VIII.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /VII.HRANÉ/ - 26.09.2015

FK GUFERO MISTROVICE – TJ SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ

1 : 2 /1:0/

V sobotu jsme byli hosty – FK GUFERO MISTROVICE. Po snovém zahájení sezóny náš dnešní soupeř nyní dvakrát ztratil. O to těžší se jevilo přivézt nějaké body, ale i přes „prořídlou“ sestavu jsme odjížděli auty /když plánovaný výlet autobusem nevyšel/ pro tři body a udržení bedny, kam jsme se po minulém kole, jak bylo psáno v Orlickém deníku, nenápadně prosadili.

* * * *

Za skoro ideálního fotbalového počasí a na solidně připraveném trávníku /který byl ještě před zápasem jedním rozstřikovačem dokrápěn/ nastoupila v našich slušivých žlutomodrých dresech tato základní sestava :

V brance Miškovský Pavel – obrana v sestavě Janoušek Jan, Kochánek Petr, Matějka Jan, Šroler Miroslav; v záloze Hanzl Jaroslav, Růžička Martin, Špinler Jan, Hruša Jan; v útoku Horáček Vít a Sloupenský David. V zápise Novotný Petr.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru Janoušek Martin, Beneš Jaroslav, Šilar Tomáš, Pecho Peter, Zvalený Filip, Lajza Tomáš, Lajza Daniel, Skalický Petr, Pavlíček Martin, Matoušek Petr, Pavlíček Michal, Müller Vladimír, ….

* * *

Celkové shrnutí – jak se objevilo na našem facebooku - /doma 2:1, venku 1:2/ - „Nám se tenhle výsledek prostě líbí“.

Dnes jsme se k vítězství nepropracovali z poločasového vedení 2:0, ale z asi nezaslouženého poločasového stavu 1:0, kdy jsme z jasných střeleckých pozic nastřelili tyč a břevno. Ve druhém poločase jsme vývoj utkání asi zaslouženě otočili a přečkali /dnes se štěstím/ obligátní nápor soupeře v poslední „desetiminutovce“.

Obrana dnes v čele s Pavlem však odolala a tři body odvážíme.

* * *

Poznámka k „prořídlé“ sestavě:

Veliké poděkování všem 12-ti přítomným aktérům dnešního zápasu.

Naše marodka a další objektivní důvody nám brání nastoupit „možná“ v ideálnější sestavě, takže se prezentujeme hrou „v daný okamžik“ přinášející pouze těsné vítězství, ale díky Vám všem za tyto okamžiky „vítězných pokřiků“.

Celý první poločas jsme se snažili o kombinační způsob hry a ovládnutí těžiště hry s tím, abychom nedostávali naší obranu pod tlak. Dařilo se a domácím vyšel pouze jeden útok ve 21.min.. Po nákopu z domácí poloviny před hlavičkovým soubojem před naším vápnem zaznělo „mám“- „nemám“; následoval centr před naší branku před malé vápno, kde neobsazený domácí kapitán MATĚJKA MILAN hlavičkou rozvlnil naši síť – 1 : 0.

Branka domácích nás nesrazila do kolen a z naší převahy se dvakrát dostal k jasnému brankovému zakončení Horáček Vít :

Ve 30.min. se mezi domácími stopery prodral k zakončení, přízemní střelou obhodil vyběhnutého domácího brankaře – míč směřující do domácí sítě se od tyče „šoural“ po brankové čáře, odkud jej odkopl domácí obránce.

Ve 33.min. se po náběhu dostal v pokutovém území k zakončení – místo technické obloučku do skoro prázdné branky zvolil razantní střelu, která se od břevna odrazila zpět do hřiště.

Poločas tak skončil pro nás vcelku krutým vedením domácích 1:0.

V nástupu do druhého poločasu se obraz hry nezměnil, kombinací jsme přehrávali domácí – k naší radosti se brzy měnilo skóre.

V 50.min. patičkou Hanzl J. uvolnil na středu hřiště do sóla RŮŽIČKU MARTINA a ten po průniku do pokutového území domácích úspěšnou přízemní střelou ze 14 m uklidil míč k tyči domácí branky – 1 : 1.

Hned se nám lépe dýchalo a následně i kombinovalo se záměrem vstřelit další branku a otočit „zaslouženě“ vývoj zápasu.

V 58.min. po tvrdším souboji obdržel ŽK Hruša Jan.

V 67.min. se připomněli také domácí a po brejku hlavičkoval z malého vápna Matějka Marek dosti vysoko nad naše břevno.

V 76.min. se nám zdařil obrat skóre. Po výborném útočném pressingu Horáčka Víta se on sám dostal k následnému centru, který v pokutovém území domácích našel nasprintovaného HANZLA JAROSLAVA, který hlavičkou z 10-ti m ideálně trefil k tyči – 1 : 2.

Následně oba aktéři „sehráli“ divadelní výstup – jehož pointu ohodnotil HR ŽK pro autora branky. Pánové, pánové /cosi vykouklo, cosi prasklo, …/.

Přišla obligátní závěrečná desetiminutovka a tlak domácích s nákopy, přímými a rohovými kopy.

V 82.min. domácí Novotný David z malého vápna srazil centr nad břevno branky hostí.

V 83.min. vystřídal Novotný Petr Hrušu Jana a v 85.min. obdržel Horáček Vít za taktický faul ve středu hřiště ŽK.

V 88.min. Miškovský Pavel zkrotil míč po zahraném rohovém kopu a závaru na malém vápně.

Hlavní rozhodčí HEJL JAN nastavil zápas o dvě minuty a když jej ukončil - mohl zaznít děkovný potlesk realizačního týmu, fanoušků a před kabinou zaznít vítězný pokřik /klíč přivážel v kočárku spolu s J.J. – J.M./.

* * * *

Příští neděli 04.10.2015 v 16.00 hod. budeme hostit našeho blízkého soupeře – TJ SOPOTNICE. Dnes doma konečně zabral /4:0/. Úkolem bude soupeře nepodcenit, získat tři body a zůstat bezpečně na bedně.

PS:

Jak bývá slušným pravidlem, je potřebné pro tento víkend vyslovit a mohutně zvolat !!!!!!!!!!! :

ČEST poraženým !!! /Mistrovice, AC SPARTA PRAHA, …./ - 3 x SLÁVA VÍTĚZŮM !!!!! /BRANDÝS NAD ORLICÍ, SK SLAVIA PRAHA, …/.