IX.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /IX.HRANÉ/- 08.10.2017

TJ SOPOTNICE – TJ SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ

2 : 6 /1:3/

Po minulém vítězství /BnO: Jiskra 2008 B 5:1/ bylo v závěru minulého referátu psáno - Věřme, že předvedeme „nedělní“ výkon a Sopotnickým neděli znepříjemníme či lépe znechutíme. Když přivezeme tři body – připravíme si zajímavý bodový zisk pro závěr podzimní části – stalo se.

Jako bonus je pohled na tabulku – PRVNÍ MÍSTO.

Hlavním rozhodčím /HR/ byl Dvořák Zdeněk /z Vysokého Mýta/, AR1 Fiedler Radek, AR2 Kolář Bohuslav.

Celkové shrnutí – Za „příšerných“ povětrnostních podmínek - víceméně neustále pršelo, občas nepršelo, občas pořádně lilo – na těžkém terénu náš tým zvítězil a „šestka“ nemusela být konečnou – při lepším zakončení jsme mohli minimálně konkurovat sobotnímu Klášterci nad Orlicí.

Tříbodový zisk nás opět posunul na bednu – vcelku nečekaně na PRVNÍ MÍSTO. Bod ztrácí Rudoltice, dva body Žichlínek a Albrechtice.

Na „plac“ nastoupila v „modrých“ dresech tato základní sestava :

V brance Macák Jan – obrana v sestavě Matějka Jan, Novotný Lukáš, Šroler Miroslav, Sloupenský David, v záloze Lajza Tomáš, Špinler Jan, Hanzl Jaroslav, Hruša Jan; v útoku Müller Vladimír, Beneš Jaroslav.

V zápise Brzybohatý Aleš, Fogl Jan ml, Šrajer Lukáš, Horáček Vít.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru: Kochánek Petr (zranění), Janoušek Martin, Janoušek Jan, Šilar Tomáš, Zvalený Filip, Lajza Daniel, Pavlíček Michal, Sloupenský Adam – omluveni.

* * *

Naše kombinační hra plně po celý zápas platila na domácí, kteří hrozili několika nakopávaným míči, ale dnes to bylo málo. Náš důraz v osobních soubojích nám získával odražené míče a dával možnost jít do koncovky – a šancí bylo „mnoho“.

V 09.min. MATĚJKA JAN poslech lavičku a z 25 m křižnou přízemní „bombou“ uklidil míč k levé tyči – 0 : 1.

Měli jsme šance na zvýšení náskoku – skóre se pohnulo – ale jinak než-li bychom si přáli – přízemní centr z levé strany prošel až na zadní tyč, kde lehce doklepával KUBIŠTA JOSEF – 1 : 1.

Vyrovnávací branka nás nesrazila do kolen. Po rozehraném rohovém kopu „Beny“ na zadní tyči hlavičkoval vedle, ale ve 30.min. unikl po levém křídle Müller V. a na malém vápně byl při dorážce úspěšný HRUŠA JAN – 1 : 2.

Ve 34.min. jsme si vypracovali obdobnou šanci – utekl Lajza Tomáš a oblouček na malém vápně našel hlavu neobsazeného BENEŠE JAROSLAVA – 1 : 3.

Zbytek poločasu přinesl zodpovědný výkon všech hráčů, takže domácí nedostávali šanci z vývojem utkání něco udělat a jen naše nepřesná koncovka a těžký terén - to byly důvody, že skóre na naší straně nenarostlo.

Poločasovou přestávku a úvod druhého poločasu – vyplnilo sledování Velké Pardubické a přicházejícího „silného lijáku“.

První čtvrthodinu druhého poločasu ukončila naše parádní akce – únik „Benyho“ po pravém křídle, natažení obránců na sebe – přihrávka pod sebe na úroveň „penalty“ – a tam zcela volný nabíhající ŠROLER MIROSLAV uklízí míč do sítě – 61.min. - 1 : 4.

K výčtu patří střídání v 53.min. kdy Fogl Jan nahradil Müllera V., v 62.min. Hrušu Jana Brzybohatý Aleš.

V 65.min dostává ŽK Sloupenský David a v 68.min. domácí snižují. Rozehraný přímý kop z 30 m prodlužuje do sitě z malého vápna VOLESKÝ ONDŘEJ – 2 :4.

Domácí na chvilku nabírají dech, ale naše obrana je pevná. Nezakončujeme naše nadějné šance přesně, ale přesto se mění skóre. V 75.min. je ve vápně „zápasnických chvatem“ zastaven „Beny“ a pokutový kop bezpečně proměňuje HANZL JAROSLAV – 2 : 5.

V téže minutě Beneše J. nahrazuje v útoku Horáček Vít.

Do několika nadějných zakončení se dostávají i naši střídající hráči, stejně jako Hanzl Jaroslav – chybí pár centimetrů.

Tyč trefuje z přímého kopu ze 30 m Špinler Jan a ani střídající Šrajer Lukáš /v 80.min. střídá Lajzu Tomáše/ nenachází klid v koncovce, když hlavičkuje na malém vápně zcela sám.

Jak na to – ukazuje všem v 88.min. SLOUPENSKÝ DAVID – po autovém vhazování si nachází ve vápně místo k zakončení – 2 : 6.

Bylo zřejmé, že opět určitě zazní vítězný pokřik a bude k vidění oslavné kolečko. V 90.min se tak po závěrečném hvizdu HR Dvořáka Zdeňka stalo.

Byla i k dispozici nová vlajka – oslava „6“ byla dlouhá.

* * *

V neděli 15.10.2017 od 15.00 hod. přivítáme v DERBY našeho jihovýchodního souseda – zdatného nováčka – tým FK JEHNĚDÍ 1980.

Dnes po poločasovém vedení 3:0 podlehl v závěru domácího zápasu 1. FC Žamberk B 3:5.

Naši věrní fanoušci – přijďte nás podpořit a svést úspěšný souboj jak na hřišti – tak v hledišti.

Dnes svůj zápas neodehráli naši MŽ – hřiště v Řetové bylo nezpůsobilé /zápas bude sehrán v průběhu čtrnácti dnů na našem hřišti/.

Mladší žáci v předzápase zápasu s Jehnědím přivítají silný celek Sokola Rudoltice. Pro zajištění zápasu – opětovný požadavek na HR, AR.