III.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /II.HRANÉ/ - 23.08.2015

FK DOLNÍ DOBROUČ – TJ SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ

1 : 2 /0:2/

Minulý víkend jsme vítězně vstoupili do nové sezóny /BNO:RYBNÍK 3:1/ a do DOLNÍ DOBROUČE jsme jistě neodjížděli odevzdat body, i když předzápasové zvěsti ohledně stavu kádru byly všelijaké.

O oslabení bylo psáno již minule /Moudrý R., Sloupenský A./.

Zranění a jiné než-li fotbalové aktivity členů kádru do počtu připravených hráčů k utkání byly známy také a tak plánovaná rozlučka se svobodou hráče Jaroslava Beneše ml. /05.09.2015/ uskutečněná v pátek a sobotu v Paintballovém areálu v Hradci Králové mohla tým zdecimovat či ještě více „sportovně a kamarádsky sladit“. Prý se ke spokojenosti všech zdařilo to druhé. „Zranění“ byla prý nepatrná a viditelný byl jen „lišej“ na čele hráče J.J. - při hlavičkách nebyl omezen.

Chvály hodným počinem byla i následná odpolední podpora Kunvaldu /Moudrého Romana/ v jeho sobotním mistrovském zápase.

Na oplátku Roman se svoji rodinou nám fandil v dnešním zápase a rodinný „bubeník“ byl velice slyšitelný a značnou fanouškovskou oporou.

* * * *

V základní sestavě se objevil v brance Zvalený Filip – obrana v sestavě Janoušek Jan, Matějka Jan, Skalický Petr, Sloupenský David; v záloze Hruša Jan, Šroler Miroslav, Hanzl Jaroslav, Matoušek Petr /bezvadný návrat po pěti letech/; v útoku Beneš Jaroslav a Lajza Tomáš.

V zápise Kochánek Petr, Novotný Petr.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru Janoušek Martin (rekonvalescence po zranění), Šilar Tomáš /pracovní zaneprázdnění/, Špinler Jan /x/, Horáček Vít /x/, Miškovský Pavel /x/, Růžička Martin, Pavlíček Martin, Pavlíček Michal, Müller Vladimír/.

* * *

Celkové shrnutí – Zasloužené vítězství, ale po prvním poločase, kdy jsme vstřelili dvě branky – druhý poločas již tak úspěšný nebyl a domácí rychlé snížení na začátku druhého poločasu nechávalo vedení hostí v napětí až do 92. minuty.

* * *

Ze Zápisu stojí k zaznamenání účast hráče č.2 domácích /Chudý Vladimír – bývalý divizní hráč Ústí nad Orlicí/.

Za přijatelného fotbalového počasí se od začátku hrál fotbal v režii hostí .

V 17.min. neúspěšně zakončoval hostující Lajza T., o minutu později se do šance dostal domácí Švercl M. a v 19.min. po sólu domácí Řehák Z. zakončil vedle.

Ve 20.min. byl u postranní čáry faulován Beneš J. a následná střela z přímého volného kopu z 22 m HANZLA JAROSLAVA na bližší tyč skočila před brankařem domácích a skončila tam kde měla–v domácí síti – 0 : 1.

Branka hosty uklidnila a ve 23.min. bylo ještě veseleji.

Přízemní střelu Hanzla J. z 18 m vyrazil domácí brankař před nabíhajícího LAJZU TOMÁŠE – jeho křížná střela na zadní tyč byla ideální – domácí obránce na čáře neměl šanci zasáhnout – 0 : 2.

Po obdržených brankách se domácí nemohli „dostat do hry“ a bylo jen na škodu, že následné útoky hostí nebyly lépe technicky zvládnuty a hosté další brankou utkání nerozhodli již v prvním poločase.

Takto hned první útok domácích ve druhém poločase měnil skóre. Na rozehraný přímý volný kop si na hranici vápna naskočil neobsazený domácí „čahoun“ ŘEHÁK ZDENĚK a umístěnou hlavičkou k tyči - do protipohybu Filipa - skóroval – 1 : 2.

Stalo se to co jsme si nepřáli – ale byla to realita. Domácí branka povzbudila, ale do vyložené šance jsme je nepouštěli a když do náznaku, tak vše spolehlivě řešil náš brankař - Zvalený Filip.

V 58.min. vystřídal Kochánek Petr Hrušu Jana.

V 62.min. nádherně vystřelil z 20 m Hanzl J., ale brankař domácích byl jako při dalších našich pokusech pozorný.

V 62.min. obdržel ŽK Beneš J. /ŽK 1:1/.

V 86.min. vystřídal Novotný Petr zraněného Sloupenského Davida.

V 90.+2. min. hlavní rozhodčí pan HABRDA MIROSLAV zápas ukončil.

Proběhla děkovačka hráčů, zazněl potlesk fanoušků a v kabině následný vítězný pokřik.

Zajímavost ze Zápisu : Internet na začátku utkání fungoval. V poločasové přestávce a na konci utkání již nešlo přihlášení k internetu zrealizovat. Zápis dopsán ručně. Údaje doplněny a dopsány později. /19.51 hod./ - Zápis předán STK (dle všeho nevhodný PC).

Z výsledků :

Nečekaná domácí porážka Kerhartic od Mistrovic 0:1 a pak dvě kanonády - Jiskra 2008 B: Rudoltice 13:3 a Žichlínek:Sopotnice 8:1.

Pro nás i nepříjemná domácí porážka Tatenic od Těchonína 0:1.

* * * *

Příští sobotu zajíždíme do TĚCHONÍNA – ten s naším mužstvem - jako jediný s plným bodovým ziskem /6 bodů/.

Pohled první : V Těchoníně jsme vloni zvítězili /nebývá to pravidlem/ a tam výsledek vždy končí vyšším skóre /vloni 3:5/.

Pohled druhý : Je na vedení při náznacích vynucených absencí příští týden zajistit konkurenceschopný kádr, který v sobotu pojede bojovat o neporazitelnost, když los postavil proti sobě první a druhý tým tabulky.