XV.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /XV.HRANÉ/ - 29.03.2015 SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ – SOKOL TATENICE 4 : 2 /1:1/

Po zimní přestávce /vyplněné tréninkovými jednotkami v tělocvičně a zimním soustředěním/ a zimní přípravou na UMT v Chocni /porážka 1:3 s Chocní B, porážka 3:4 s Holicemi B, vítězství 5:2 nad Sloupnicí/; po porážce 1:3 v Českém poháru na UMT v Rychnově nad Kněžnou se Sopotnicí a porážce 0:2 s účastníkem I.B třídy Řetovou – pro nás dnes začalo JARO 2015.

Z prvního místa tabulky, které jsme vybojovali v podzimních zápasech, nás v sobotu sesadil Semanín domácím vítězstvím nad Těchonínem a tak cíl byl dnes jednoznačný – opět se vrátit na čelo tabulky. Znamenalo to jediné – nevyslovené „povinné“ vítězství nad 9-tým týmem tabulky – TJ SOKOL TATENICE.

* * * *

V základní sestavě se objevil v brance Zvalený Filip – obrana v sestavě Janoušek Martin, Matějka Jan, Sloupenský David; v záloze Hruša Jan, Šroler Miroslav, Hanzl Jaroslav, Horáček Vít, Pavlíček Martin; v útoku Sloupenský Adam a Moudrý Roman. V zápise Janoušek Jan, Růžička Martin, Kochánek Petr, Beneš Jaroslav, Lajza Tomáš, Miškovský Pavel.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru – Šilar Tomáš, Novotný Petr /divák/, Špinler Jan, Müller Vladimír, .../.

* * *

Celkové shrnutí – Zasloužené vítězství, které se však nerodilo lehce. V prvním poločase hosté ukázali svoji kvalitu, domácím na těžkém terénu vázla kombinace, ale domácí ve druhém poločase přebírali iniciativu a jednoznačně hosty „přejeli“.

* * * *

Za slušného fotbalového počasí /pršelo dopoledne a po zápase/ - na „klouzajícím“ hřišti - se hned od začátku útočilo z obou stran. Hosté chvílemi byli velice důrazní a nedopřávali domácím klid v rozehrávce a kombinaci.

Po úvodních pěti minutách, kdy domácí drželi míč, první útok hostí skončil střelou za hranicí velkého vápna – utěšený oblouček se od břevna odrazil před brankovou čáru domácích.

Domácí měli následných dvacet minut míč pod kontrolou, ale vázla kombinace a střelecké pokusy byly pro brankaře hostí – lahůdkou. Ve 28.min. se hostím vydařila kombinace před velkým vápnem a následný průnik zakončil úspěšnou přízemní střelou TAREŠ DAVID–0:1.

Domácím branka klidu v koncovce nepřidala a tak vyrovnání se domácí dočkali až ve 45 min. – po kombinaci přihrávka Hanzla J. našla na 10 m chviličku osamoceného HORÁČKA VÍTA – jeho střela k tyči znamenala vysvobozující vyrovnání – 1 : 1.

V nastavení po rozehraném přímém kopu dopravil míč do sítě hostí opět Horáček Vít – radost jeho i fanoušků zkazil zvednutý praporek AR1.

Ve 46.min. vystřídal Sloupenského Adama Růžička Martin a Hrušu Jana Janoušek Jan.

Druhý poločas zahajujeme /47.min./ závarem v brankovišti hostí –střelu Moudrého R. brankař hostí likviduje; následná přihrávka Moudrého R. nachází na 8 m HANZLA JAROSLAVA a jeho přízemní dorážka končí tam kde má – v síti hostí – 2 : 1.

Získáváme převahu ve středu hřiště, hosty již tolik nepouštíme k míči a tak začínají přibývat naše střelecké pokusy – prozatím neúspěšné. Začíná se však v útočných akcích prosazovat MOUDRÝ ROMAN, ve svém dalším průniku je v 54.min úspěšný – prostřeluje z 10 m brankaře hostí a dopřává domácím klid na kopačky – 3 : 1.

V 60.min. vystřídal Pavlíčka Martina Kochánek Petr, v 68.min. Sloupenského Davida Lajza Tomáš. V 72.min. střídá Moudrého Romana Beneš Jaroslav.

Od 54.min. domácí záloha opanovává hřiště a na branku hostí se valí jeden útok za druhým, po jednom sólu domácích hráčů následuje další – domácí však lehkomyslně zahazují a nechávají vyniknout brankaře hostí.

V 82.min. se nečekaně opírá do míče na 35 m KREJČÍ JAN a jeho „projektil“ ke zděšení domácích fanoušků končí v pravé šibenici Zvaleného F. – 3 : 2.

Z jasného výsledku zápasu jsou hosté opět na dostřel. Domácí v 85.min. vysvobozuje z tísně a dává výsledku konečnou podobu neúspěšný pokus hostí o vystavení mimo hru a následné sólo z poloviny hřiště BENEŠE JAROSLAVA – klička brankaři a střela do prázdné branky znamená opětovné výsledkové uklidnění - 4 : 2.

HR v 92.min utkání končí a může tak zaznít potlesk domácích příznivců a vítězný pokřik domácích hráčů.

* * * *

V NEDĚLI 05.04.2015 máme v důsledku odstoupení TJ SOKOL ČESKÉ HEŘMANICE VOLNO . V zápasech BOŘÍKOVICE- SEMANÍN a TJ ŽICHLÍNEK- SK SLOUPNICE – držme palce domácím, aby hosté měli cestu za vítězstvím ztíženou. Zajímavý pro tabulku bude i výsledek zápasu RYBNÍK:1.FC ŽAMBERK B.

V NEDĚLI 12.04.2015 v 16.00 hod. přivítáme doma SOKOL TĚCHONÍN.