SEMIFINÁLE POHÁRU PŘEDSEDY OFS 2018 - 20.04.2018

TJ SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ – TJ SOPOTNICE

4 : 1 /1:0/

Do letošního ročníku Poháru předsedy OFS se přihlásila dvě družstva : TJ Spartak Brandýs nad Orlicí a Fotbal Žichlínek. Po opětovné výzvě se dohlásilo družstvo TJ Sopotnice a FK Kerhartice.

Los nám přiřkl domácí hřiště a TJ Sopotnice.

Po problémech s termínovou listinou díky odložení prvních dvou jarních utkání – pohárový zápas jsme sehráli netradičně v pátek – 20.04.2018.

V základní sestavě dostali příležitost hráči, kteří minulé zápasy střídali – přesto jsme zůstali favoriti postupu do finále.

Hlavním rozhodčím /HR/ byl Stolín Václav z Králík, AR1 Serbousek Petr ze Žamberka, AR2 Hejl Jan z Králík.

V trenérských funkcích majitelé průkazů trenér „C“ – Fogl Jan st., Janoušek Jan.

Celkové shrnutí – Vítězný pokřik nakonec zazněl od domácích hráčů ze společného vítězného kolečka uprostřed hřiště.

Určitě zasloužené vítězství, ale opět nedůrazná a smolná koncovka zapříčinila, že v 70.min. bylo vyrovnáno a až úspěšný závěr dal výsledku jasný zápis.

V brance Macák Jan – obrana v sestavě Matějka Jan, Novotný Lukáš, Janoušek Martin, v záloze Lajza Tomáš, Šroler Miroslav, Hanzl Jaroslav, Brzybohatý Aleš; v útoku Fogl Jan, Beneš Jaroslav.

V zápise Miškovský Pavel, Moudrý Roman, Dostál David, Kochánek Petr.

* * *

První poločas i celý zápas byl v naší kombinační převaze. Útočíme, ale nedůrazné zakončení a nepřesná koncovka znamená stále bezbrankový stav.

Až 44.min. přináší kýženou změnu skóre – průnik Benyho po lajně, přihrávka na malé vápno kde volný BRZYBOHATÝ ALEŠ propaluje míč do sítě – 1 : 0.

V poločase v brance nahrazuje Honzu Macáka Miškovský Pavel. V 55.min. Beneše Jaroslava Moudrý Roman a v 60.min. Janouška Martina Dostál David.

První polovina druhého poločasu se nesla ve znamení naší snahy přidat uklidňující druhý gól – nedaří se a tak ojedinělá šance hostí znamená v 70.min. vyrovnání – centr z VPK nachází na zadní tyči hostujícího KUBIŠTU J. – nedůraz obrany i brankaře – 1 : 1.

Za tohoto stavu hrozily pokutové kopy – závěr byl však excelentní. Po šanci hostí, kdy včas vyběhl Pavel, přišla „nádhera“ v podání Jágra /HANZLA JAROSLAVA/. V 77.min. jeho rána z 18 m odrazem od břevna skončila v síti – 2 : 1, v 80.min po rohovém kopu byl úspěšný hlavou NOVOTNÝ LUKÁŠ – 3 : 1, v 85.min. Jágrů (prý centr) zaplul do vzdálenější šibenice – 4 : 1.

Po uplynutí 90.min zazněl závěrečný hvizd HR – V.Stolína znamenající náš postup do finále.

* * *

V druhém semifinále se 01.05.2018 utká Fotbal Žichlínek – FK Kerhartice.

O místu finále bude teprve rozhodnuto – pro vítěze je připraven Pohár, věcná cena, diplom, odměna 3.000 Kč a možnost postupu do krajských kol „Poháru“. Poražený finalista získá diplom, věcnou cenu a odměnu 2.000 Kč.

Jistě se pokusíme o tu první variantu !!!!!