IX.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /VIiI.HRANÉ/ - 04.10.2015

TJ SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ – TJ SOPOTNICE

0 : 0 /0:0/ PK 5:4

V neděli jsme přivítali na našem hřišti našeho blízkého soupeře – TJ SOPOTNICE. Minulý víkend náš dnešní soupeř konečně zabral a porazil doma Dolní Dobrouč 4:0. Úkolem bylo soupeře nepodcenit, získat tři body a zůstat bezpečně na bedně.

* * * *

Za ideálního fotbalového počasí a na solidně připraveném trávníku /trochu tvrdším–pršet začalo až večer/ nastoupila ve žlutém tato základní sestava :

V brance Zvalený Filip – obrana v sestavě Janoušek Jan, Matějka Jan, Šilar Tomáš, Šroler Miroslav; v záloze Hanzl Jaroslav, Matoušek Petr, Špinler Jan, Hruša Jan; v útoku Lajza Tomáš a Sloupenský David. V zápise Kochánek Petr, Horáček Vít, Lajza Daniel, Pecho Peter, Novotný Petr.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru Janoušek Martin, Beneš Jaroslav, Růžička Martin, Miškovský Pavel, Skalický Petr, Pavlíček Martin, Pavlíček Michal, Müller Vladimír, ….

* * *

Celkové shrnutí – žluté dresy odčarovaly našim střelcům „mušku“ a tak přes jasnou převahu v prvním poločase i začátku druhého poločasu a přes vcelku otevřený závěr zápasu - branka nepadla a tak o druhý bod se bojovalo ve střelbě pokutových kopů – šestá série patřila nám a tím i zisk zaslouženého druhého bodu.

* * *

Celý první poločas jsme se snažili o kombinační způsob hry a ovládnutí těžiště hry – dařilo se - jen ta koncovka nebyla úspěšná.

V 07.min. zaváhala obrana hostí a do souboje s brankařem hostí vyslala Sloupenského Davida. Po kličce následoval technický pokus z 15 m – míč skončil těsně vedle a neproměněná situace předznamenala osud zápasu, neboť další zakončení domácích hráčů končilo obdobně.

Ve 14.min. po kombinaci hlavičkoval neúspěšně z 6 m neobsazený Šilar Tomáš.

Ve 21.min. se do sóla z úhlu dostal Lajza Tomáš – nevydařené zakončení skončilo rohovým kopem a prudkou hlavičkou vedle Sloupenského Davida.

Ve 25.min. po další kombinaci Lajza Tomáš z malého vápna hlavou nepřekonal brankaře hostí.

Závěr poločasu a začátek druhého se nesl v naši režii, ale příprava zakončení se rodila již tíže.

Hosty do hry dostávalo několik sporně odpískaných faulů na jejich „špílmachra“ M.Mašanského a domácí tím pádem byli zastaveni v několika následných vysunutí nabíhajícího Lajzy Tomáše.

V 57.min. vystřídal Hrušu Jana Kochánek Petr a Sloupenského Davida Horáček Vít

V 76.min. vystřídal Lajzu Tomáše Lajza Daniel.

Závěrečná „čtvrthodinka“ přinesla několik „nadějných“ zakončení jak domácím tak hostím, dnes nebylo přáno ani Vítu Horáčkovi.

Zpětná přihrávka z malého vápna na penaltu skončila tvrdým zakončením – „do ochranné sítě“.

V 88.min. s již vidinou PK střídá Zvaleného Filipa Pecho Peter.

V 92.min. HR Kerhát Patrik zápas ukončil a poslal jej do penaltového rozuzlení.

Poznámka : Nad utkáním měl dohled delegát OFS – pan Smejkal Zdeněk – z pohledu na domácí oddíl /pořadatelská služba a zajištění zápasu/ - OK.

Pokutové kopy – hosté začínají :

Šebrle Josef 0:1, MATOUŠEK PETR 1:1 – Mašanský Marek 1:2, HANZL JAROSLAV 2:2 – Kubišta Josef 2:3, ŠROLER MIROSLAV 3:3 – Pánik Petr 3:4, ŠPINLER JAN 4:4 – Voleský Ondřej (Peter chytá) 4:4, 1 match point má HORÁČEK VÍT (Fišer D. chytá) 4:4 – šestá série : Stárek Martin (Peter chytá) 4:4, 2 match point proměňuje JANOUŠEK JAN 5 : 4 !!!!!!!

Zaznívá děkovný potlesk fanoušků a realizačního týmu a přímo ve středovém kruhu zaznívá vítězný pokřik.

* * * *

Jak tabulka po 8-mi podzimních kolech :

První Těchonín dnes utržil první porážku za tři body /má 20 bodů/.

Druhý Žichlínek zvítězil v Rybníku /má 19 bodů/. Domácí zápas za dva týdny s tímto velice kvalitním mužstvem jistě bude šlágrem kola.

TJ Spartak Brandýs nad Orlicí je třetí /máme 18 bodů/ a náskok tří bodů na čtvrtý Rybník.

Příští neděli 11.10.2015 v 16.00 hod. budeme hosty – TJ SOKOL TATENICE.

Čeká nás dlouhá cesta a je jisté, že nás následně bude čekat „tvrdý a nelítostný souboj o body“ a to i právě proto, že náš příští soupeř má pouze 4 body a je čtrnáctý /poslední/ - a teče mu do „kopaček“.