III.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /III.HRANÉ/- 26.08.2017

TJ DOLNÍ ČRMNÁ – TJ SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ

1 : 1 /0:0/ PK 4:5

Po velice úspěšném vstupu do sezóny /BnO : Klášterec nad Orlicí 3:2;                BnO : Rybník 3:0/ jsme poprvé v sezóně vyrazili k utkání - kdy jsme byli hosty.                   Cílovou destinací byla Čermná nad Orlicí - také vždy velice nepříjemný soupeř -              /II. kolo ŽAMBERK B: DOLNÍ ČERMNÁ 0:1/.

Před utkáním v kabině proběhlo předání daru /mikina s logem FO BnO a nápisem „Peťo“/ a veliké poděkování za reprezentaci Brandýsa nad Orlicí v době jeho pracovního působení v RÚ BnO. „Peťo“ – DĚKUJEME a určitě někdy na viděnou. Pracovně odchozí z Brandýsa nad Orlicí „PETER PECHO“.

Před zápasem bylo úkolem opět bodovat, nejlépe za tři body, ale jak bylo psáno v minulé zprávě „Zisk tří bodů by byl vynikající, možná i dva by mohly být slušným ziskem !!!/.

Celkové shrnutí – Na připraveném hřišti, za sluníčka a nesnesitelného dusna – jsme byli pány hřiště, ale nepřesná koncovka, ale i obětavý výkon domácích – toť remíza na konci utkání a vítězství na pokutové kopy.  Po zápase zisk „pouhých“ dvou bodů částečným zklamáním – přesto stále – první místo OP II. třídy.

Na „plac“ nastoupila ve žlutomodrých dresech tato základní sestava :

V brance Pecho Peter – obrana v sestavě Matějka Jan, Novotný Lukáš, Špinler Jan, Sloupenský David, v záloze Lajza Tomáš, Hanzl Jaroslav, Šroler Miroslav, Hruša Jan; v útoku Müller Vladimír, Beneš Jaroslav.

V zápise Macák Jan, Brzybohatý Aleš, Fogl Jan, Janoušek Martin.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru: Janoušek Jan, Horáček Vít, Šilar Tomáš, Zvalený Filip, Lajza Daniel, Pavlíček Michal, Novotný Petr, Sloupenský Adam – omluveni.

* * *

I. poločas vyzněl jasně pro náš tým. Od začátku úspěšně držíme míč a kombinujeme. Jen ty branky nepřicházejí – šance máme.

V rozmezí 02.-10.min. neúspěšně zakončuje několik našich hráčů – především Lajza T. a Müller Vladimír – i zásluhou domácího brankaře je remízový stav ve 28.min., kdy do utkání zasahuje faktor – vynucené střídání. Hlavičkový „souboj“ Lukášů (Machotka – Novotný) končí střídáním domácího hráče a zásahem RZS. Ve 39.min. nuceně střídá náš HRUŠA JAN - /“Penaltový“ atak domácího brankaře má za následek naražená žebra a vyražený dech/. Nastupuje Brzybohatý Aleš. Domácí se dostávají pouze k jediné šanci, ale stojí za zmínku. Jen nepřesné zakončení na malém vápně neznamená nečekanou změnu skóre na stranu domácích. Nepřesné je veškeré naše zakončení uvnitř pokutového území i nespočetné dalekonosné pokusy. V závěru poločasu se zraněním dohrává Sloupenský David. Takže do II. poločasu jej nahrazuje JANOUŠEK MARTIN.

V úvodu II. poločasu přichází snaha domácích o ovládnutí středu hřiště a je patnáct minut překvapivě úspěšná. Přesto v 60.min. dochází ke změně skóre v náš prospěch. Po rozehraném rohovém kopu nakrátko následně posílá Jágr podél brankové čáry prudký přízemní centr, na který na zadní tyči „číhá“ NOVOTNÝ LUKÁŠ – dorážka je přesná – 0 : 1.

Domácí sázejí vše na útok a vypracovávají si i šance – úspěšný je však loučící se „Peťo“ a drží čisté skóre /na brankové čáře likviduje hlavičku z pěti metrů, včasným vyběhnutím maří brejk domácích,../.

Šance na zvýšení skóre máme, ale ale.  Míra Šroler po rohu z malého vápna v tutovce hlavičkuje nad, několik nadějných brejků nezakončuje úspěšně Tomáš Lajza, Beny ani Jágr.

Ani nádherný průnik Müllera Vladimíra podél brankové čáry a zakončení Jágra na malém vápně – není úspěšné – ležící domácí obránce zvednutou patou tečuje mimo brankovou konstrukci.

V 74.min. střídá V.Müllera FOGJ JAN ml..

Takže, přichází to co přijít nemělo. V 80.min. HR – píská „sporný“ faul M. Janouškovi za hranicí velkého vápna. Nečekaně rozehraný VPK a „utěšená“ přízemní rána na zadní tyč HYHLÍKA DANIELA – znamená stav 1 : 1.

Posledních 10+2 minut. Znamená náš drtivý tlak, ale domácí urputně bojují a odráží naše pokusy o zakončení, takže v 92.min přichází závěrečný hvizd a pokutové kopy.

Domácí začínají: Střelec branky HYHLÍK DANIEL ztroskotává – Peťo chytá – 0:0, JANOUŠEK MARTIN s přehledem – 0:1 - - MAREK LEOŠ 1:1, HANZL JAROSLAV    1:2 - - JELÍNEK ADAM 2:2, ŠPINLER JAN 2:3 - - BEDNÁŘ MICHAL 3:3, NOVOTNÝ LUKÁŠ 3:4 - - FORMÁNEK JIŘÍ 4:4, BENEŠ JAROSLAV je také úspěšný – 4:5.

Na polovině hřiště tak pro fanoušky může tak zaznít „vítězný chorál“ !!!

Navlékli jsme na šňůru třetí vítězný korálek. Po III.KOLE – 1.

V neděli 02.09.2017 od 16.00 hod. přivítáme na našem hřišti tým – TJ ALBRECHTICE.

Žamberk B je dle losu naším takovým „předskokanem“. Ale oproti předsezónním předpokladům zatím naše soupeře před vzájemným zápasem „nalaďuje“, neboť i v III. kole /ALBRECHTICE:ŽAMBERK B 3:1/.

Nečeká nás žádný lehký zápas, tuhý boj  - takže další těžká zkouška „nového kádru“ sezóny 2017/2018/.

Zisk tří bodů by byl opět vynikající.

Poznámka :

MLADŠÍ ŽÁCI                                                                                                                    První domácí zápas – PŘEDZÁPAS mužů – NEDĚLE 03.09.2017 13.30 hod. –                  TJ SOKOL TATENICE.