XVII.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /XVI.HRANÉ/ - 12.04.2015

SPARTAK BRANDÝS – SOKOL TĚCHONÍN 3 : 3 /2:2/ PK 4 : 2

Po minulém vítězném domácím zápase se Sokolem Tatenice a po týdenní pauze /odložené XVI.kolo/ nás čekal vždy nepříjemný soupeř - mj. s nestárnoucím velice zkušeným Jaroslavem Kovandou, který nás střelecky trápí každý zápas – r.74. Uhájit první místo při předpokládaném vítězství Semanína znamenalo opět to jediné – nevyslovené „povinné“ vítězství nad 8-týmem tabulky – TJ SOKOL TĚCHONÍN.

* * * *

V základní sestavě se objevil v brance Zvalený Filip – obrana v sestavě Janoušek Jan, Matějka Jan, Šilar Tomáš; v záloze Hruša Jan, Šroler Miroslav, Hanzl Jaroslav, Horáček Vít, Růžička Martin; v útoku Sloupenský Adam a Moudrý Roman. V zápise Janoušek Martin, Sloupenský David, Kochánek Petr, Miškovský Pavel.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru – Beneš Jaroslav /Egypt), Pavlíček Martin, Novotný Petr /divák/, Špinler Jan, Müller Vladimír, .../. Lajza Tomáš byl pro zbytek jarní části uvolněn na hostování do S.Libchavy.

* * *

Celkové shrnutí – Vítězství, avšak k průběhu zápasu „pouze“ na pokutové kopy. V celém zápase jsme diktovali tempo hry, drželi míč, ale rychlé kontry hostí a střelecká produktivita Jaroslava Kovandy znamenala konečnou remízu po devadesáti minutách hry.

* * * *

Za slušného fotbalového počasí - na hřišti „bez prvního střihu“ - se hned od začátku útočilo z obou stran. Na šance v celém zápase domácí zvítězili jednoznačně, ale jejich neproměňování a skutečnost, že domácí hostím dovolili vždy brzké srovnání jejich těžce vybojovaného vedení – byla rozhodující.

Po úvodních minutách, kdy se mj. dvakrát nedokázal střelecky prosadit Sloupenský Adam, nákop v 17.min. na Kovandu Jaroslava skončil přízemním obhozením vyběhnuvšího domácího brankaře - 0 : 1.

Domácí měli následných dvacet pět minut míč pod kontrolou, ale až kombinace zakončená výborným zpracováním a střelou z 9 m MOUDRÉHO ROMANA znamenala ve 42.min. konečně vyrovnání skóre – 1 : 1.

Po dvou minutách tj. ve 44.min. jsme již vedli. Další kombinaci ve vápně hostí zakončil přízemní střelou SLOUPENSKÝ ADAM – 2 : 1.

V 45.min. již však bylo skóre srovnané. Po rozehraném přímém kopu si na 10 m naskočil Kovanda Jaroslav a jeho hlavička skončila v pravém rohu branky – 2 : 2.

Druhý poločas tlačíme hosty k jejich pokutovému území, ale HR nám nepíská žádný přímý kop, i když tvrdá hra hostujících obránců jej k tomu vybízí. Hosté hrozí pouze z kontrů, které většinou končí „zkušeným“ pádem jejich útočníků a následným přímým kopem.

V 62.min.Růžičku Martina střídá Kochánek Petr. Hosté několikrát volí odkop do „modřínů“ a i „přes koleje“. Tato jejich taktika dostává trhlinu v 70.min. Po autovém vhazování se na 17 m napřahuje HANZL JAROSLAV a jeho přízemní střela končí u pravé tyče branky hostí – zaslouženě se ujímáme vedení – 3 : 2.

Netrvá však opět dlouho – v 75.min. se na hranici vápna kácí k zemi útočník hostí a k nelibosti domácích fanoušků HR opět píská /nyní i s obrovskou prodlevou/. Kovanda Jaroslav takovéto příležitosti s přehledem proměňuje – je tomu i tentokrát – oblouček končí v levém rohu domácí branky – 3 : 3.

V 78.min střídá Šilara Tomáše Sloupenský David a v 85.min Horáčka Víta Janoušek Martin. Do konce zápasu si vytváříme dobré střelecké příležitost, ale když i nadýchaný centr Moudrého R. smolně Šroler M. z malého vápna umístí milimetry nad břevno – jsou tu pokutové kopy.

POKUTOVÉ KOPY : (začínáme) MOUDRÝ ROMAN 1 : 0, Kabourek T. 1 : 1 - HANZL JAROSLAV 2 : 1, Hynek M. 2 : 2 – KOCHÁNEK PETR 3 : 2, Kovanda J. X (Zvalený F. chytá) 3 : 2 – JANOUŠEK JAN X (vedle) 3 : 2, Kroczak R. X (nad) 3 : 2 – ŠROLER MIROSLAV 4 : 2.

Sérii zahozených penalt začal střelec všech branek hostí /Kovanda J./, šanci hostím dal domácí Janoušek Jan, tou však pohrdl hostující Kroczak R. a tak své smolné zakončení v závěru zápasu měl šanci napravit Šroler Miroslav – stalo se. Ztráta bodu při vítězstvích našich pronásledovatelů má za následek „pád“ na třetí místo neskutečně vyrovnané tabulky.

BOJUJEME O POCTY /BEDNU/ i TY POCTY NEJVYŠŠÍ DÁL.