XIV.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /XIV.HRANÉ/- 26.03.2017

TJ SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ – FOTBAL ŽICHLÍNEK

3 : 1 /1:1/

Po absolvování zimního turnaje na UMT v Chocni a porážce na UMT v I.kole POHÁRU s Dolní Čermnou; jarní přípravě sportovního areálu a kabin - jsme dnes v XIV.KOLE přivítali souseda v tabulce – FOTBAL ŽICHLÍNEK. V utkání jsme letos poprvé nastoupili na přírodní trávu, úkolem bylo bodovat, neboť nyní nás čekají zápasy s týmy z popředí tabulky.

Celkové shrnutí – Na těžším terénu, za slunečného počasí a po nepřesvědčivém prvním poločase, jsme bojovností přeci jenom vydřeli velice důležité vítězství, které nás posunulo na páté místo tabulky s 24 body – s odstupem pěti bodů na dnešního soupeře.

* * * *

Na měkké hřiště nastoupila ve žlutých dresech tato základní sestava :

V brance Pecho Peter – obrana v sestavě Janoušek Jan, Matějka Jan, Janoušek Martin, Sloupenský David, v záloze Hruša Jan, Hanzl Jaroslav, Kochánek Petr, Brzybohatý Aleš; v útoku Horáček Vít, Skalický Petr.

V zápise Šrajer Lukáš, Horák Jakub, Müller Vladimír.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru: Šroler Miroslav, Beneš Jaroslav, Lajza Daniel, Zvalený Filip, Šilar Tomáš, Novotný Petr, Šebetka Michal – omluveni.

Špinler Jan, Sloupenský Adam-trest.

* * *

První poločas mají hosté převahu, je znát první jarní utkání na přírodní trávě. V 10.min. pumelící po odvráceném rohu trefuje hráč hostí tyč. Nám se daří některé kontry a ve 20.min. se ujímáme vedení – po kombinaci se ve vápně hostí dostává k zakončení „nezdolatelný matador“ SKALICKÝ PETR – 1 : 0.

Vedení nám nepomáhá k herní převaze – je tomu naopak. Hosté zahrávají několik nebezpečných rohových kopů – ve 35.min je z malého vápna přesný v zakončení MOTL LIBOR – 1 : 1.

Ve 40.min. přežíváme největší šanci hostí – po jediném zaváhaní Sloupenského Davida se řítí v osamoceném sólu útoční hostí – Peter je jedinečný – jeho střelecké zakončení výtečně likviduje.

Ve 46.min. střídá Brzybohatého Aleše Šrajer Lukáš a posouvá se do útoku.

Ve druhém poločase jsme již aktivnější, hosté také hrozí brejky, ale naše obrana je spolehlivá. V 62.min. střídá Janouška Jana Horák Jakub.

Otevřené utkání na naši stranu překlápí v 64.min. po samostatném průniku a výtečném zakončení z 18 m přízemní střelou důrazný HRUŠA JAN – 2 : 1.

V 73.min. střídá Horáčka Víta Müller Vladimír.

Zaskočené hosty držíme na naší útočné polovině a až závěr zápasu přináší vzrušení, které je lépe neabsolvovat. Po vzájemném souboji s Lukášem Šrajerem končí na trávníku, následně na nosítkách a poté ve vozidle RZS hráč hostí – KREJČIŘÍK JAKUB. Hráči přejeme „co nejlepší diagnózu“ a brzké uzdravení. V závěru zápasu po úspěšné kombinaci osamocen na malém vápně stanovuje definitivu výsledku úspěšnou dorážkou ŠRAJER LUKÁŠ – 3 : 1.

Po pětiminutovém nastavení je tu závěrečný hvizd HR – Zuzíka Oldřicha a naše vítězství.

Hned příští neděli – 02.04.2017 JIŽ v 11.00 hod. !!!!!! (derby) - nás čeká těžký zápas – přivítáme druhý tým tabulky – 1. FC ŽAMBERK B. Pokusíme se o zázrak.