XII.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /XII.HRANÉ/- 30.10.2016

TJ S. ČESKÉ HEŘMANICE - TJ SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ

4 : 3 /2:1/

Zásluhou minulého domácího dvoubodového vítězství nad Sokolem Rudoltice jsme zůstali na šestém místě tabulky /18 bodů/.

Dnes jsme zavítali na hřiště TJ Sokol ČESKÉ HEŘMANICE /15 bodů/ - k zápasu, který bychom neměli prohrát a nepustit tak na skóre soupeře v tabulce před sebe.

Celkové shrnutí – místo importu tří bodů jsme dostali nakopáno a návdavkem si vezeme dvě červené karty.Mladý 17-ti letý HR nezvládl atmosféru „Heřmanice“.

* * * *

Na tamní „mini“ hřiště /se sklonem a obsazeností míst naprosto shodném jako v Rybníku/ nastoupila ve žlutomodrých dresech tato základní sestava :

V brance Zvalený Filip – obrana v sestavě Janoušek Martin, Matějka Jan, Šroler Miroslav, Šilar Tomáš, v záloze Sloupenský D., Hanzl Jaroslav, Beneš Jaroslav, Brzybohatý Aleš; v útoku Šrajer Lukáš, Sloupenský Adam.

V zápise Kochánek Petr, Janoušek Jan.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru: Špinler Jan, Hruša Jan, Lajza David, Novotný Petr, Havlíček Jakub – Horáček Vít, Šebetka Michal – omluveni.

* * *

Prvních dvacet minut nepouštíme domácí k držení míče a z našeho tlaku přichází šance - branka padá ve 14.min. – Hanzl J. přihrávkou na levé křídlo vybízí BRZYBOHATÉHO ALEŠE k přízemní střele z 16 m na zadní tyč – 0 : 1.

V prvním poločase /ač máme spodní branku/ pouštíme domácí do jediné kloudné akce – ŘEHÁK MICHAL střelou z 8-mi metrů pod víko srovnává stav – 1:1.

Nadále se snažíme o kombinační fotbal a dostáváme se do zakončení – je však nedůrazné anebo nepřesné.

Ve 40.min. nečekaně a určitě nezaslouženě prohráváme - po ztrátě na útočné polovině na nákop domácích za obranu reaguje pouze Filip dlouhým vyběhnutím – k naší smůle se po odrazu zmocňuje míče na 40 m PRAŽÁK ROMAN a nákopem trefuje prázdnou branku – 2 : 1 /první „šudlačka“ do prázdné/.

V začátku druhého poločasu se obě mužstva dostávají do zakončení – úspěšný je po závaru v pokutovém území domácích přízemní střelou z deseti metrů ŠILAR TOMÁŠ – 2: 2.

Zdá se, že nic nebrání tomu – ve zbytku utkání zaslouženě strhnout vedení na naší stranu. Ale OUHA !

V 52.min. (za dvě minuty) již opět prohráváme. Volný přímý kop z poloviny hřiště propadá na našem malém vápně k nohám SCHAUERA JANA – 3:2.

Nadále se snažíme – nyní opět tedy o vyrovnání – z mnoha šancí tu nejvyloženější neproměňuje při svém průniku Sloupenský A. – nastřeluje tělo domácího brankaře. V 63.min. střídá Šrajera L. Kochánek Petr.

Nepřesný a nedůrazný HR přehlíží tvrdé zákroky domácích /po jednom z nich „milostivě“ nechává na place domácího Pražáka R. majícího již ŽK/ i jejich neustálou kritiku jeho výkonu.

Tento „pocit křivdy“ nepatřičně hodnotí SLOUPENSKÝ ADAM – v nepřehledné situaci HR je najednou „všeslyšící“ – Adam jde po ČK do sprch.

Domácí hrozí pouze nákopy za obranu – po jednom z nich je v 72.min zle – po zaváhání stopera a brankaře následuje /druhá „šudlačka“ do prázdné/ - 4 : 2.

V 76.min. dostává za „důrazný“ souboj u lajny druhou ŽK HANZL JAROSLAV a jde do sprch taktéž. /Janoušek M. na stoperu se snaží doplnit zálohu stažením Adama z útoku – Kde je Adam? Oušku – už šel Jágrovi předtočit vodu/ !

Zbývá čtvrthodina do konce a chvíli se zdá, že je rozhodnuto .

I v devíti však máme překvapivě navrch – snažíme se o pro nás „čestnou branku“. Daří se však až v 89.min. – z 18 m se nádherně trefuje KOCHÁNEK PETR 4 : 3. Následně se nám daří i dva poslední útoky a ten poslední jen souhrou „smůly“ je neúspěšný – po kombinaci napřahuje ze 12 m Brzybohatý Aleš – jeho bomba škrtá spojnici břevna a tyče - škoda.

Zásluhou porážky jsme klesli na osmé místo tabulky – takže nás v NEDĚLI 06.11.2016 /ve 14.00 hod./ čeká doma poslední zápas letošního roku - utkání s TJ DOLNÍ ČERMNÁ /10 bodů/ - zápas, který bychom měli vyhrát a přezimovat v poklidné první polovině tabulky s dostatečným odstupem od možná i čtyř sestupových míst.