XIV.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /XIV.HRANÉ/ - 16.11.2014

TJ ŽICHLÍNEK - SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ 2 : 7 /1:2/

Po minulém domácím vítězství nad TJ ŽICHLÍNEK nás v neděli od 12.00 hod. /změna času začátku utkání na žádost domácích/ čekala „odveta“ s překvapením sezóny- 4-tým týmem tabulky /23 bodů/ - /nováčkem/ – který již přes rok nepoznal na domácím hřišti - jak je po porážce.

Sobotní výsledek /Rybník:Sloupnice 2:1/ nám poskytl příležitost k dlouho nevídanému počinu – I.MÍSTU OKRESNÍHO PŘEBORU. Podmínkou bylo „jednoduché“ – zvítězit v Žichlínku.

* * * *

V základní sestavě se objevil v brance Zvalený Filip – obrana v sestavě, Janoušek Jan, Matějka Jan, Šilar Tomáš, Sloupenský David; v záloze Hruša Jan, Šroler Miroslav, Hanzl Jaroslav, Kochánek Petr; v útoku Beneš Jaroslav a Sloupenský Adam. V zápise Pavlíček Martin, Janoušek Martin, Horáček Vít, Moudrý Roman, Miškovský Pavel.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru – Müller Vladimír, Novotný Petr /divák/, Růžička Martin, Pavlíček Michal, Špinler Jan /Lajza Tomáš, .../.

* * *

Celkové shrnutí – Zasloužené vítězství a přímo ve středu hřiště kolečko /vítězný pokřik s dovětkem „Tak jme první no a co, no a cóóó,…….“/ a následná děkovačka přítomným „fans“.

* * * *

Za dosti silného větru a na „klouzajícím“ hřišti – si domácí zvolili stranu „z mírného kopečka“ a „vítr do zad“ – s úmyslem rozhodnout ve svůj prospěch v prvním poločase – nedali jsme jim naší kvalitní a důraznou hrou vycházející z důsledného napadaní již na jejich polovině žádnou šanci.

V 05.min. vysunuje Beneš J. Šrolera M. k souboji s domácím brankařem – Míra domácího brankaře přehazuje – míč letí vedle. V 10.min. se již radujeme – Šroler M. u rohového praporku svádí vítězný souboj a jeho centr na malém vápně nachází zcela volného BENEŠE JAROSLAVA – ten hlavou rozvlňuje síť domácí branky – 0 : 1.

Držíme opratě zápasu ve své moci, domácí se pouze za podpory větru dostávají k dalekonosným střelám, které končí daleko vedle či nad naší brankou. Ve 25.min. se domácím daří dramatizovat vývoj utkání – FIBIKAR JAN „centruje“ od postranní čáry a s pomocí větru ideálně trefuje – od tyče se míč odráží do naší sítě – 1 : 1.

Nadšení několika domácích fanoušků /po zápase jsou rozzlobeni na domácí vedení – změna začátku utkání/ krotíme za sedm minut. U rohového praporku AR2 mává faul na Beneše J.. Následně rozehraný přímý volný kop Hanzla J. nachází na malém vápně hlavu ŠROLERA MIROSLAVA – náš „bojovník“ je zaslouženě úspěšný – míč se třepe v síti – 1 : 2.

Ve 43.min. se centr Hanzla J. „otírá“ o břevno domácí branky.

O poločasové přestávce prozatím nestřídáme, neboť „stroj“ šlape a jsme v očekávání dalšího vývoje. Budeme mít podporu větru i mírného sklonu hřiště, naproti tomu je tu odhodlání domácích odvrátit dlouho nepoznanou porážku.

Domácí přehnaný důraz je oceněn 2x ŽK, ve 48.min. dostává „nešťastně“ ŽK Sloupenský David za neúmyslné nastřelení ležícího protihráče. Nepouštíme domácí do mnoha náznaků šancí a čekáme na příležitost vstřelit další branku a posunou skóre na bezpečnou „vzdálenost“.

V 62.min. střídá Pavlíček Martin Hrušu Jana. „Oživení“ proklamované trenéry je tu a během pěti minut je rozhodnuto !

V 65.min. výhoz Filipa prodlužuje Pavlíček M. na po křídle rozběhnutého SLOUPENSKÉHO ADAMA – jeho průnik i zakončení je gólové – 1 : 3.

V 67.min. se po několika odrazech dostává k zakončení PAVLÍČEK MARTIN – z 8 m se bez problému ideálně trefuje do sítě - 1 : 4.

Hostující fans již věří v I. místo a začínají „pět“ oslavné ódy a „vychutnávat si“ /ve vší sportovní slušnosti/ zklamané domácí příznivce. Naši hráči jim k tomu dávají svým výkonem a gólovým zakončením „vítr do plachet“.

V 75.min. si na 40 m bere pod kontrolu míč BENEŠ JAROSLAV a průnik přes domácí obránce zakončuje „šťastně“ – domácí brankař dostává housle – 1 : 5.

V 78.min. se po kombinaci dostává k zakončení SLOUPENSKÝ ADAM – jeho střela z 8 m opět končí tam kde má – 1 : 6.

Domácí jsou za svoji snahu - bojovností eliminovat náš brankostroj – odměněni v 81.min. – průnik PTÁČKA JANA středem naší obrany končí úspěšnou přízemní střelou – 2 : 6.

Definitivní podobu výsledku dává hned o minutu později vydařenou střelou z 15 m HANZL JAROSLAV – 2 : 7.

Hlavní rozhodčí Habrda Miroslav v 92.min. naposledy píská a to co se zdálo „v nedohlednu“, neboť před „dvouduelem“ s TJ Žichlínek byl zisk 6-ti bodů spíše přáním – je tu

1. * BRANDÝS NAD ORLICÍ 13 8 1 2 2 37 : 17 28

Plánovaná rozlučka v odpoledních, večerních a nočních hodinách byla „vyšperkována“ nedělním výkonem a popěvek „Tak jme první no a co, no a cóóó,…….“ od baru zazníval každou /čtvrthodinu/.

Zaznělo v úvodních i po úvodních proslovech mnoho „věcí“ – jistě bude zanedlouho „odpovědnými“ zaznamenáno do análů. Počin ze dne 16.11.2014 si jistě zaslouží i nejméně „dvoustranu“ v Brandýských listech“.

Osm mužstev v 6-ti bodech – jaro bude zajímavé !!!!!!