XX.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /XIX.HRANÉ/ - 02.05.2015

TJ SOKOL BOŘÍKOVICE – TJ SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ

1 : 0 /1:0/

Ve čtvrtek 30.04.2015 našeho sobotního soupeře otestoval lídr - TJ SEMANÍN – zvítězil 4 : 1 /1:1/. Při volnu Žamberka B a zápase Semanín-Sloupnice existovala možnost dosažení „BEDNY“ – byla potřeba „maličkosti“ – bodovat „naplno“ tam u hranic s Polskem – tam, kde je to „těžké vždy“ – asi tím, že … .

* * * *

V základní sestavě se objevil v brance Zvalený Filip – obrana v sestavě Janoušek Jan, Matějka Jan, Sloupenský David; v záloze Růžička Martin, Šroler Miroslav, Hanzl Jaroslav, Horáček Vít, Hruša Jan; v útoku Moudrý Roman a Beneš Jaroslav.

V zápise Kochánek Petr, Janoušek Martin.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru – Sloupenský Adam (CH), Miškovský Pavel, Šilar Tomáš (služba), Pavlíček Martin (berle), Pavlíček Michal, Novotný Petr, Špinler Jan, Müller Vladimír, .../. Lajza Tomáš - hostování v Sokole Libchavy.

* * *

Celkové shrnutí – zasloužené vítězství domácího mužstva za přístup k utkání a bojovnost – nezasloužená porážka hostí v kontextu „vystoupení“ arbitrů zápasu – proti „čtrnácti se blbě hraje“.

* * *

Za slušného fotbalového počasí - na malém hřišti „po prvním střihu“, které připomínalo „umělý koberec v Rychnově nad Kněžnou“ - se hned od začátku hosté snažili o získání převahy, ale již od začátku bylo těžké se dostat do tlaku, neboť jsme ke hře nebyli připuštěni bojovností domácích a i zásadní „účastí HR a také velice aktivním přístupem především AR1“. /

Každý „sporný“ kontakt končil přímým kopem na naši branku/. Prvních 30.minut jsme domácí drželi na uzdě, ale naše šance se netvořily a tak jako první skórovali domácí – z 18-ti metrů napřáhl dirigent domácích - ŠPONAR JAROSLAV- jeho přízemní projektil skončil v naši síti – 1 : 0.

Nejvydařenější z našeho pohledu byla závěrečná čtvrthodina I.poločasu – domácí jsme přitlačili, ale proti vyrovnání stavu utkání byl především AR1. Ve 40.min. se individuálně ve vápně hostí prosadil Beneš J. – jeho střelu srazil domácí brankař před levou tyč, kde se jako první prosadil k dorážce dobíhající Moudrý R. – jeho radost z branky „zmařil“ zvednutý praporek AR1 – ofsside ????.

O dvě minuty později hlavou mířil těsně nad Šroler M., branka by stejně neplatila, i když hlavičkoval mezi třemi domácími hráči – praporek AR 1 byl „pro jistotu“ opět nahoře.

Do II.poločasu hosté nastoupili se snahou o obrat utkání , ale nedaří se - máme stále daleko do podzimní lehkosti střílení branek. II.poločas rychle utekl – domácí výsledek udržoval v „bojovné náladě“ a nedarovali nám nic zadarmo – ba nám přímo „nakopali“ – počet obdržených žlutých karet je hře neodpovídající – není 4 : 0, ale 0 : 4. Vše za kritiku rozhodčího – zda oprávněnou či neoprávněnou - to ve fotbale nerozhoduje /svoji nedisciplinovaností v tomto směru jsme jen HR a domácím divákům „nahrávali do karet“..

V 55.min se domácí útočník dostal do zakončení – z malého vápna z úhlu trefil levou tyč branky hostí. Domácím byla dána i možnost zahrávání několika přímých volných kopů – Zvalený F. byl pozorný.

V 60.min. vystřídal pokopaného Hrušu Jana Kochánek Petr.

Po několika náznacích šancí, jsme si v 70.min. vypracovali jednu z mála možností skórovat – Hanzl J. přihrávkou do volného prostoru vybídl Horáčka Víta k zakončení ze 14 m – ten však vyzval přihrávkou do leva pod sebe k zakončení zcela volného Moudrého R. – ten již však zakončoval do prázdné branky „slabě“, ale především zbytečně – nyní byl aktivní AR 2 – „offside ?????“

V 72.min. vystřídal Horáčka Víta Janoušek Martin.

Dále se již nejednalo o fotbal, ale „pomalé“ chození domácího brankaře pro míče, taktické střídání domácích, ale především a to je nutné hostujícím hráčům i lavičce velice vytknout „ o neustálou debatu a kritiku rozhodčích“. Nejednalo se o „hrubé“ urážky, ale …… /ta osobní nedisciplinovanost jednotlivých hráčů i morální nedisciplína mužstva jako celku nebyla příkladná – i za takovéhoto vývoje, je třeba morální kázně …/.

Po závěrečném hvizdu HR se domácí radovali z „potřebného“ vítězství, arbitři z ….. a hosté /nasedli do aut na smutnou cestu domů/.

* * * *

V příštím týdnu je třeba zapomenout na „zlou sobotu“, zlepšit „osobní ovládání emocí“, neboť v neděli nás nečeká opět žádná selanka. Po vítězství Semanína se Sloupnicí (4:2) a volna Žamberka B – se lídr odpoutal - zůstáváme na čtvrtém místě tabulky.