XIII.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /XIII.HRANÉ/- 06.11.2016

TJ SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ - TJ DOLNÍ ČERMNÁ

2 : 1 /1:0/

Zásluhou minulé porážky v Českých Heřmanicích jsme klesli na osmé místo tabulky – takže nás v neděli 06.11.2016 /ve 14.00 hod./ čekal doma poslední zápas letošního roku - utkání s TJ DOLNÍ ČERMNÁ /10 bodů/ - zápas, který bychom měli vyhrát a přezimovat v poklidné první polovině tabulky s dostatečným odstupem od možná i čtyř sestupových míst.

Celkové shrnutí – Na těžkém terénu, za neustálého drobného deště a po čtyřiceti minutách v deseti, zásluhou všech hráčů v poli a vynikajícího Petera v brance, jsme přeci jenom vydřeli velice důležité vítězství, které nás posunulo na šesté místo tabulky s 21 body – s odstupem jedenácti bodů na dnešního soupeře.

* * * *

Na vlhké a měkké hřiště nastoupila ve žlutých dresech tato základní sestava :

V brance Pecho Peter – obrana v sestavě Janoušek Jan, Matějka Jan, Špinler Jan, Sloupenský David, Šilar Tomáš, v záloze Hruša Jan, Hanzl Jaroslav, Kochánek Petr, Brzybohatý Aleš; v útoku Beneš Jaroslav, Šroler Miroslav.

V zápise Janoušek Martin, Lajza Daniel, Šrajer Lukáš.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru: Zvalený Filip, Šilar Tomáš, Novotný Petr, Havlíček Jakub – Horáček Vít, Šebetka Michal – omluveni. Sloupenský Adam-trest.

* * *

Prvních třicet minut máme převahu, která je odměněna ve 26.min. – přízemní střelu M.Šrolera sráží hostující brankař k pravé tyčce, kde z několika decimetrů „zavěšuje“ pod břevno BENEŠ JAROSLAV – 1 : 0.

Vedení nám nepomáhá k další herní převaze – je tomu naopak. Hosté zahrávají několik nebezpečných rohových kopů – jen zásluhou reflexů Petera hosté neobracejí skóre.

Ve 34. min. obdržel za nedovolený útočný faul ŽK střelec branky.

Ve 46.min. střídá Sloupenského Davida Lajza Daniel a posouvá se do útoku.

Veliká komplikace přichází v 50.min. – hostující Pecháček T. fauluje Janouška Jana za ŽK /jako „mstitel“ však zakročuje nepřiměřeně Špinler Jan a vidí ČK/.

Od 50.min do 67.min. se dostáváme pod obrovský tlak hostí a přinejmenším vyrovnání skóre se zdá neodvratné. S vypětím všech sil i zásluhou zákroků Petera odoláváme. Z této situace nás vysvobozuje LAJZA DANIEL. Po obranném odkopu se v 67.min. dostává do sóla z poloviny hřiště – je bráněn na hranici faulu /ČK/ obráncem hostí – vítězí však i nad brankařem hostí a do prázdné zavěšuje – 2:0.

Byl to gól, který nás postavil na nohy a srazil hosty. V 77.min střídá Hrušu Jana Janoušek Martin. V 83.min. je po druhé ŽK vyloučen hostující Pecháček T.

Držíme hosty v bezpečné vzdálenosti od naší branky, ale v 87.min. po chybné rozehře věnujeme hostím brejk dva na jednoho – HYHLÍK DANIEL šanci využívá – 2:1. Snížení hostí však přišlo pozdě a tak zanedlouho je tu závěrečný hvizd HR – Šejny Jiřího a naše vítězství.

Radost našich fanoušků dnes schovaných pod střechou tribuny a vítězný pokřik.

Čeká nás v sobotu brigáda a následně v Seči „podzimní“ zakončení sezóny.

Na výboru FO je následné hodnocení.