VII.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /VI.HRANÉ/ - 20.09.2015

TJ SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ – TJ SOKOL RUDOLTICE

2 : 1 /2:0/

V neděli jsme na domácím hřišti přivítali TJ SOKOL RUDOLTICE. Úkolem bylo nenechat hosty odvézt ani bod a potvrdit minulý import tří bodů z Boříkovic.

* * * *

Za skoro ideálního fotbalového počasí a na solidně připraveném trávníku /v rámci letošních klimatických podmínek/ nastoupila v našich slušivých žlutomodrých dresech tato základní sestava :

V brance Pecho Peter – obrana v sestavě Janoušek Jan, Matějka Jan, Sloupenský David, Šilar Tomáš ; v záloze Hanzl Jaroslav, Šroler Miroslav, Špinler Jan, Hruša Jan; v útoku Horáček Vít a Lajza Tomáš. V zápise Lajza Daniel, Růžička Martin, Kochánek Petr, Zvalený Filip /Miškovský Pavel/.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru Janoušek Martin, Beneš Jaroslav, Skalický Petr, Pavlíček Martin, Matoušek Petr, Novotný Petr, Pavlíček Michal, Müller Vladimír, ….

* * *

Celkové shrnutí – Přes „nepovedenou závěrečnou čtvrthodinu“, zasloužené vítězství domácích.

Především v prvním poločase jsme byli jednoznačně fotbalovější. Prvních patnáct minut druhého poločasu jsme měli herní převahu, ale nepřišlo zvýšení náskoku a tak hosté následně převzali taktovku a podařilo se jim kontaktní brankou zdramatizovat závěr zápasu.

Obrana v čele s Peterem však odolala a tři body zůstaly „doma“.

* * *

Poznámka :

Po dlouhé /velice dlouhé/ době se díky iniciativě vedoucího družstva mladších žáků Zvaleného Miroslava po obvodu hřiště objevili velice obratní a rychlí „podavači míčů“ z řad mladších žáků.

Potlesk a poděkování patří jak Mírovi, tak jednotlivým žákům.

Pomocí i této aktivity jsme od počátku utkání udržovali vysoké tempo hry a zdařilou kombinací nenechávali hosty oddychnout.

Ve 21.min. po rozehraném rohovém kopu vybídl Hanzl J. Horáčka Víta k zakončení z hranice velkého vápna. Jeho střelecký pokus skončil na břevně branky hostí.

Ve 23.min. se po kombinaci ve vápně hostí uvolnil HANZL JAROSLAV :

Varianta a) – svým jedinečným fotbalovým přehledem zaznamenal, že brankař hostí se nachází na malém vápně a technickým křižným obloučkem ze 14 m jej přehodil a míč poslal ke vzdálenější tyči do sítě;

Varianta b) – svým centrem hledal před malým vápnem domácí útočníky - míč se k jeho překvapení a radosti snesl u vzdálenější tyče do sítě – 1 : 0.

Ve 30.min. zakončoval z 18 m Horáček Vít – brankař hostí s námahou míč na dvakrát zkrotil.

Ve 37.min. svůj důraz v napadání „přehnal“ Lajza T. a obdržel ŽK /1:1/.

Ve 41.min. se po kombinaci ve vápně hostí uvolnil Hanzl J. a svým křižným centrem našel před malým vápnem HORÁČKA VÍTA :

Varianta a) – ten svým jedinečným fotbalovým přehledem zaznamenal, že stoper hostí /dvojnásobně vysoký/ situaci podcenil, ideálně načasoval svůj výskok a svoji hlavičku namířil na zadní tyč mimo dosah brankaře hostí;

Varianta b) – svým pohybem vyřadil stopera hostí ze hry, instinktivně povyskočil, zavřel oči a jeho hlavička zapadla na zadní tyč mimo dosah brankaře hostí – 2 : 0.

Dle pozápasových rozhovorů se oba úspěšní střelci přikláněli k variantám a).

Ve 44.min. se do pokutového území hostí probíjel Sloupenský D. – přímý volný kop z hranice velkého vápna poslal Hanzl J. nad branku hostí.

Ve 46.min. vystřídal zraněného Sloupenského Davida Lajza Daniel.

V 66.min. se po chybné rozehrávce domácích dostal k zakončení z 18 m útočník hostí – vysoko přestřelil, ale bylo to varování pro domácí obranu a začátek herní převahy hostí.

V 70.min. vystřídal Hrušu Jana Růžička Martin.

V 78.min. se dostal k zakončení z 12 m domácí Lajza Daniel – přestřelil.

Závěrečných deset minut se domácí stáhli do obranného bloku a v 80.min. Pecho Peter bravurně zneškodnil střelu útočníka hostí a držel čisté konto.

V 81.min. vystřídal Horáčka Víta Kochánek Petr.

Domácí obrana však byla proti „čistému kontu“ a po jejím zaváhání se v 82.min. ke střele ze 4 m dostal hostující TEJKL JAN – přes Peterovu snahu a teč se míč „doklopýtal“ do sítě – 2 : 1.

V závěru hosté kopali dva rohové kopy, ale domácí odolali a tak v 92.min. hlavní rozhodčí HABRDA MIROSLAV zápas ukončil a mohl tak zaznít děkovný potlesk fanoušků a v kabině zaznít vítězný pokřik.

* * * *

Příští sobotu 26.09.2015 v 16.00 hod. budeme hosty – FK GUFERO MISTROVICE. Po snovém zahájení sezóny náš příští soupeř nyní dvakrát ztratil. O to bude těžší přivézt nějaké body, ale pojedeme si určitě pro tři.

V NEDĚLI 20.09.2015 od 9.00 hod. se na hřišti TJ SPARTAK BNO konal TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ /BNO, KERHARTICE, SRUBY/DOBŘÍKOV, VRACLAV/ZÁMRSK/. Děkujeme za podporu rodičům i fanouškům a především Odboru přátel SK SLAVIA PRAHA v Brandýse nad Orlicí za zajištění věcných cen zúčastněným družstvům !!!