V.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /V.HRANÉ/- 10.09.2017

TJ SOKOL VERMĚŘOVICE – TJ SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ

1 : 3 /0:1/

Po minulé nezasloužené porážce nás na prvním místě tabulky vystřídal náš soupeř – TJ Albrechtice /Brandýs nad Orlicí : Albrechtice 2 : 3/. Úkolem v týdnu bylo zapomenout na „okolnosti“ zápasu, vzít si ponaučení a potrénovat na nedělní zápas ve Verměřovicích, na hřišti loňského účastníka I.B třídy.

Úvodem je zde nutné poděkovat domácím, že vyšli vstříc naší žádosti o přeložení zápasu ze soboty na neděli 10.09.2017 15.00 hod..

Hlavním rozhodčím /HR/ byl Pinkava Lukáš /Sopotnice/, AR1 Serbousek Petr /Žamberk/, AR2 Diblík Martin /Sopotnice/ - utkání byl přítomen delegát OFS – pan KOPECKÝ VÁCLAV.

Celkové shrnutí – Na hřišti „menších rozměrů“ a „vyššího střihu“, za vcelku příjemného počasí na sport - po „slušném“ prvním poločase a „obětavém“ výkonu v druhém poločase, jsme víceméně zaslouženě zvítězili a udrželi kontakt se špičkou tabulky.

Na „plac“ nastoupila ve žlutomodrých dresech tato základní sestava :

V brance Macák Jan – obrana v sestavě Matějka Jan, Novotný Lukáš, Janoušek Martin, Lajza Tomáš, v záloze Špinler Jan, Hanzl Jaroslav, Šroler Miroslav, Hruša Jan; v útoku Müller Vladimír, Brzybohatý Aleš.

V zápise Horáček Vít, Janoušek Jan, Šrajer Lukáš.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru: Beneš Jaroslav /trest/, Kochánek Petr, Sloupenský David, Šilar Tomáš, Fogl Jan, Zvalený Filip, Lajza Daniel, Pavlíček Michal, Novotný Petr, Sloupenský Adam – omluveni.

* * *

Začátek prvního poločasu vyzněl herně pro náš tým – domácí se do náznaků šancí dostávali po dlouhých nákopech či výkopech brankáře a autech, které byly nebezpečnější než-li rohové kopy.

Ve 20.min. dlouhým pasem po lajně vysunul „Jágr“ do brejku MÜLLERA VLADIMÍRA – ten po kličce vyběhnutému brankaři z úhlu levou zacílil a jak on tak lavička dotlačila míč očima do sítě – 0 : 1.

Ve zbytku poločasu domácí zvýšili své útočné snahy, ale obrana v čele s Janem Macákem odolala. Domácí lavička se asi ve dvou případech „domáhala“ na HR odpískání pokutového kopu, ale ten jasně „ukázal“ hrajte dál.

Útočnou aktivitu domácích odnesli žlutou kartou – Janoušek M., Novotný L.

Úvod druhého poločasu vyzněl pro domácí – opět zahrávali několik přímých kopů a házeli mnoho autů. Skóre se měnilo, ale v náš prospěch. Po úspěšném souboji na velkém vápně se uvolnil ŠROLER MIROSLAV, jeho technický oblouček „přistál“ v pravé šibenici – 0 : 2.

V téže minutě vystřídal Brzobohatého Aleše Horáček Vít.

V 57.min. bylo sníženo – Horáček V. za faul uviděl ŽK, volný přímý kop z poloviny hřiště našel před malým vápnem hlavu SMEJKALA JAKUBA a ten prodloužil dráhu letu míče – doprostřed naší branky pod břevno – 1 : 2.

Vedení o „dvě branky“, trvalo jen „dvě minuty“ a to vlilo domácím hráčům

i divákům víru, že se dá ještě zápas zachránit.

/Ani lavička domácích nezůstala pozadu v „útocích“ na hlavního rozhodčího/.

Domácí měli šance, dostávali se do zakončení, ale mušku měli vychýlenou.

Ale ani náš tým nebyl bez šancí.

V 60.min. se v souboji na půlce uvolnil Müller Vladimír – v brejku šel sám na brankaře – ten vystihl jeho střelecký pokus a nohou jej vyrazil do bezpečí, v 65.min. se do dobrého zakončení dostal Míra Šroler – na brankaře na malém vápně nevyzrál.

V téže minutě nuceně střídal Janoušek Jan Horáčka Víta /tříslo/ a v 67.min. Šrajer Lukáš Jana Hrušu.

Blížil se závěr zápasu – jeho výsledek /klidnější závěr/ určil náš rohový kop v 85.min.. Centr „Jágra“ na zadní tyč – zde se k zakončení prosadil ŠROLER MIROSLAV – úspěšně – 1 : 3.

Domácí snahu o dobrý výsledek nezabalili, jiskřilo se v soubojích dál /88.min – ŽK Lajza T. /, ale vítězný konec se blížil – dočkali jsme se závěrečného hvizdu.

Zazněl tak na oslavu vítězství a pro potěchu fanoušků „VÍTĚZNÝ POKŘIK“ a „TANEČEK“ /pro fanoušky z BnO, Podlesí, Seče/.

* * *

Prozatímní výsledky OP II. třídy – vcelku překvapivé a tak čelo tabulky „natěsnané“ – 1. – 7. místo – rozdíl tří bodů.

V neděli 17.09.2017 od 16.00 hod. přivítáme na našem hřišti vždy nebezpečný tým – FOTBAL ŽICHLÍNEK.

Bude to opět obtížné utkání, ale cílem musí být „bohatý“ bodový zisk.

VÁŽENÍ FANOUŠCI NAŠEHO TÝMU – PŘIJĎTE NÁŠ TÝM PODPOŘIT a fotbalově se naladit na velké DERBY /SlAVIA : SPARTA 18.00 hod./.

* * *

MLADŠÍ ŽÁCI - 10.09.2017

TJ SOKOL ČESKÉ HEŘMANICE : TJ S.BRANDÝS NAD ORLICÍ 1:3 !!!

17.09.2017 13.30 hod.

V předzápase se utkají MLADŠÍ ŽÁCI se silným soupeřem – TJ LUKOVÁ.

Beneš Jaroslav st.