X.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /IX.HRANÉ/ - 11.10.2015

TJ SOKOL TATENICE – TJ SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ

3 : 1 /1:1/

V neděli jsme byli hosty – TJ SOKOL TATENICE. Čekala nás dlouhá cesta a bylo jisté, že nás následně bude čekat „tvrdý a nelítostný souboj o body“ a to i právě proto, že náš soupeř má pouze 4 body a je čtrnáctý /poslední/ - a teče mu do „kopaček“.

Věřili jsme, že ta dlouhá zpáteční cesta bude veselá a že ty tři body zaslouženě POVEZEME. Opak byl pravdou – vraceli jsme se zmrzlí a bez bodu, takže smutní a to především z předvedeného výkonu.

* * * *

Za neideálního fotbalového počasí /vcelku zima/ a na malé a tvrdé hřiště nastoupila v našich žlutomodrých dresech tato základní sestava :

V brance Pecho Peter – obrana v sestavě Janoušek Jan, Matějka Jan, Šroler Miroslav, Sloupenský David; v záloze Hanzl Jaroslav, Růžička Martin, Špinler Jan, Hruša Jan; v útoku Lajza Tomáš a Lajza Daniel. V zápise Kochánek Petr, Novotný Petr, Zvalený Filip.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru Janoušek Martin, Beneš Jaroslav, Šilar Tomáš, Horáček Vít, Miškovský Pavel, Matoušek Petr, Skalický Petr, Pavlíček Martin, Pavlíček Michal, Müller Vladimír, ….

* * *

Celkové shrnutí – zasloužená porážka /i když by nemusela být, kdyby někteří „lajdáci“ byli k dispozici a aktéři zápasu, jak zaznělo v kabině, „alespoň ten souboj s protihráčem absolvovali“/.

* * *

Na malém hřišti domácí zahájili aktivně a již od úvodu byli důraznější, vyhrávali osobní souboje /došlo-li k ním vůbec/ a skóre se měnilo již v 05.min.. Útoky domácích jsme odvraceli pouze odkopem do autu / na roh/ a tak po autovém vhazování osamocený WERNER RENÉ napřáhl z 18 m – na utěšenou přízemní ránu si Peter skoro sáhl, míč se od tyče odrazil do naší sítě – 1 : 0.

Nepoučili jsme se a v 10.min. se situace opakovala /pouze z druhé strany/ - míč se nyní od tyče podél lajny odrazil do hřiště.

Rozdílný metr v posuzování zákroků HR jsme také pocítili. Ve 12.min. si Hanzl J. obhodil domácího záložníka, ten jej strhl za dres /bez ŽK/.

První náznak našeho nedovoleného zákroku měl na svědomí Růžička M. v 17.min. /hned ji neprávem při nastaveném trendu dostal/. V 19.min. byl faulován náš hráč /ŽK domácí záložník neobdržel/, protestující Hruša J. ano.

Domácí též po celý zápas do tlaku dostávalo množství „sporně“ odpískaných faulů našich hráčů.

V úsecích hry, kdy jsme podrželi míč a zakombinovali, jsme domácí přehrávali, ale chyběla finální přihrávka k možnému zakončení.

V závěru poločasu se domácí dopracovali k několika nadějným zakončením – nevyužili šanci ke zvýšení skóre a tak po několika našich náznacích /Lajza T./ se ve 45.min. přízemní střelou z 20 m k tyči prosadil HANZL JAROSLAV – 1 : 1.

Zdálo se, že nejhorší máme za sebou a druhý poločas při realizaci kombinační hry bychom mohli zvládnout lépe. Lajzu Daniela vystřídal Kochánek Petr a došlo i k přeskupení hráčů v záložní řadě.

Prvních 10 minut druhého poločasu přineslo naši převahu v držení míče, ale nedůraz v osobních soubojích převážil opět misku vah na domácí stranu.

V 57.min. zbytečně fauloval při návratu do obrany Lajza Tomáš domácího Tareše Davida a uviděl oprávněnou ŽK. Bylo však hůře – prudký centr od postranní čáry našel před malým vápnem na bližší tyči PROKOPA PATRIKA, jeho teč hlavou přeletěla Petera a zapadla u vzdálenější tyče do sítě – 2 : 1. A bylo zle, tento vývoj zápasu nám nehrál do karet.

Domácí zahrávali několik rohových i přímých kopů – obrana v čele s Peterem byla pozorná – ne tak v 70.min. – rohový kop propadl na penaltu do shluku našich hráčů – důrazný byl ovšem pouze POLIČKA MARTIN a propálil našeho bezmocného brankaře – 3 : 1.

Posledních dvacet minut to byla při naší snaze útočit „otevřená hra“ . Vypracovali jsme si 2-3 „tutovky“ /Lajza T., Růžička M./, ale domácí také a tak jen zásluhou Petera skóre na straně domácích zůstalo na „3“.

* * * *

Sklíčenou náladu při cestě domů tak snad jen potěšil výsledek ze Žichlínku /porážka 2:4 doma s Dolní Dobroučí – první v soutěži/,neboť nejsou tedy neporazitelní. Při předpokládaném jejich domácím vítězství a našem dnešním výkonu – se nám jevil příští zápas jako velice „problematický“.

Příští neděli 18.10.2015 /JIŽ v 15.30 hod./ tedy budeme hostit druhý tým tabulky – TJ ŽICHLÍNEK.

Čeká nás těžká zkouška – je potřebné na dnešní zápas zapomenout, poučit se jak ze špatného předzápasového přístupu některých hráčů, tak vlastního „nasazení a bojovnosti“ a na větším hřišti předvést naši přednost – kombinaci a snad se zlepší i střelecká muška.

V neděli 18.10.2015 od 9.00 hod. se na našem hřišti koná TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ.

Za účasti silných celků – České Třebové B, Vraclavi/Zámrsku a Sloupnice. Právě proto rodiče i fanouškové – přijďte v těchto těžkých zápasech povzbudit naše žáky.

Vedení oddílu opět očekává vstřícný přístup hráčů „A“ při zajištění vlastního turnaje /rozhodčí/ i obsluhy kiosku.

Již není léto a tak snad nezmrznou ani hráči ani funkcionáři.