XI.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /XI.HRANÉ/- 23.10.2016

TJ SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ - TJ SOKOL RUDOLTICE

2 : 2 /1:0/ PK 4:2

V neděli jsme přivítali soupeře ze spodní části tabulky /10 bodů/ - TJ SOKOL RUDOLTICE.

Zásluhou minulého vítězství v Rybníku jsme poskočili na šesté místo tabulky – takže nás čekal zápas, který bychom měli vyhrát a odskočit definitivně spodku tabulky.

Celkové shrnutí – oproti minulému stavu – plná lavička náhradníků.

Prvních pětadvacet minut to vypadalo na jednoznačný průběh zápasu, poté na komplice za vítězstvím, v 77.min. naděje na tři body, která zhasla v 88.min..

Zda spravedlivá či nespravedlivá remíza – toť otázka – nakonec jistě zasloužený druhý bod po pokutových kopech.

* * * *

Na připravené hřiště, které přes veškerou snahu bylo „šmiklavé“ - nastoupila ve žlutomodrých dresech tato základní sestava :

V brance Pecho Peter – obrana v sestavě Janoušek Jan, Matějka Jan, Špinler Jan, Sloupenský David, v záloze Kochánek Petr, Hanzl Jaroslav, Šroler Miroslav, Hruša Jan; v útoku Beneš Jaroslav, Sloupenský Adam.

V zápise Zvalený Filip, Šilar Tomáš, Brzybohatý Aleš, Šrajer Lukáš, Lajza David, Janoušek Martin.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru: Novotný Petr, Havlíček Jakub –Horáček Vít, Šebetka Michal – omluveni.

* * *

Dnes se do hry dostal vcelku celý kádr - 5 střídání – jen Filip jako šestý již nemohl. Ve 46.min. vystřídal Šrolera M. Šilar Tomáš, v 62.min. Sloupenského D. Šrajer Lukáš, v 72.min. Kochánka P. Brzybohatý Aleš a v 76.min. Janouška J. Janoušek Martin a Beneše J. Lajza Daniel.

Prvních pětadvacet minut nepouštíme hosty na naší polovinu hřiště – z tlaku přichází šance, ale branka padá pouze jedna a to ve 13.min. – volný přímý kop HANZLA JAROSLAVA z 22 m tečuje obránce i brankař soupeře – 1 : 0.

V závěru poločasu se hosté zlepšují a i oni mají šance – neprosazují se z rohových kopů i ani ze samostatného průniku /Peter střelu po včasném vyběhnutí zblokuje/.

V začátku druhého poločasu se obě mužstva dostávají do zakončení – úspěšní jsou však nenadále hosté – v 56.min. zahrává STRÁNSKÝ ZDENĚK volný přímý kop ze stejného místa jako v prvním poločase domácí J.Hanzl. Je stejně úspěšný – trefuje pravý horní roh – 1 : 1.

Místo zvýšení vedení na klidný náskok - je tu nepříjemné vyrovnání a nová domácí snaha o stržení vedení na jejich stranu. Na „šmiklavém“ terénu je domácí snaha o kombinaci ztížená a bojující hosté stačí hasit vzniklé požáry.

Přesto se domácím daří jít do vedení. Po posledním dvojitém střídání hned z následného útoku v 77.min. po závaru na penaltě hostí propaluje brankaře hostí SLOUPENSKÝ ADAM – 2 : 1.

Nedaří se nám pojistit vedení, ale hosty nepouštíme do závěrečného náporu, přesto vítězství za tři body ztrácíme. V 88.min. HR píská PVK ve vzdálenosti 35 m od branky – pro hosty asi poslední šance, takže do našeho vápna míří většina jejich hráčů.

Ze vzdáleného místa od kabin bylo k vidění asi toto – centrovaný balon propadá na malé vápno u pravé tyče – po závaru se odráží od domácích hráčů do levé tyče a branky – NASTOUPIL LADISLAV – 2 : 2.

Závěrečný hvizd HR – Zdeňka Dvořáka – přináší penaltový souboj o druhý bod do tabulky – v zápase neudělil žádnou ŽK.

Zahajujeme :

SLOUPENSKÝ ADAM 1:0, Nastoupil Ladislav 1:0 (Peter chytá) - ŠPINLER JAN 2:0, Kubásek Michal 2:1 – ŠRAJER LUKÁŠ xxx 2:1, Macháček Petr 2:2 – HANZL JAROSLAV 3:2, Vlček David 3:2 (vedle) – BRZYBOHATÝ ALEŠ 4:2.

Zásluhou dvou bodů jsme zůstali na šestém místě tabulky – takže nás v NEDĚLI 30.10.2016 /ve 14.30 hod./ čeká venku zápas s TJ Sokol ČESKÉ HEŘMANICE /15 bodů/ - zápas, který bychom neměli prohrát a nepustit tak na skóre soupeře v tabulce před sebe.