II.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /I.HRANÉ/ - 16.08.2015

TJ SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ – TJ SOKOL RYBNÍK

3 : 1 /3:0/

Na zahájení nového ročníku OKRESNÍHO PŘEBORU II. TŘÍDY /2015-2016/ nás čekal soupeř, kterému jsme měli co oplácet – TJ SOKOL RYBNÍK. V loňské úspěšné sezóně (IV. MÍSTO) nám sebral všech šest bodů /zda tyto, ale právě těch šest bodů nám chybělo k postupu/.

Minulý víkend jsme obhájili prvenství na turnaji v Kerharticích, ale kádrově nejspíše oslabeni oproti minulé sezóně vstupujeme do nové.

Moudrý Roman z rodinných důvodů ukončil hostování z Kunvaldu a oddíl vyhověl přání Sloupenského Adama zahrát si vyšší soutěž – hostování v Ústí nad Orlicí /nyní I.A třída za „B“ mužstvo/.

Z půlročního hostování z Libchav se naopak vrátil Lajza Tomáš /r.95/.

* * * *

V základní sestavě se objevil v brance Zvalený Filip – obrana v sestavě Janoušek Jan, Skalický Petr, Sloupenský David; v záloze Šroler Miroslav, Hanzl Jaroslav, Skalický Petr, Kochánek Petr, Špinler Jan; v útoku Beneš Jaroslav a Lajza Tomáš.

V zápise Šilar Tomáš, Horáček Vít, Miškovský Pavel.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru Janoušek Martin (rekonvalescence po zranění), Matějka Jan, Růžička Martin, Pavlíček Martin, Pavlíček Michal, Novotný Petr, Müller Vladimír, Matoušek Petr/.

* * *

Celkové shrnutí – Zasloužené vítězství, ale po prvním poločase, kdy jsme vstřelili tři branky a nastřeli dvě břevna a tyč – druhý poločas již tak úspěšný nebyl a hosté měli nejméně tři šance vstřelit branku /podařilo se jim snížit až v 85.min./ a to bylo na zdramatizování pozdě.

* * *

Za velikého „dusna“ - na slušně připraveném hřišti za daných podmínek - se od začátku hrál fotbal v režii domácích.

Ve 14.min. vysunul Beneš J. do sóla nabíhajícího LAJZU TOMÁŠE /hosté reklamovali jeho postavení mimo hru/ a ten po kličce hostujícímu brankaři do prázdné zavěsil – 1 : 0.

Převahu domácí zúročili i v 18.min. – po kombinaci a závaru ve vápně hostí přízemní střelu z 10 m vyslal LAJZA TOMÁŠ – 2 : 0.

V 19.min. – po rozehrání hostí výborně zapresoval Beneš J. a přihrávkou mezi obránce vyslal do náběhu HANZLA JAROSLAVA – ten technicky z 18 m přeloboval vyběhnuvšího brankaře hostí 3 : 0.

Domácí dále diktovali tempo hry a jen centimetry chyběly k navýšení skóre.

Ve 23.min. napřáhl z 18 m Špinler Jan – břevno.

Ve 28.min. napřáhl z 22 m Hanz Jaroslav – od břevna na čáru.

Ve 42.min. po kombinaci Beneš J. na malém vápně našel Hrušu Jana – jeho dorážka letěla těsně vedle tyče.

Ve 44.min. se do sóla dostal Beneš Jaroslav – ač tísněn obhodil brankaře hostí – přízemní střela z 10 m skončila na tyči.

* * * *

Druhý poločas domácí své šance nedokázali proměnit /především sóla Beneše J. volala po úspěšnějším zakončení/ a další střelecké pokusy pochytal brankař hostí.

Takže k zakončení se dostali i hosté, ale neměli dobře seřízenou mušku /Kareš M. ve 47.min., Hůlka Lukáš v 65.min./.

V 62.min. obdržel ŽK Beneš J. /ŽK 1:3/.

V 79.min. vystřídal Hrušu Jana Šilar Tomáš.

Z pohledu hostí se o zasloužené snížení za výkon ve II.poločase v 85.min. po rohovém kopu dorážkou na zadní tyči postaral KAREŠ MICHAL – 3 : 1.

V 86.min. vystřídal Beneše Jaroslava Horáček Vít.

V 90.+2. min. HR pan LUKES JAN st. Zápas ukončil.

Zazněl potlesk fanoušků za úspěšný vstup do sezony a následný vítězný pokřik.

* * * *

Příští neděli zajíždíme do DOLNÍ DOBROUČE – ta i přes úvodní debakl v Těchoníně bude jistě jako vždy nepříjemným soupeřem.

PS: První ostrý test nového „elektronického zpracování zápisu“ dopadl „OK“. Internet fungoval a zápis byl v 17.56 hod. uzavřen a k dispozici ostatním sportovním fanouškům v celé ČR.