I.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /XII.HRANÉ/ - 28.10.2015

1.FC ŽAMBERK B – TJ SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ

3 : 2 /1:0/

Ve středu 28.10.2015 jsme byli hosty - 1. FC ŽAMBERK B.

Marodka se nezmenšila, přesto snad v konkurence schopné sestavě jsme jeli na „normální hřiště“ si zahrát „fotbal“ proti zkušenému, technickému domácímu týmu. Cílem bylo odehrát utkání se vztyčenou hlavou, možná jej dostat do pokutových kopů, ale především neodjet s „náloží“ jako v neděli Rybník /7:0/.

Celkové shrnutí – Nakonec bylo vše možné.

V prvním poločase nám neustále na ukazateli skóre svítila 0, i když zajisté nemusela a neměla. Cifra 2, 3 nebo možná i 4 by byla spravedlivá.

Ve 35., 47. a 49. min. se měnilo skóre na domácí straně a v tu chvíli nebylo daleko od té „nálože“.

Na závěr zasvítil stav 3:2 – odjížděli jsme se vztyčenou hlavou, ale opět bez bodů. Snad v závěru podzimu a pak především na jaře /po návratu zraněných a konsolidaci kádru/ bude zase „HEJ“.

* * * *

Na podzimní čas za opravdu ideálního fotbalového počasí a na „normálním hřišti“ nastoupila v našich žlutomodrých dresech tato základní sestava :

V brance Miškovský Pavel – obrana v sestavě Janoušek Jan, Matějka Jan, Lajza Daniel, Šilar Tomáš; v záloze Hanzl Jaroslav, Šroler Miroslav, Kochánek Petr, Špinler Jan; v útoku Hruša Jan, Horáček Vít.

V zápise Janoušek Martin, Novotný Petr, Pecho Peter.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru Lajza Tomáš, Beneš Jaroslav, Růžička Martin, Skalický Petr, Zvalený Filip, Sloupenský David, Matoušek Petr, Pavlíček Martin, Pavlíček Michal, Müller Vladimír, ….

* * *

Domácí zahájili zápas držením míče a se snahou o kombinaci, ale tu praktikovali pouze na své obranné části a ve středu hřiště. K zakončení jsme je mnohokrát nepřipustili a když, tak jejich zakončení bylo velice nepřesné.

Takže šance z brejků přibývaly hostím. V 15.min. Hanzl J. vyslal do sóla Hrušu Jana, ač tísněn dostal se na 10-ti metrech k zakončení – vedle.

Ve 25.min. přišla po krásné kombinaci a centru „tutovka“ pro Horáčka Víta – osamocen zakončoval hlavou z malého vápna – bezmocný domácí brankař sledoval jak se míč od břevna odrazil na brankovou čáru /škoda/.

Ve 30. a 32.min. domácí podržel brankař – nejprve po kombinaci vyrazil na roh umístěnou technickou střelu Šrolera Miroslava a následně i střelecký pokus Špinlera Jana.

Ve 35.min. se k prvnímu povedenému zakončení dostal domácí Huška Pavel ml. – jeho rána ze 16-ti metrů se odrazila od břevna vzhůru – u dorážky z 5-ti metrů se následně hlavou prosadil HUŠKA PAVEL st. – 1:0.

Úvodní 4 /slovy čtyři/ minuty druhého poločasu připomněly minulý zápas v Kerharticích /kolaps při obranné činnosti mužstva/.

Ve 47.min. se při obléhání hostujícího pokutového území ke střele z 20 m dostal domácí VÁVRA VÍT /k jeho radosti překvapivě skončila u vzdálenější tyče v síti/ - 2 : 0.

Ve 49.min. hostující obrana byla opět jak „ementál“ – nabuzený domácí VÁVRA VÍT jednoduše prošel středem hřiště a bez problémů obhodil hostujícího brankaře – 3 : 0.

Tyto čtyři minuty „zdegradovaly“ vynikající výkon z prvního poločasu. Přinesly však také uspokojení domácích a tak se hosté mohli vrátit do zápasu.

V 55.min. vystřídal zraněného Lajzu Daniela JANOUŠEK MARTIN !!!!!!

Prořídlý kádr a okolnosti tak přinesly POZITIVNÍ MOMENT v podzimní sezóně – po zranění v posledním jarním zápase /zlomenina nohy/ - nastoupil Martin do zápasu a odehrál jej s noblesou.

Hostující záloha začala přehrávat zálohu domácích – jen ta koncovka byla neustále nedokonalá.

K zakončení se dostal jak Šroler Miroslav, Horáček Vít, Špinler Jan tak i Kochánek Petr – domácí brankař držel čisté konto.

V 77. min. vystřídal v útoku Novotný Petr Horáčka Víta a Pecho Peter Hrušu Jana.

Tato změna /především však aktivní hra celého hostujícího družstva/ přinesla změnu skóre.

V 80.min. se po kombinaci ke střele z úhlu dostal HANZL JAROSLAV /s drobnou tečí a pomocí domácího obránce byl úspěšný/ - 3 : 1.

V 88.min byl při průniku v pokutovém území faulován náš první střelec – z nařízeného pokutového kopu byl úspěšný JANOUŠEK MARTIN – 3 : 2.

Ve zbytku utkání již nebylo k dispozici mnoho času k asi zaslouženému vyrovnání skóre. Snahu též zmařil nezaviněný střet hostujícího brankaře s Tomášem Šilarem /naražené koleno/ a jeho předčasný odchod ze hřiště na začátku prodloužení.

V 90. /+2/ min. HR pan ŘEHÁK JAROSLAV zápas ukončil a zahájil tak radost domácích hráčů a fanoušků.

* * *

V neděli 01.11.2015 /již ve 14.00 hod./ budeme hostit ve XIII. KOLE nevyzpytatelného soupeře – FC JISKRU 2008 B.

Příští neděli 08.11.2015 /již ve 14.00 hod./ budeme hostit v jarní předehrávce XIV. KOLA našeho dnešního soupeře – 1. FC ŽAMBERK B.