VII.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /VII.HRANÉ/- 24.09.2017

TJ SOKOL NĚMČICE – TJ SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ

4 : 2 /1:0/

Po minulém vítězství doma nad Žichlínkem /BnO : Žichlínek 2 : 1/ jsme se udrželi v popředí vyrovnaného čela tabulky /II. místo/.

Jak bylo psáno na závěr minulého referátu - v neděli 24.09.2017 nás los poslal na hřiště 14-tého týmu tabulky – do NĚMČIC. Letos se jim zatím nedaří – úkolem bylo utkání nepodcenit - nezískání tří bodů by byla ztráta – čekalo nás těžké utkání především z hlediska psychiky – favoritem není lehké být.

Od pátku do soboty a ještě před zápasem se počet hráčů schopných nastoupit neustále zmenšoval – až vykrystalizovala sestava, která nastoupila a již jsme asi nebyli favoritem utkání.

Je třeba poděkovat všem, kteří nastoupili za snahu, ale již před zápasem bylo zřejmé, že nenastupujeme v optimální sestavě.

Domácí k tomu ještě zmobilizovali síly /mj. nastoupil Borek Rostislav – bývalý divizní hráč (nejlepší na place), Macko Jaroslav/ a s přispěním mokrého terénu, který jim dovoloval důraz v soubojích (skluzy) – nám nechali vypít kalich hořkosti.

Hlavním rozhodčím /HR/ byl Ressler Tomáš /z Lanškrouna/, AR1 Šilar Pavel /z Lubníka/, AR2 Karlík Ondřej /z Lanškrouna/.

Celkové shrnutí – V “okleštěné“ sestavě, po vcelku dobré čtvrthodině, kdy jsme nevyužili šance, jsme po chybné rozehře inkasovali a domácí tak dostali do sedla, z kterého jsme je již nedokázali sesadit. Jestliže, po triviálních chybách jsme čtyřikrát inkasovali – poté tato sestava neměla nárok bodovat. Domácí zaslouženě zvítězili a získali první body – nám se nepodařilo uchovat „bednu“ a  ve vyrovnané tabulce následoval sešup na VI. místo.

Na „plac“ nastoupila ve žlutých dresech tato základní sestava :

V brance Horáček Vít – obrana v sestavě Sloupenský David, Novotný Lukáš, Janoušek Martin, Lajza Tomáš, v záloze, Hanzl Jaroslav, Šroler Miroslav, Brzybohatý Aleš; v útoku Fogl Jan ml., Müller Vladimír, Šrajer Lukáš.

V zápise Janoušek Jan, Novotný Petr /připraveni nastoupit v případě velké nouze – zranění někoho ze základu/.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru: Beneš Jaroslav /trest/, Macák Jan (zranění), Kochánek Petr (zranění), Špinler Jan (zranění), Hruša Jan (nemoc),  Matějka Jan, Šilar Tomáš, Skalický Petr, Zvalený Filip, Lajza Daniel, Pavlíček Michal, Sloupenský Adam – omluveni.

* * *

Začátek prvního poločasu vyzněl herně pro náš tým, ale branku se nám vstřelit nepodařilo a tak v 18.min. po chybné rozehře sám z velkého vápna „bodlem“ zavěšuje k levé tyči HORÁK JIŘÍ – 1 : 0.

Místo našeho vedení je tu situace, která domácím vyhovuje – útočíme do plných a domácí chodí do brejků, které zkušeně připravují Borek R. a Macko J. .

Nedaří se nám dostat se do výrazného zakončení a tak musíme být rádi, že i domácím se koncovka nedaří.

Pokusy domácích z trestných kopů likviduje Víťa, brejk Borka R. končí na vnější tyči.

V úvodu druhého poločasu naši snahu o korekci skóre narušuje po zaváhání obrany i brankaře v 51.min. střelou z hranice velkého vápna CHLÁDEK RÓBERT – 2:0.

V 55.min. jiskřičku naděje vykřesává úspěšnou hlavičkou z 6 m ŠROLER MIROSLAV – 2 : 1.

Za jedenáct minut – je vše při starém – se zkoprnělou obranou si pohraje Macko J. a na malém vápně úplně volný PETR IVOŠ – uklízí balón hlavou do sítě -3 : 1.

Snažíme se o ovládnutí hry, ale domácí i za pomocí faulů /3 x ŽK/ odolávají a v 87.min přichází další nedůraz obrany a BOREK ROSTISLAV z metru zvyšuje na   4 : 1.

Úplný debakl zmírňuje v 89.min. hlavičkou z malého vápna ŠRAJER LUKÁŠ –  4 : 2.

Ještě jednou poděkování všem nastoupivším hráčům za snahu a bojovnost.

V týdnu je potřeba zapomenout a hodit tuto neděli „do pekla historie.

Při hodnotné účasti na trénincích, je zlým osudem, že se sejde den a není „kde brát“. Všem zraněných přeji rychlé uzdravení.

* * *

V neděli 01.10.2017 již od 15.30 hod. přivítáme na našem hřišti FC JISKRU 2008 B – tým z Červené Vody.

Věřme, že v „optimálnější“ sestavě napravíme nedělní zaváhání a uděláme fanouškům radost hodnotným bodovým ziskem.

V předzápase /od 13.00 hod./ nastoupí proti stejnému soupeři naši mladší žáci.

Přijďte naše žáky povzbudit - /pro zajištění zápasu je třeba nominovat HR a AR1/.

 

Beneš Jaroslav st.