XXIV.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /XXIV.HRANÉ/ - 31.05.2015

TJ SPARTAK BRANDÝS – 1. FC ŽAMBERK B

2 : 1 /1:1/

Úvodem dovětek k minulému zápasu v Červené Vodě – porovnáním soupisek zjištěno, že z týmu FC JISKRA 2008 „A“ nastoupili : 3-Pohanka Jiří, 5-Dostál Dominik, 16-Matoulek Martin, 11-Šmolík Jiří /při zpětném pohledu, se dá konstatovat, že to bylo znát/. Po odehrání středečního odloženého XVI.kola jsme zůstali na čtvrtém místě tabulky, náš dnešní soupeř zvítězil v Rybníku a odskočil nám na pět bodů. Uchovat si naději na třetí místo tabulky – znamenalo velice těžký úkol – porazit 1. FC ŽAMBERK B s vědomím, že „A“ hrálo již včera.

* * * *

V základní sestavě se objevil v brance Miškovský Pavel – obrana v sestavě Janoušek Martin, Kochánek Petr, Sloupenský David; v záloze Špinler, Šroler Miroslav, Hanzl Jaroslav, Horáček Vít, Hruša Jan; v útoku Moudrý Roman a Beneš Jaroslav. V zápise Skalický Petr a Zvalený Filip /dnes s číslem 13 a ne 17/.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru – Sloupenský Adam, Šilar Tomáš, Matějka Jan, Janoušek Jan, Růžička Martin, Pavlíček Martin, Pavlíček Michal, Novotný Petr, Müller Vladimír, .../. Objektivní i neobjektivní příčiny měly za následek opět velice prořídlou lavičku s tím, že nezištně byl opět připraven nastoupit „Skalda“ a Filip neoblékl brankařský dres, ale hráčský.

* * *

Celkové shrnutí – Zasloužené vítězství – po „koukatelném“ fotbalovém a především bojovném výkonu celého mužstva. Za hosty, kteří si jednoznačně přijeli pro tři body - nastoupili tito hráči hrající taktéž za „A“ krajský přebor : 1-Martinovský Štěpán, 5-Rudolecký Jakub, 6-Kotyza Jakub, 7-Plundra David, 9-Huška Jakub /č.1 a č.6 pokaždé celý zápas, č.9 skoro pravidelně, č.5 a č.7 střídají/.

* * *

Za slušného fotbalového počasí - na slušně připraveném hřišti - se od začátku hrál „kvalitní“ fotbal, se snahou z obou stran o útočný fotbal. Hosté v úvodu byli více na míči a zvládli jej lépe – v 08.min. po brejku následoval centr z pravé strany na nedostatečně obsazeného ROUSE PETRA na středu pokutového území – jeho střela z 8-mi metrů odrazem od levé tyče zamířila do sítě – 0 : 1.

Domácí brzký gól hostí nepoložil. Ve zbytku poločasu byli překvapivě více na míči. Dostávali se na dostřel branky hostí, ale prozatím hostující obrana stačila vždy včas hrozící nebezpečí zažehnat a ve vzduch s přehledem kraloval brankař hostí. Hosté si taktéž vybojovali pár přímých či rohových kopů, ale Miškovský Pavel byl též pozorný. Ve 28.min. nuceně střídal Špinler Jan – nastoupil „bojovník“ „Skalda“ a byl ve 45.min u zaslouženého vyrovnání. Po náběhu se dostal k centru zprava od brankové čáry a našel na malém vápně na vzdálenější tyči HANZLA JAROSLAVA – po zpracování následovalo zdárné zakončení - kouzlo brankaře hostí bylo odčarováno – 1 : 1.

Prvních dvacetpět minut II.poločasu jsme překvapivě byli opět fotbalovějším a bojovnějším mužstvem, ale vypracovat si „loženku“ se nedařilo domácím ani hostím. Poté iniciativu přebrali hosté a v 80.min. po rohovém kopu z 16-ti metrů napřáhl kapitán Huška Vladimír – jeho projektil skončil na levé tyči domácích. Hosté byli po celý druhý poločas „nevrlí“ z toho, že nejsou lepší a že se jim nedaří jít do vedení a tak „fasovali“ žluté karty.

Tvrdý úder jim v 85.min zasadil Beneš Jaroslav – jeho dlouhý individuální průnik skončil nedovoleným zákrokem ve vápně hostí – HR odpískal PK. K zahrání pokutového kopu se připravil JANOUŠEK MARTIN a byl vcelku s přehledem úspěšný – 2 : 1.

Další políček hosté dostali o minutu později – pronikajícího domácího hráče „zatáhl“ za dres RUDOLECKÝ JAKUB a ještě než HR stačil tasit druhou ŽK a následně ČK /vydal se směrem do kabin a sprch/. Ve zbytku zápasu domácí „dřeli“ a vybojovali cenné vítězství.

Následovala „děkovačka“ a potlesk fanoušků – nechyběl vítězný pokřik. Zůstáváme na 4-tém místě tabulky, horší již neskončíme a pokusíme se v závěrečných dvou kolech přeskočit našeho dnešního soupeře.

* * * *

V SOBOTU 06.06.2015 v 17.00 hod. budeme v Rybníku hosty týmu TJ SOKOL RYBNÍK /tam se body nezískávají lehce, ale při dnešním výkonu nic není nemožné/.

DNES DOPOLEDNE se od 9.00 hod. na našem hřišti konal turnaj MLADŠÍCH ŽÁKŮ za účasti týmů /BRANDÝS NAD ORLICÍ, JISKRA 2008/BOŘÍKOVICE, ČESKÁ TŘEBOVÁ B, VRACLAV/ZÁMRSK/. Ceny jednotlivým družstvům věnoval Odbor přátel SK SLAVIA PRAHA v Brandýse nad Orlicí. Poděkování patří rozhodčím /Hanzl J., Horáček V., Janoušek M./ i obsluze v kiosku /Sloupenský D. , Závodní A., Janoušková M./.