VI.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /VI.HRANÉ/- 17.09.2017

TJ SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ – FOTBAL ŽICHLÍNEK

2 : 1 /2:0/

Po minulém vítězství ve Verměřovicích /Verměřovice : BnO 1 : 3/ jsme se udrželi v popředí vyrovnaného čela tabulky /IV. místo se ztrátou 1 bodu na první Albrechtice/. Úkolem bylo předvést výkon v možnostech týmu, zabojovat o čelo tabulky tj. plně zabodovat a fanoušky i sebe sama naladit na velké derby                  /SK SLAVIA PRAHA : AC SPARTA PRAHA/.

Hlavním rozhodčím /HR/ byl Karlík Ondřej /z Lanškrouna/, AR1 Resler Tomáš /z Lanškrouna/, AR2 Pinkava Lukáš /ze Sopotnice/.

Celkové shrnutí – Na hřišti /v pátek sečeném a v sobotu lajnovaném/ vlivem „povětrnostních podmínek“ „velice šmiklavém“, za občasného drobného mrholení - po opět „slušném“ prvním poločase a opět „obětavém“ výkonu v druhém poločase, jsme opět víceméně zaslouženě zvítězili a udrželi kontakt s úplnou špičkou tabulky – II. místo se stejným bodovým ziskem jako „bedna“.

Na „plac“ nastoupila ve žlutých dresech tato základní sestava :

V brance Horáček Vít – obrana v sestavě Matějka Jan, Novotný Lukáš, Špinler Jan, Sloupenský, v záloze Lajza Tomáš, Hanzl Jaroslav, Šroler Miroslav, Hruša Jan; v útoku Müller Vladimír, Brzybohatý Aleš.

V zápise Fogl Jan ml., Šrajer Lukáš, Janoušek Martin.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru: Beneš Jaroslav /trest/, Macák Jan (zranění), Kochánek Petr (zranění), Šilar Tomáš, Zvalený Filip, Lajza Daniel, Pavlíček Michal, Novotný Petr, Sloupenský Adam – omluveni.

* * *

Hosté se dostavili k zápasu velice brzo a jen čekání na uvolnění kabiny mladšími žáky Lukové je lehce pozdrželo v začátku přípravy na zápas.

Více než-li strach z rozcvičujícího se soupeře nám nadělalo vrásky zranění rozcvičujícího se Jana Macáka zapsaného v ZOU; nezbylo než-li rychle povolat „gólmana do nepohody“ Horáčka Víta a zapsat jej do ZOU do základní sestavy.

Začátek prvního poločasu opět vyzněl herně pro náš tým – a v šesté minutě již fanoušci jásali. Po pravém křídle utekl Lajza Tomáš a ideálně nacentroval na malé vápno.

Zde se prosadil BRZYBOHATÝ ALEŠ a dorážkou pod břevno rozvlnil síť- 1 : 0.

Následné minuty přinesly náznaky šancí hostí – převažovala však kombinační hra domácích s převahou držení míče.

Po několika domácích zakončení, kdy nebezpečí odvrátila hostující obrana, přišla 37.min. – přihrávka Míry Šrolera na střed velkého vápna – pohotová přízemní střela k pravé tyči BRZYBOHATÉHO ALEŠE – rozvlnění sítě – 2 : 0.

Ve 45.min. po sprinterském souboji „lehčí strkanice“ oceněná ŽK pro našeho nejprve faulovaného Müllera Vladimíra.

Druhý poločas na zhoršujícím se povrchu hřiště to byl „boj“. Některé neodpískané fauly přinesly situace, kdy dostali „nakopáno“ hráči obou mužstev /trpěl především bojovník „Jágr“/ a ušetřen brankařem hostí po rohovém kopu nezůstal ani Míra Šroler – chvilku to vypadalo na návštěvu MUDr.Krejčíka.

V 57.min. byl pouze potrestán ŽK hostující Hrabáček Lukáš.

V 59.min vystřídal V. Müllera Fogl Jan ml..

Nepouštěli jsme hosty na dostřel naší branky, přesto bylo sníženo. V 71.min. centr z levé strany přeletěl Víťu a na zadní tyči se prosadil dorážkou STASIOWSKI ONDŘEJ – 2 : 1.

V 78.min. vystřídal našeho střelce branek Brzybohatého Aleše Šrajer Lukáš.

Snížení hostí ještě více zdramatizovalo utkání – v jednom z několika náznaků šancí těsně vedle minul Fogl Jan ml. A tak na poslední minuty bylo prioritou  - neinkasovat – Zvládli jsme to.

Po ukončení zápasu se hosté vcelku ostře “domáhali vysvětlení“ od HR proč nastavil tak málo, či nenastavil nic.

Doba hry je věcí HR a tak mohl zaznít vítězný taneček a „Chorál“ pro fanoušky.

Kaňkou na výkonu hostí bylo úmyslné zakopnutí míče do Tiché Orlice – přineslo nám to problémy, neboť se míč uchytil na druhém nepřístupném břehu a byl problém jej tam odtud získat zpět.

Úklid kabin, „hledání míče“ a „shánění loďky“ bylo zpestřeno sledováním „DERBY“ na internetu. Takovou „botu“ s neuznáním „branky“ – to může přehlédnout je „slepec“. Pravdě a spravedlnost bylo však dostatečně učiněno – takže vládcem Prahy zůstává ten – no ten, kdo nenosí trika „Antislávista“.

Vy Ti „z druhého břehu“ – mám Vás taky rád a tak sláva „Našemu Brandýskému konání“ – sláva však i všem nedělním vítězům, čest nedělním poraženým.

* * *

Prozatímní výsledky OP II. třídy – čelo tabulky stále „natěsnané“ – 1. – 6. místo – rozdíl dvou bodů.

V neděli 24.09.2017 od 16.00 hod. zavítáme na hřiště 14-tého týmu tabulky – do NĚMČIC. Letos se jim opravdu nedaří – nesmíme však utkání podcenit.

Nezískání tří bodů by byla ztráta – připravme se na těžké utkání především z hlediska psychiky – favoritem není lehké být.