XVII. KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /XV. HRANÉ/- 14.04.2018

TJ ALBRECHTICE – TJ SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ

0 : 1 /0:0/

Po minulém prvním domácím jarním zápase i vítězství nad TJ DOLNÍ ČERMNÁ nás v sobotu čekal první venkovní zápas - s třetím týmem tabulky – TJ ALBRECHTICE - 29 bodů (16 z.) .

Jak se dalo očekávat - těžký zápas to byl – jak kvalitou soupeře – tak odpovědností spojenou s potvrzením našich jarních ambicí.

Hlavním rozhodčím /HR/ byl Šenkýř Jan z Kunčiny, AR1 Brychta Josef taktéž z Kunčiny, AR2 Langr Filip z Lanškrouna.

V trenérských funkcích majitelé průkazů trenér „C“ – Fogl Jan st., Janoušek Jan.

Celkové shrnutí – Vítězný pokřik nakonec zazněl od hostujících hráčů ze společného vítězného kolečka uprostřed hřiště.

V zápase museli tři hráči pro zranění nuceně střídat /Marek Ondřej, Šnír Petr – Moudrý Roman/. Především domácím hráčům přejeme co možná nejdřívější návrat na zelený trávník.

Určitě zasloužené vítězství, ale nedůrazná a smolná koncovka zapříčinila, že do závěrečného hvizdu nebylo rozhodnuto o zisku tří bodů.

V brance Zvalený Filip – obrana v sestavě Matějka Jan, Dostál David, Sloupenský David, Novotný Lukáš, v záloze Lajza Tomáš, Šroler Miroslav, Hanzl Jaroslav, Hruša Jan; v útoku Moudrý Roman, Beneš Jaroslav.

V zápise Macák Jan, Brzybohatý Aleš, Fogl Jan ml, Kochánek Petr.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru: Janoušek Martin /Olomouc/, Špinler Jan /zranění/, Hála Radek /zaměstnání/ - Horáček Vít, Havlíček Jakub, Matoušek David, Müller Vladimír, Šrajer Lukáš, Šilar Tomáš, Lajza Daniel, Pavlíček Michal, Novotný Petr, Sloupenský Adam – omluveni.

* * *

První poločas i celý zápas byl v naší lehké kombinační převaze /domácí měli ojedinělé pološance z brejků a několika standartek/. Útočíme, ale nedůrazné zakončení a mnohokrát zvednutý praporek AR 2 nevede ke změně skóre. Bomba „Jágra“ ze 30 m končí po odrazu od břevna před brankovou čarou.

První polovina druhého poločasu se nesla ve znamení naší snahy, konečně nějakou akci úspěšně zakončit a ujmout se vedení. Jágr z PVK opět trefuje břevno, neúspěšní jsou i ostatní /Roman, Beny, Míra, Tom/. V 61.min. je nešťastně zraněn domácí Marek Ondřej a domácí nuceně střídají.

V 63. min. se konečně radujeme. Po kombinaci a centru Moudrého Romana po náběhu na zadní tyči doklepává míč pod břevno HRUŠA JAN – 0 : 1.

Následně trenéři provedli první zásah do sestavy. Hrušu Jana vystřídal Brzybohatý Aleš a v 68.min. Zraněného Moudrého Romana Fogl Jan ml.. Ten v 75. min. fauluje domácího Šníra Petra a vidí jedinou žlutou kartu zápasu.

V 83.min. své útočné snažení zdárně nezakončil Jaroslav Beneš a vystřídal jej Kochánek Petr. Hostující obrana v čele Filipem zvládla závěrečný nápor domácích a po uplynutí dlouhého nastavení konečně zazněl závěrečný hvizd HR–J. Šenkýře.

* * *

Další výsledky nás posunuly na třetí místo tabulky – máme 31 bodů z patnácti odehraných zápasů. První Dolní Dobrouč 32 bodů (16 z.), druhý Žichlínek 32 bodů (16 z.). Přání z minulého zápisu se splnilo, odjížděli jsme Albrechtic se ziskem bodů a dobrou náladou.

V pátek 20.04.2018 semifinále POHÁRU OFS – 17.00 hod. – TJ SOPOTNICE

V neděli 22.04.2018 XVII. kolo OP II – 16.00 hod. – TJ S. VERMĚŘOVICE.

Mladší žáci v sobotu odjížděli z Jablonného nad Orlicí s čestným výsledkem /5:2/. Beneš Jaroslav st.