XII.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /XI.HRANÉ/ - 26.10.2014

 

 

SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ – SOKOL RYBNÍK 1 : 2 /0:1/

 

 

Po minulé těsné první porážce v sezóně na hřišti 1.FC ŽAMBERK B /1:0/ nás čekal domácí zápas s týmem, který boduje především doma, ale dokáže být nepříjemný i na venkovním hřišti - 6-tým týmem tabulky /13 bodů/ - TJ SOKOL RYBNÍK.

Sobotní výsledek ze Semanína /Semanín-Žichlínek 4:0/ a tím vítězství vedoucího mužstva tabulky – znamenalo, že Semanín potvrzuje roli „hlavního“ favorita postupu, ale porážka Žichlínka znamenala možnost vrátit se „na bednu“. Za předpokladu našeho bodového zisku, nejlépe tříbodového.

* * * *

V základní sestavě se objevil v brance Zvalený Filip – obrana v sestavě Matějka Jan, Janoušek Martin, Šilar Tomáš, JANOUŠEK JAN; v záloze Beneš Jaroslav, Šroler Miroslav, Hanzl Jaroslav, Kochánek Petr; v útoku Horáček Vít a Moudrý Roman.

V zápise Růžička Martin, Pavlíček Martin, Sloupenský David, Miškovský Pavel. K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru – Sloupenský Adam /Agria Choceň/, Hruša Jan, Müller Vladimír, Růžička Martin, Špinler Jan, / Lajza Tomáš, .../.

* * *

Celkové shrnutí – První porážka v sezóně na domácím hřišti /šťastný osud utkání pro naše hosty z Rybníka/. Jako přes kopírák se odvíjelo domácí utkání se Sopotnicí a Jiskrou 2008 B /s tím rozdílem, že když se nám konečně podařilo z množství šancí vyrovnat a bylo na vítězství – přišel nemnohý kontr hostí a jejich radost.

* * * *

Za skoro ideálního fotbalového počasí a na vcelku kvalitně připraveném hřišti /nepříjemnou vadou byla jeho měkkost vlivem dešťů v minulých dnech/ – se hned od začátku vyvíjelo vše nedobře.

Po našem útoku první návštěva hostí na naší polovině končí zaváháním naší obrany a utěšený „lob“ hostujícího JANA ZADRAŽILA z 28 m končí v naši prázdné brance – 0 :1 .

Obdržená branka přinesla to, že hosté poctivě bránili a náš tým opět útočil do plných. Z několika náznaků šancí přišla v 32.min. první „opravdová šance“. Beneš J. doběhl na brankové čáře dlouhý pas a předložil jej na penaltu volnému Moudrému R. – jeho zakončení nebylo přesné.

Úvod druhého poločasu /spíše celý poločas/ přinesl naši nátlakovou kombinační hru - snahu o vyrovnání hry. Dostávali jsme se k pokutovému území hostí, ale finální přihrávka nenacházela svého adresáta, neb jsme se prezentovali nepřesným zakončením.

V 60.min. centroval Moudrý R. a na malém vápně se k dorážce dostal Hanzl J. – brankař hostí reflexivně nohou gólovou dorážku vyrazil.

Hosté se úporně a i za cenu nedovolených zákroků bránili – jejich důraz okusila většina našich hráčů – především však Hanzl J., Šroler M., Beneš J. – odměnou pro hosty bylo to, že čtyřikrát viděli „žlutou“ kartičku.

V 68.min vystřídal Horáčka Víta Růžička Martin a v 74.min. Kochánka Petra Pavlíček Martin. A byl to první střídající, kdo v 75.min. ukázal všem jak na to.

Po kombinaci se opřel do míče na 22 m a míč se třepal v síti – takže, RŮŽIČKA MARTIN – 1 : 1.

Naše herní převaha naše hráče hnala za ziskem tří bodů. Velice dobré šance k tomu byly – znamenalo to jediné – úspěšnou koncovku. Ta však nám nebyla přána. Od 76.min. do 84.min jsme měli tři – Beneš J. trefil horní část břevna, střelu Hanzla J. vyrazil brankař hostí a sólo Moudrého R. skončilo střelou na zadní tyč – mimo branku.

A tak přišel trest. Ojedinělý brejk hostí byl zakončen střelou z velkého vápna, kterou Filip vyrazil a proti dorážce FELCMANA PETRA z 84.min. byl bezbranný. Závěrečný nápor domácích hosté ustáli a tak si překvapivě a především „šťastně“ vezou domů tři body.

* * * *

V SOBOTU 01.11.2014 již od 14.00 hod. budeme hostovat na hřišti 13-tého týmu tabulky /xx bodů/ - /nováčka/ – TJ SOKOL RUDOLTICE.

Vážení příznivci našeho mužstva – přijeďte nás povzbudit a podpořit v naší snaze /po dvou neúspěších bodovat a připravit si výhodnou pozici pro závěrečný „dvouduel“ s překvapení sezóny-TJ Žichlínek /.

Beneš Jaroslav st.