XIX.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /XVIII.HRANÉ/ - 26.04.2015

TJ SPARTAK BRANDÝS – FK DOLNÍ DOBROUČ

2 : 0 /0:0/

Po minulé dosti vysoké porážce v Semaníně (třetí v sezoně za 0 bodů) nás čekal vždy nepříjemný soupeř, s kterým nemáme nijak oslnivou vzájemnou bilanci (mj. podzimní nezasloužená porážka na pokutové kopy), který se však letos pohybuje v místech tabulky - kde nebýval. Stál před námi úkol - po dvou zápasech opět naplno bodovat – tj. porazit XI-tý tým tabulky – FK DOLNÍ DOBROUČ.

* * * *

V základní sestavě se objevil v brance Miškovský Pavel – obrana v sestavě Janoušek Martin, Matějka Jan, Sloupenský David; v záloze Kochánek Petr, Šroler Miroslav, Hanzl Jaroslav, Horáček Vít, Hruša Jan; v útoku Sloupenský Adam a Moudrý Roman.

V zápise Beneš Jaroslav, Janoušek Jan, Zvalený Filip.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru – Šilar Tomáš (služba), Pavlíček Martin (berle), Růžička Martin, Novotný Petr, Špinler Jan, Müller Vladimír, .../. Lajza Tomáš - hostování v Sokole Libchavy.

* * *

Celkové shrnutí – zasloužené vítězství domácího mužstva, které má však stále daleko do podzimní lehkosti střílení branek.

* * * *

Za slušného fotbalového počasí (po odpoledním předzápasovém deštíku) - na hřišti „po prvním střihu“ - se hned od začátku domácí snažili o získání převahy, ale celý první poločas byl vcelku vyrovnaný. Domácí i hosté se dostali k několika zajímavým zakončením „ze hry“ i z přímých volných kopů, ale nedůrazná koncovka a bezchybné obrany kralovaly nad útokem – takže nebyl překvapením poločasový stav – 0 : 0.

Ve 46.min vystřídal Horáčka Víta Beneš Jaroslav.

Prvních dvacet minut II.poločasu přineslo mírnou převahu domácích, ale prozatím chybělo přesnější zakončení – mj. hlavička Sloupenského A. skončila na břevně branky hostí a v dalších šancích hosty držel jejich brankař.

V 64.min. vystřídal zraněného Hrušu Jana Janoušek Jan. Do 70.min. hosté párkrát zahrozili, ale domácí v koncovce zápasu získali jasnou převahu a rodilo se již znatelně více šancí. Moudrému R. se dnes nepodařilo své šance střelecky úspěšně zakončit, ale stal se dvorním nahrávačem dnešním střelcům domácích.

V 75.min. - po kombinaci domácích ve velkém vápně – přízemní přihrávkou zprava našel na 6-ti metrech zcela osamoceného MATĚJKU JANA – po jeho zpracování míče následovalo úspěšné zakončení – brankař hostí byl bez šancí a střelec mohl oslavit „první“ mistrovskou branku – 1 : 0.

V 84.min. - po útoku domácích vedeném zleva – přízemní přihrávkou našel na malém vápně nyní zcela osamoceného SLOUPENSKÉHO ADAMA – proti jeho dorážce z první byl brankař hostí statistou – 2 : 0.

Zasloužené vítězství mohlo být nakonec vyšší, ale v závěrečných minutách mj. Kochánek P., Hanzl J., Moudrý R. již úspěšní nebyli. Po závěrečném hvizdu HR následoval potlesk fanoušků a vítězný pokřik.

Po vítězství Semanína v Sopotnici (1:2), Žamberka B nad Tatenicemi (11:1) a Sloupnice nad Těchonínem (2:0) jsme zůstali na čtvrtém místě tabulky. BOJUJEME O POCTY /BEDNU/ DÁL.

Ve čtvrtek 30.04.2015 našeho příštího sobotního soupeře otestuje lídr - TJ SEMANÍN. Znamená to při volnu Žamberka B a zápase Semanín-Sloupnice možnost dosažení „BEDNY“ – je třeba „maličkost“ – bodovat „naplno“ tam u hranic s Polskem.

* * * *

V SOBOTU 02.05.2015 v 16.00 hod. zajíždíme na hřiště XII.-tého týmu tabulky – SOKOL BOŘÍKOVICE.

V NEDĚLNÍM DOPOLEDNI /od 9.00 hod./ se na našem hřišti konal FOTBALOVÝ TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ za účasti týmů : /BRANDÝS NAD ORLICÍ- 4.místo, SRUBY- 3.místo, VRACLAV/ZÁMRSK – 2. místo, vítězem se stalo družstvo ÚSTÍ NAD ORLICÍ B/.

Ceny do turnaje věnoval ODBOR PŘÁTEL SK SLAVIA PRAHA – odbočka BRANDÝS NAD ORLICÍ. Poděkování rozhodčím (Horáček V., Matějka J.) i personálu kiosku (Hanzl J., Miškovský P., Janoušek M., Janoušková M, ...).