném hřišti /nepříjemnou vadou bylo to, že z nedalekého hokejbalového hřiště se neustále ozývala píšťalka rozhodčích/ – se v prvním poločase domácím nedařilo dostávat se do střeleckých pozic a když ano, tak naše obrana v čele s Pavlem Miškovským pracovala spolehlivě.

Domácí svoji branku vstřelili z přímého kopu z 22 m - exekutorem byl Jiří Kašpar. /Pavel si na míč sáhl, ale srazil si jej do sítě/.

Naše záloha eliminovala hru domácí zálohy /hráčů nastupujících v KP – Hušky Jakuba, Hušky Pavla, Kotyzy Tomáše/, ale do zakončení jsme se mnohokráte nedostali. Jednou z výjimek bylo gólové vysunutí Pavlíčka Michala Benešem J. – jeho přízemní střela z 12 m lehce minula branku domácích.

Vyrovnání skóre by jistě přineslo nervozitu do řad domácích. Takto ve 44.min. faulovaný Beneš J. neadekvátně „reagoval“ a zbytečně obdržel ŽK.

Do II. poločasu Beneše J. vystřídal Kochánek Petr. Úvod druhého poločasu přinesl naši snahu o vyrovnání hry a to se vcelku dařilo.

Dostávali jsme se k pokutovému území domácích, ale finální přihrávka nenacházela svého adresáta, neb jsme se prezentovali nepřesným zakončením /Hanzl J., Moudrý R., Pavlíček M./.

V 60.min. se domácím podařil brejk do naší otevřenější obrany – následoval pokus domácího útočníka o obejití Janouška M. – po lehkém kontaktu domácí útočník skončil na trávníku – domácí fanouškové se dovolávali pokutového kopu – píšťalka HR mlčela.

V 76.min. se v dobré střelecké pozici ocitl Pavlíček Michal – nezakončil úspěšně a navíc ucítil „bolest“ v koleni. Nuceně jej vystřídal Janoušek Jan.

Do konce zápasu jsme domácí přitlačili na jejich polovinu, ale HR nám „nedaroval“ žádný přímý kop ač k tomu měl příležitost. Domácí takticky zdržovali hru /nefungovali již ani domácí mladí podavači míčů/ a takto utkání došlo až do 92.min., kdy se ozval závěrečný hvizd hlavního rozhodčího.

Porážka po sympatickém výkonu, proti silnému soupeři, když chybělo více útočných kombinací zakončených střelou /v těch co byly úspěšné - chyběl klid v koncovce/.

* * * *

Víkendové výsledky nás /pro nás v úspěšně rozjeté sezóně/ srazily na čtvrté místo tabulky - 19 bodů.

Semanín vede s 23 body /má o zápas více/; Sloupnice je druhá s 21 body a na třetím místě je nováček ze Žichlínka s 20 body /doma své soupeře válcuje – dnes Těchonín 5:0/.

V NEDĚLI 26.10.2014 již od 14.30 hod. budeme hostit 6-tý tým tabulky /16 bodů/ - /vždy důrazný v osobních soubojích/ – SOKOL RYBNÍK.

Vážení příznivci našeho mužstva – přijďte nás povzbudit a podpořit v naší snaze /opět plně bodovat a vrátit se na „bednu“/.

Beneš Jaroslav st.