IX.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /IX.HRANÉ/- 09.10.2016

TJ SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ – TJ SOKOL TATENICE

1 : 1 /0:1/ PK 4:3

V neděli jsme přivítali na našem hřišti LÍDRA tabulky - z 24 možných získal 23 BODŮ - TJ SOKOL TATENICE.

Zásluhou minulého dvoubodového vítězství jsme poskočili na osmé místo tabulky – takže nás čekal zápas, kdy bychom měli prokázat, že hrát se dá i s týmem letos nečekaně velice silným.

Celkové shrnutí – Po vcelku dobrém výkonu, kdy jsme v poločase asi nezaslouženě prohrávali, jsme v druhém poločase dokázali proti silnému soupeři vyrovnat a dovedli tak zápas, kdy jsme v závěru přežili dvě šance hostí - do zasloužené remízy. Druhý získaný bod v penaltovém rozstřelu na úkor lídra tabulky je pro celé družstvo i fanoušky zaslouženou odměnou.

* * * *

Na pečlivě připravené hřiště - nastoupila ve žlutomodrých dresech tato základní sestava :

V brance Pecho Peter – obrana v sestavě Janoušek Jan, Matějka Jan, Janoušek Martin, Šilar Tomáš, v záloze Kochánek Petr, Hanzl Jaroslav, Špinler Jan, Hruša Jan; v útoku Beneš Jaroslav, Sloupenský Adam.

V zápise Zvalený Filip, Sloupenský David, Lajza David, Brzybohatý Aleš, Šrajer Lukáš – Novotný Petr, Horáček Vít.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru : Šroler Miroslav /omluven/, Šebetka Michal - /Růžička Martin, Matoušek Petr, Skalický Petr, Miškovský Pavel/ ….

* * *

První poločas přinesl vcelku vyrovnaný technický fotbal, kdy každé družstvo v určité fázi hry svého soupeře přehrávalo. Nevyužili jsme své vypracované šance /Beneš Jaroslav, Sloupenský Adam/ a tak vcelku nezaslouženě šel do vedení náš soupeř v 34.min. Rozehraný volný přímý kop před malým vápnem hlavou prodloužil KAREL JAKUB – Peter nestačil zareagovat – 0 : 1.

Ve 35.min. za útočný faul obdržel ŽK Beneš Jaroslav /v sezóně čtvrtou/.

Odcházelo se do šaten za naší jednobrankové ztráty – bylo zřejmé, že budeme muset o body dále tvrdě bojovat a zlepšit koncovku.

V začátku druhého poločasu se dostáváme do několika brejkových šancí, ale k přesnému zakončení chybí lepší finální přihrávka.

Hosté nechtějí přijít o své vedení a zápas se tak přitvrzuje a je více nervozity na hřišti i z výroků HR – kdy např. není ponechána výhoda útočícímu družstvu.

V 58.min. dostává za použití pohoršujících a urážlivých výroků na adresu HR ČK hráč na lavičce hostí /Kučera Josef/.

V 66.min. je konečně a jistě zaslouženě vyrovnáno – tvrdou střelu z rozehraného volného přímého kopu hostující brankař vyráží před sebe a dobíhající ŠILAR TOMÁŠ je úspěšný při dorážce z malého vápna – 1 : 1.

V 70. min. střídá Beneše J. Brzybohatý Aleš, v 77.min. Kochánka Petra Lajza Daniel a v 87.min. Hrušu Jana Šrajer Lukáš /na rýsující se PK/.

Po celý zápas hosty vcelku držíme na útočné uzdě, ale nakonec k pokutovým kopům nemusí dojít, neboť v úplném závěru pouštíme hosty do dvou vyložených šancí – jejich neúspěšné zakončení je pro nás vysvobozením z náhle kruté možnosti porážky.

Závěrečný hvizd HR – Bezdíčka Tomáše – posílá souboj do pokutových kopů.

PK : Karel Jakub /Peter chytá/ 0:0, SLOUPENSKÝ ADAM 1:0 - Kristek Josef 1:1, JANOUŠEK MARTIN xxx 1:1 - Soukop Filip /Peter chytá/ 1:1, HANZL JAROSLAV 2:1 - Werner René 2:2, ŠPINLER JAN 3:2 – Soukop Roman 3:3, BRZYBOHATÝ ALEŠ 4:3 !!!!!!!!

* *

Příští sobotu 15.10.2016 v 15.30 hod. – zavítáme na velice neoblíbené hřiště /většinou bahnitý rybník/ - kde se utkáme se sousedem v tabulce /15 bodů/ - SK RYBNÍK.

Zásluhou nedělního dvoubodového vítězství jsme poskočili na sedmé místo tabulky – takže nás čeká zápas, kdy bychom měli prokázat, že hrát se dá i s týmem „neoblíbeným“ - doma vždy velice „tvrdým“ – vždy před velice bouřlivou a až „nepřátelskou“ diváckou kulisou.