XXI.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /XX.HRANÉ/ - 10.05.2015

TJ SOPOTNICE – TJ SPARTAK BRANDÝS

4 : 9 /2:2/

Po minulém nevydařeném vystoupení na hřišti TJ S.BOŘÍKOVICE (porážka 1:0 – čtvrtá v sezóně za nula bodů ), jsme měli týden na to „vyříkat si věci, které se nezdařily“ a na hřišti TJ SOPOTNICE vydolovat nějaké body, i když zde bodovat – to se nám v historii mnohokráte nezdařilo.

V sobotu lídr – TJ SEMANÍN deklasoval v Červené Vodě domácí Jiskru 2008 B 1 : 8, Rudoltice zdolaly 4:0 Tatenice a Žamberk B překvapivě podlehl Těchonínu /1:2 p.k./.

* * * *

V základní sestavě se objevil v brance Miškovský Pavel – obrana v sestavě Janoušek Martin, Janoušek Jan, Matějka Jan, Sloupenský David; v záloze Kochánek Petr, Šroler Miroslav, Hanzl Jaroslav, Horáček Vít, Hruša Jan; v útoku Moudrý Roman a Beneš Jaroslav.

V zápise Sloupenský Adam, Matějka Jan, Zvalený Filip. K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru – Šilar Tomáš (služba), Růžička Martin, Pavlíček Martin (berle), Pavlíček Michal, Novotný Petr, Špinler Jan, Müller Vladimír, .../.

Beneš Jaroslav ml. má v rodném čísle počáteční číslice 840510 – před zápasem proběhla gratulace a přání „zdaru“ v zápase i osobním životě.

* * *

Celkové shrnutí – „střelecké vraždění“ nebohého domácího mužstva /po úspěšném zvládnutí „obsluhy“ při rekordním pochodu Přes tři hrady/ - ta ztráta tří bodů při sečtení „výdělku“ asi nyní tak nebolí – i když je pro domácí „těžko stravitelná“ a pro nás „slaďoučká“ v kontextu „Zápisu do historie rekordních vítězství“.

* * *

Za slušného fotbalového počasí - na slušně připraveném hřišti /v sobotu to ještě vypadalo na kličkování mezi pampeliškami/ - jsme se od začátku zápasu ujali role „dirigenta“.

Již první poločas měl skončit našim jasným vedením, takto jsme výsledkově rozhodli na začátku II. poločasu, kdy jsme během sedmi minut odskočili na tříbrankové vedení 2 :5 a zasadili domácích dostatečné K.O.

* * *

Již ve druhé minutě ideálně pronikl do vápna domácích „oslavenec“, ale Moudrý R. nedokázal ze dvou metrů dopravit míč do domácí sítě. V osmé minutě připravil „oslavenec“ střeleckou pozici Šrolerovi M. – zatím se střelecky nedařilo překonat brankaře domácích.

V 17.min Šroler M. ideálně vysunul MOUDRÉHO ROMANA do úniku – ten z osmi metrů ideálně přehodil domácího brankaře – 0 : 1.

Dirigovali jsme hru, ale náznaky šancí nedotáhli do úspěšného konce a tak ve 32.min. domácí vyrovnali /Janoušek J. fauloval ve vápně útočníka domácích a KUBIŠTA JOSEF pokutový kop proměnil - 1 : 1.

Ve 34.min. domácí dopravili míč do naší sítě /AR1 spravedlivě zvedl praporek a odmával offside/.

Ve 35.min jsme již opět zaslouženě vedli – chybného vysokého odkopu domácího brankaře využil MOUDRÝ ROMAN – dorážel hlavou z 6-ti m do prázdné branky – 1 : 2.

Ve 37.min. jsme zahrávali přímý kop – Beneš J. hlavou z malého vápna byl úspěšný /AR2 spravedlivě zvedl praporek a odmával offside/.

A tak ve 39.min. mohlo být opět srovnáno – domácí zahrávali volný přímý kop a po nevydařené hlavičce Sloupenského D. z metru dorážel MACEK DAVID – 2 : 2.

Na závěr poločasu jsme obdrželi dvě ŽK (Beneš J., Šroler M.) ŽK Šrolera M. byla tak trochu unikátní /ve „zkratu“ rukou srážel míč do branky hostí/.

Náš střelecky úspěšný nástup do II. poločasu rozhodl. Ve 47.min. prudký centr na malé vápno „ideálně“ hlavou zavěsil do vlastní branky domácí VOLESKÝ ONDŘEJ – 2 : 3.

V 50.min. svůj dlouhý průnik po lajně zakončil střelou na vzdálenější tyč a završil tak hattrick MOUDRÝ ROMAN – 2 : 4.

V 52.min. následoval další úspěšný vpád do domácí obrany – Beneš J. ideálně uvolnil osamoceného HORÁČKA VÍTA – ten posečkal na doběh domácího obránce na brankovou čáru a poté úspěšně rozvlnil domácí síť – 2 : 5.

V 54.min svůj dlouhý průnik zakončil Kochánek Petr střelou do břevna.

V 60.min. vystřídal Horáčka Víta Sloupenský Adam.

V 62.min. jsme opět skórovali – po rohu domácích se do nesprávné sítě „kolenem“ trefil JANOUŠEK JAN – 3 : 5.

Jiskřičku naděje domácích jsme sfoukli hned v 64.min. Průnik Beneše J. skončil dvojnásobným faulem domácích (penalta se nekopala, ale z přímého kopu z hranice vápna byl úspěšný HANZL JAROSLAV– 3: 6.

V této minutě střídal Hrušu Jana Matějka Jan. Rychlost v nábězích vystřídavšího Sloupenského Adama byla nad schopnosti domácí obrany. V 72.min. po jeho několikáté šanci dorážel z metru HANZL JAROSLAV – 3 : 7.

V 75.min. zraněného Janouška Jana vystřídal „rychle se převléknuvší z brankářského“ Zvalený Filip.

V 78.min. zahrával domácí MAŠANSKÝ MAREK rohový kop – tvrdě atakovaný Miškovský P. si míč srazil do sítě – 4 : 7.

V 80.min. po chybně rozehraném přímém kopu domácích se dostal do brejku Sloupenský Adam – MOUDRÉHO ROMANA nezištně vyzval k jasné dorážce do „prázdné“ – 4 : 8.

Výsledek a průběh zápasu měl vliv na psychiku domácích hráčů a tak posledních deset minut se trochu více jiskřilo. Razítko na výsledek dal v 90.min. po centru Moudrého R. nabíhající a úspěšně zakončující ŠROLER MIROSLAV – 4 : 9.

Tak to bylo nečekané a vítězný pokřik při počtu „banánů“ dlouhý.

Po nedělním vítězství Dolní Dobrouče ve Sloupnicí (1:2 PK) jsme se vyšplhali na DRUHÉ místo tabulky. O udržení druhého místa se příští týden utkáme v přímém domácím souboji s SK SLOUPNICE.