IV.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /IV.HRANÉ/- 03.09.2017

TJ SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ – TJ ALBRECHTICE

2 : 3 /2:2/

Po vítězství na pokutové kopy v IIII. kole /Dolní Čermná : Brandýs nad Orlicí 1:1 4:5 PK/ jsme na domácím hřišti přivítali - nepříjemného staronováčka -              TJ ALBRECHTICE.

Po úspěšném vstupu do sezóny bylo snahou opět bodovat, nejlépe za tři body a udržet první místo v tabulce.

Celkové shrnutí – Na připraveném hřišti, za vcelku příjemného počasí na sport - po „velice slušném“ prvním poločase a „obětavém“ výkonu v „deseti“ /od 44.min./ jsme nezaslouženě podlehli soupeři a především hlavnímu rozhodčímu /Aleš Pecza/.

Na „plac“ nastoupila ve žlutých dresech tato základní sestava :

V brance Macák Jan – obrana v sestavě Matějka Jan, Novotný Lukáš, Špinler Jan, Sloupenský David, v záloze Lajza Tomáš, Hanzl Jaroslav, Janoušek Martin, Hruša Jan; v útoku Müller Vladimír, Beneš Jaroslav.

V zápise Brzybohatý Aleš, Fogl Jan, Janoušek Jan, Šrajer Lukáš.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru: Šroler Miroslav, Kochánek Petr, Horáček Vít, Šilar Tomáš, Zvalený Filip, Lajza Daniel, Pavlíček Michal, Novotný Petr, Sloupenský Adam – omluveni.

* * *

O hlavním rozhodčím, o vyloučení, o událostech po prvním poločase a po zápase, o zprávě rozhodčího v ZOU – No comment.

/Za výbor FO byla zaslána na OFS ÚO ŽÁDOST o neobsazování zápasů TJ Sp. Brandýs nad Orlicí rozhodčím Alešem Peczou/.

/Vyloučený hráč bude potrestán DK OFS Ústí nad Orlicí/.

* * *

První poločas vyzněl herně jasně pro domácí tým – ne tak výsledkově a především perspektivou do II. poločasu. Místo vedení a vyhlídky hezkého fotbalu nás čekalo oslabení a především natěšený soupeř, kterému průběžná remíza spadla do klína a nerovný „souboj“ s hlavním rozhodčím.

Začátek jako ze snu – první akce, první uvolnění v pokutovém území po přihrávce „Jágra“ a přízemní střela VLADIMÍRA MÜLLERA ke vzdálenější tyči –

1 : 0. Do 15.min. máme další šance, ale hostující brankář hosty drží.

V této minutě první naše zaváhání využívá nebezpečný FALTUS ROMAN – 1:1.

Ve 21. min. po střele do břevna Jaroslava Hanzla následuje faul hostující obrany a z pokutového kopu JAROSLAV HANZL nás dostává opět do vedení – 2 :1.

Držením míče a kombinací hosty nepouštíme do hry – „pomáhá“ však po rozehraném rohovém kopu HR – k překvapení všech píská a ukazuje na značku pokutového kopu. Z ničeho nic je v 34.min. srovnáno – KOLLERT DAVID                           (s R. Faltusem nejlepší hráč hostí) bezpečně PK proměňuje – 2 : 2 .

Ve 35.min. trefujeme opět břevno branky hostí a „zmar“ je dokonán ve 44.min.:

Po špatném odkopu brankaře hostí dopravujeme „férově“ míč do sítě – jiného názoru je však HR - píská domnělý faul J.B. a branku neuznává.

„Beny“ za kritiku HR vidí ČK – jsme v deseti.

Do druhého poločasu nastupujeme odhodláni vzepřít se osudu. Prvních deset minut se zdá, že nám vyloučení neuškodí – máme šance – jednu za druhou, ale nepřesná koncovka a výborný brankař hostí nám snahu maří.

V 55.min. nám HR píská nedovolený zákrok 20 m před naší brankou – je to osudové rozhodnutí – KOLLERT DAVID úspěšně kolem zdi na zadní tyč trefuje síť – 2 : 3.

V 57. min. střídá V. Müllera Fogl Jan ml., v 66.min. Lajzu Tomáše Brzybohatý Aleš /ten o dvě min. později dostává ŽK). Snažíme se o tlak, ale změna skóre v náš prospěch nepřichází. Hosté cítí šanci na vítězství a tak do každého souboje jdou naplno.

V 80.min. střídá Janouška Martina Šrajer Lukáš.

V poslední desetiminutovce přichází i větší šance, ale dorážky po centrech nejsou úspěšné a především ani dvě výstavní rány Jaroslava Hanzla – brankař obě s velikou námahou a štěstím odvrací na rohové kopy. Z nich však také „zasloužené“ vyrovnání nepřichází.

Závěrečný hvizd HR přináší naši první porážku v sezóně.

Nevěšme hlavy, „oslabenému týmu“ za výkon patří potlesk.

K A.P. – No comment – nechme se překvapit KR OFS.

K J.B.. – No comment – /tréninkové jednotky jsou v září prý každou středu a každý pátek/.

V neděli 10.09.2017 od 15.00 hod. nastoupíme k dalšímu utkání na hřišti ve VERMĚŘOVICÍCH.  Domácí sestoupili z I.B třídy  - takže další těžká zkouška – hlavy vzhůru – šavle hore – „Turků“ se nebojme.