X.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /X.HRANÉ/- 15.10.2017

TJ SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ – FK JEHNĚDÍ 1980

1 : 1 /1:0/ PK 4 : 2

Po minulém vítězství /Sopotnice : BnO 2:6/ bylo v závěru minulého referátu psáno – přivítáme našeho jihovýchodního souseda – zdatného nováčka – tým FK JEHNĚDÍ 1980 - Naši věrní fanoušci – přijďte nás podpořit a svést úspěšný souboj jak na hřišti – tak v hledišti - Bude to těžké, ale nebylo by od věci za týden si poslechnout ten krásný popěvek – Tak jsme ….. no a có…...

Splnilo se /až na ztrátu bodu/ - vše. Utkání bylo přítomno cca 222 diváků /138 platících/. Takovou diváckou kulisu jsme v Brandýse nad Orlicí již dlouho nezažili. Zde patří veliké poděkování fanouškům hostujícího mužstva za vytvoření „bezvadné“ kulisy a velice korektní vystupování – pořadatelská služba byla bez práce. Určitě i obsluha kiosku byla velice spokojena.

Zazněl nakonec i vítězný pokřik a tančilo se vítězné kolečko – i ten „slogan“ zazněl. Neboť bonusem je pohled na tabulku – PRVNÍ MÍSTO.

Hlavním rozhodčím /HR/ byl Fiedler Radek, AR1 Šimko Petr, AR2 Lukes Jan st. – přítomen utkání byl i delegát OFS – pan Václav Kopecký.

Celkové shrnutí – Za nádherného podzimního počasí /jen to slunce velice brzy zašlo za kopec/ - na slušně připraveném hřišti /přes snahu přeci jenom měkčím/ - po velice slušném výkonu obou mužstev byla výsledkem asi zasloužená remíza a pro domácí fanoušky „sladké“ penaltové vítězství a tím zisk dvou bodů. Zde patří veliké poděkování našemu „kamarádovi“ – Peterovi, za výkon v zápase, za chycené penalty a především za to, že obětavě vyhověl našemu přání a přes velikou dálku nám přijel pomoci – „Peťo“ DÍKY, DÍKY, DÍKY.

Na „plac“ nastoupila v „žlutých“ dresech tato základní sestava :

V brance Pecho Peter – obrana v sestavě Matějka Jan, Novotný Lukáš, Špinler Jan, Sloupenský David, v záloze Lajza Tomáš, Šroler Miroslav, Hanzl Jaroslav, Hruša Jan; v útoku Horáček Vít, Beneš Jaroslav.

V zápise Brzybohatý Aleš, Fogl Jan ml, Šrajer Lukáš, Skalický Petr, Janoušek Martin.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru: Kochánek Petr (zranění), Macák Jan, Müller Vladimír, Janoušek Jan, Šilar Tomáš, Zvalený Filip, Lajza Daniel, Pavlíček Michal, Sloupenský Adam – omluveni.

* * *

První poločas lehce patřil nám, druhý poločas z objektivních důvodů vyzněl pro hosty.

Trenéři měli šťastnou ruku, když do základní sestavy nominovali místo omluveného „Vládi“ – „Horise“. První minuta – VPK zahrává „Jágr“ mezi malé vápno a branku – propadlý míč Víťa na zadní tyči jen lízne – chybělo málo ke změně skóre. V 08.min. brankař hostí maří šanci „Lazymu“, ale v 10.min je mezi domácími fanoušky veselo. Rozehraný volný přímý kop nachází na 11 m v náběhu HORÁČKA VÍTA – jeho nad očekávání prudkou a umístěnou hlavičku registruje hostující brankař v síti – 1 : 0.

Po našem rázném úvodu - v průběhu poločasu hosté vyrovnávají hru, ale do šancí je naše obrana nepouští. Vypracováváme si několik náznaků šancí, ale v koncovce nejsme důrazní ani přesní. Ve 40.min. se poprvé v zápase „ukazuje“ Peter – bravurně likviduje krátké sólo hostujícího útočníka.

Do druhého poločasu nuceně střídáme – Benyho nahrazuje Brzybohatý Aleš.

V pátek „šla ven stolička“ a pod „práškama“ to s přibývajícími minutami „nebylo ono“.

Hosté prohrávají a tak „šlapou na plynový pedál„ a mi jim „podvědomě“ přenecháváme střed hřiště.

Ve 48.min. selhává v koncovce hostující Pilař a v 55.min. likviduje Peter pokus hostí z PVK z 18 m. Přesto se mu nedaří udržet čisté konto.

Po autovém vhazování – v 61.min. přichází zaváhání domácích obránců /podklouznutí a nedostoupení protihráče/ - využívá toho k překvapivému obloučku do „šibenice“, kdy je Peter bezmocný MOTYČKA MARTIN – 1 : 1.

Před tím /v 59.min./ střídá Hrušu Jana Skalický Petr a v 66.min. Horáčka Víta Fogl Jan ml..

Po vyrovnávacím gólu se vyrovnává i hra a obě mužstva si vytváří „pár“ šancí. Šance hostí /hlavičku střídajícího Horáka v 78.min./ vyráží Peter na roh.

Naše šance nepřesně zakončuje především „Lazy“.

V 82.min. obdržel druhou ŽK hostující Fišer Daniel a šel předčasně do „sprch“.

Krátkou „přesilovkou“ mohl v úplném závěru zužitkovat Lajza Tomáš, ale z malého vápna byl nepřesný a tak je tu závěrečný hvizd HR /Fiedlera Radka/ a „PENALTY“.

Hosté začínají : Pilař Matěj 0:1, Hanzl Jaroslav 1:1, Vodvárka Jakub 1:2, Šroler Miroslav 2:2, Najman Aleš /Peter chytá/ 2:2, Špinler Jan 3:2, Šeda František /Peter opět chytá/ 3:2, Novotný Lukáš 4:2 !!!!!!!!!

Velká vyvěšená vlajka na ochranné síti tak mohla být svědkem již dříve popsaného vítězného kolečka, vítězného pokřiku i vítězné děkovačce.

To vše bylo předzvěstí „dlouhému“ plánovanému pozápasovému posezení.

* * *

Jsme první /22 bodů/ – ovšem naši pronásledovatelé taktéž získávají body – takže závěr podzimní části bude dramatický – jak bylo psáno již dříve – čekají nás „těžké“ tři závěrečné zápasy podzimu.

V neděli 22.10.2017 od 15.00 hod. se představíme na hřišti FK DOLNÍ DOBROUČ /20 bodů/, poté přivítáme Sokol Rudoltice /22 bodů/ a podzimní část zakončíme na hřišti 1. FC Žamberk B.

Naši věrní fanoušci – přijeďte nás podpořit a pomoci nám zvládnout „super těžký“ zápas v Dolní Dobrouči.

Dnes svůj zápas proti Sokolu Rudoltice odehráli naši MŽ /2:6/.

Mladší žáci ve čtvrtek 19.10.2017 na domácím hřišti v dohrávce sehrají neuskutečněný zápas v Řetové /16.00 hod/. Pro zajištění zápasu – kdo by mohl pomoci - požadavek na HR, /když nezajistí jako domácí Řetová/- AR.

Beneš Jaroslav st.