VIII.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /VIII.HRANÉ/- 01.10.2017

TJ SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ – FC JISKRA 2008 B

5 : 1 /1:1/

Po minulém „propadáku“ v Němčicích /Němčice: BnO 4:2/ jsme klesli na šesté místo za vyrovnané čelo tabulky.

V závěru minulého referátu bylo psáno - Věřme, že v „optimálnější“ sestavě napravíme nedělní zaváhání a uděláme fanouškům radost hodnotným bodovým ziskem – stalo se.

Po hektické emailové středě /kdy obsah emailů neodpovídal našemu „brandýskému“ charakteru/, se středeční a páteční trénink navrátil k „optimálu“ a naplňoval předzvěst kvalitního a bohatého kádru pro neděli.

Hlavním rozhodčím /HR/ byl Jureček Michal /z Cotkytle/, AR1 Krajči Radek /z Lanškrouna/, AR2 Juda Adam /z Lanškrouna/.

Celkové shrnutí – Za krásného počasí, na vcelku výborně připraveném hřišti, zaslouženě zvítězilo domácí družstvo. Přes nečekanou úvodní změnu skóre, jsme hostující tým „přejeli“ herně již od 10.min, výsledkově v druhém poločase.

Tříbodový zisk nás opět posunul na bednu – třetí místo se ztrátou dvou bodů na vedoucí Rudoltice a bodu na druhé Albrechtice.

Na „plac“ nastoupila v „modrých“ dresech tato základní sestava :

V brance Macák Jan – obrana v sestavě Matějka Jan, Novotný Lukáš, Janoušek Martin, Sloupenský David, v záloze Špinler Jan, Hanzl Jaroslav, Šroler Miroslav, Hruša Jan; v útoku Fogl Jan ml., Lajza Tomáš.

V zápise Brzybohatý Aleš, Müller Vladimír, Šrajer Lukáš, Skalický Petr, Horáček Vít.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru: Beneš Jaroslav /trest/, Kochánek Petr (zranění), Šilar Tomáš, Zvalený Filip, Lajza Daniel, Pavlíček Michal, Sloupenský Adam – omluveni.

* * *

Vyrovnaný začátek prvního poločasu ukončil nečekaný oblouček z úhlu, který přeletěl Honzu a zapadl na zadní tyči do sítě – autorem této první „střely“ hostů byl UHLÍŘ KAREL – 0 : 1.

Hosté ve čtvrtek v dohrávce zvítězili v Klášterci nad Orlicí 4:1 a zdálo se, že si střeleckou mušku přivezli i k nám. Bylo tomu naštěstí jinak.

Od 10.min. jsme hosty začali přehrávat a přicházely „gólovky“. Svoji šanci neproměnil Fogl Jan, ale v 17.min. bylo vyrovnáno. Přihrávku na malé vápno adresoval T.Lajza, HRUŠA JAN byl důrazný a dorážkou rozvlnil síť – 1 : 1.

Další připravené šance se však nedařilo dotáhnou do „cíle“. Lajza Tomáš, Müller Vladimír, Špinler Jan ani „Jágr“ skórem nedokázali pohnout. Takže první poločas skončil 1 : 1 k větší spokojenosti hostů.

K výčtu patří i zmínka o střídání – ve 35.min. vystřídal Jana Fogla Vladimír Müller.

V úvodu druhého poločasu naše snaha o vstřelení vedoucího gólu byla vcelku rychle naplněna.

Po kombinační akci před pokutovým územím hostí se ve 49.min. k zakončení dostal HANZL JAROSLAV – 2 : 1.

Od této chvíle z nás spadla nervozita nepřesného zakončení a v 59.min resp. 62.min. padly branky jako přes kopírák – pas za obranu našel v náběhu LAJZU TOMÁŠE – ten byl u míče dříve než-li brankař hostí a úspěšně zakončil – 3:1 a 4:1.

Takže konečně „to tam Tomovi spadlo“ a přišel klid a ještě větší dominance domácího týmu.

V 57.min. vystřídal Hrušu Jana Brzybohatý Aleš, v 62.min Špinlera Jana Skalický Petr a v 74.min. Janouška Martina Šrajer Lukáš.

Přišli také ŽK – v 65.min pro Tomáše Lajzu a v 74.min. pro Petra Skalického.

V 76.min. se naposledy pohnulo skóre – nádhernou rychlou kombinační akci zakončila dorážka z malého vápna do prázdné branky – autorem byl MÜLLER VLADIMÍR, kterého tak nemusely mrzet některé zahozené „tutovky“ – 5:1.

Bylo zřejmé, že určitě zazní vítězný pokřik a bude k vidění oslavné kolečko.

V 91.min se tak po závěrečném hvizdu HR Jurečka Michala stalo.

* * *

V neděli 08.10.2017 od 15.30 hod. odehrajeme zápas v Sopotnicí s tamní TJ.

Na „horké Sopotnické trávě“ to je vždy střet s nepříjemným soupeřem a místními fanoušky.

Věřme, že předvedeme „nedělní“ výkon a Sopotnickým neděli znepříjemníme či lépe znechutíme.

Když přivezeme tři body – připravíme si zajímavý bodový zisk pro závěr podzimní části.

X.kolo – doma Jehnědí – čtvrtý tým tabulky se 16-ti body.

XI.kolo – venku Dolní Dobrouč – šestý tým tabulky se 14-ti body.

XII.kolo – doma Rudoltice – první tým tabulky s 19-ti body.

XIII.kolo – venku Žamberk B – dvanáctý tým tabulky s 8-mi body.

Naše bilance – 5 vítězství, jedno vítězství na PK (dle průběhu zápasu ztráta bodu), dvě porážky – nemusely být /Albrechtice v deseti, Němčice ???/.

Popřejme si úspěšný závěr podzimní sezóny – bude to veliká zkouška – ale zdá se, že bychom na to mohli mít/.