XVI.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /XIV.HRANÉ/- 08.04.2018

TJ SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ – TJ DOLNÍ ČERMNÁ

4 : 1 /2:1/

Po zimní přestávce, zimní přípravě a dvou odložených kolech jsme doma přivítali soupeře, který na nás ztrácel pouhé dva body – TJ DOLNÍ ČERMNÁ .

Těžký zápas to byl – jak kvalitou soupeře – tak stavem hřiště a povětrnostními podmínkami.

Hlavním rozhodčím /HR/ byl Lebeda Tomáš, AR1 Ropek Stanislav, AR2 Zuzík Oldřich.

V trenérských funkcích majitelé průkazů trenér „C“ – Fogl Jan st., Janoušek Jan.

Celkové shrnutí – Vítězný pokřik nakonec zazněl od domácích hráčů ze společného vítězného kolečka uprostřed hřiště.

Určitě zaslouženě, ale po smolném začátku bylo těžké obrátit skóre a odskočit soupeři, aby závěr byl klidnější.

Na „plac“ nastoupila v „žlutých“ dresech tato základní sestava :

V brance Macák Jan – obrana v sestavě Sloupenský David, Dostál David (přestup z Chocně), Janoušek Martin, Novotný Lukáš, v záloze Lajza Tomáš, Šroler Miroslav, Hanzl Jaroslav, Hruša Jan; v útoku Moudrý Roman (přestup z Kunvaldu), Beneš Jaroslav.

V zápise Matějka Jan, Brzybohatý Aleš, Fogl Jan ml, Kochánek Petr, Miškovský Pavel.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru: Špinler Jan /zranění/, Zvalený Filip /zaměstnání/, Hála Radek /zaměstnání/ - Horáček Vít, Havlíček Jakub, Matoušek David, Müller Vladimír, Šrajer Lukáš, Šilar Tomáš, Lajza Daniel, Pavlíček Michal, Novotný Petr, Sloupenský Adam – omluveni.

* * *

První poločas začali domácí lépe – leč ta koncovka /Beneš, Moudrý, Hanzl/ byla nedůrazná a tak šli nečekaně do vedení hosté. Ve 13.min. nákop za obranu našel nejlepšího hráče hostí MARKA LEOŠE a ten po sólu přízemní ranou prostřelil Honzu – 0 : 1.

Výhodou bylo, že branka padla brzo a tak na obrat v zápase byl čas - a ten přišel vcelku brzo. Předtím vsítil nádhernou branku Míra Šroler, ale prapor AR2 zhatil radost. Ta přišla ve 23.min. – za obranu hostí si naběhl LAJZA TOMÁŠ a elegantně přehodil vyběhnuvšího brankaře hostující celku – 1 : 1.

Ve 25.min. domácím hráčům a fanouškům bylo ještě lépe – po souboji v pokutovém území „Beny“ vybojoval míč pro MIROSLAVA ŠROLERA a ten si již věděl rady – 2 : 1.

Hosté podnikali nebezpečné protiútoky a jen dva výtečné zákroky Jana Macáka způsobily, že i v poločase bylo skóre lepší pro domácí.

Druhý poločas se nesl ve znamení snahy domácích o zvýšení vedení, ale prozatím se nedařilo – neboť vstřelená branka Romanem Moudrým pro zvednutý praporek AR1 nebyla uznána.

V 58.min. trenéři provedli první zásah do sestavy. Janouška Martina a Hrušu Jana vystřídali Brzybohatý Aleš a Matějka Jan. V 65.min. Moudrého Romana Fogl Jan ml..

Všichni tři hráči plně zapadli do útočného pojetí domácího mužstva a i skóre se konečně pohnulo tím správným směrem. V pokutovém území hostí byl faulován domácí útočník a HR jednoznačně ukázal na značku pokutového kopu.

JAROSLAV HANZL nezaváhal – 3 : 1.

V 75.min. po krásné útočné akci /pravděpodobně poprvé za „A“ tým/ se prosadil v zakončení JAN FOGL ml. – 4 : 1.

V 82.min. vystřídal Jaroslava Beneše Kochánek Petr. Jeho následné sólo zastavil faul obránce hostí a tak utkání dospělo do 90.min. již bez dalšího zápisu v kolonce branky.

* * *

Další výsledky nás podržely na čtvrtém místě tabulky – máme 28 bodů ze čtrnácti odehraných zápasů.

První Dolní Dobrouč 30 bodů (15 z.), druhý Žichlínek 29 bodů (15 z.), třetí Albrechtice /náš příští soupeř/ 29 bodů (16 z.).

V sobotu 14.04.2018 od 16. hod. nás čeká zápas na hřišti ALBRECHTIC.

Naši věrní fanoušci – přijeďte nás v sobotu podpořit a pomoci nám zvládnout další „super těžký“ zápas.

Snad budeme odjíždět z Albrechtic se ziskem bodů a dobrou náladou – neb nás doma čekají další zápasy.

V pátek 20.04.2018 semifinále POHÁRU OFS – 17.00 hod. – TJ SOPOTNICE

V neděli 22.04.2018 XVII. kolo OP II – 16.00 hod. – TJ S. VERMĚŘOVICE.

Mladší žáci v předzápase remizovali s žáky Dlouhoňovic 1:1. Na pokutové kopy zvítězili 4:3.

Beneš Jaroslav st.