XVIII. KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /XVI. HRANÉ/- 22.04.2018

TJ SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ – TJ SOKOL VERMĚŘOVICE

1 : 0 /1:0/

Po minulém venkovním vítězství nad TJ Albrechtice nás doma po pátečním vloženém vítězném pohárovém zápase čekal soupeř ze spodní části tabulky – TJ SOKOL VERMĚŘOVICE.

Potvrdilo se, že každý zápas se začíná za stavu nula nula a předem není daná jistota vítězství a zisku potřebných tří bodů.

Hlavním rozhodčím /HR/ byl Jureček Michal z Cotkytle, AR1 Jílková Barbora /svým vystupováním a rozhodnutími si vytvořila obdivuhodný respekt/, AR2 Šilar Pavel z Lanškrouna.

V trenérských funkcích majitelé průkazů trenér „C“ – Fogl Jan st., Janoušek Jan.

Celkové shrnutí – Vítězný pokřik nakonec zazněl od domácích hráčů ze společného vítězného kolečka uprostřed hřiště.

Určitě zasloužené vítězství, ale jak neustále musíme opakovat - nedůrazná a smolná koncovka zapříčinila, že do závěrečného hvizdu nebylo rozhodnuto o zisku tří bodů.

V brance Zvalený Filip – obrana v sestavě Matějka Jan, Dostál David, Sloupenský David, Novotný Lukáš, v záloze Lajza Tomáš, Šroler Miroslav, Hanzl Jaroslav, Hruša Jan; v útoku Moudrý Roman, Beneš Jaroslav.

V zápise Macák Jan, Špinler Jan, Brzybohatý Aleš, Hála Radek, Fogl Jan ml., Kochánek Petr.

* * *

První poločas i celý zápas byl v naší kombinační převaze. Útočíme, ale nedůrazné zakončení našich hráčů nevede ke změně skóre (Především Beny si několikrát drží hlavu v dlani).

Úspěšným střelcem se tak stává pouze v 37.min. „Jágr“ – po kombinaci jeho přízemní rána z 20 m končí u vzdálenější tyče – 1 : 0.

Ve 43.min. zraněného Davida Dostála střídá Špinler Jan.

Ve 46.min. střídá Sloupenského Davida Janoušek Martin a Hrušu Jana Hála Radek.

První polovina druhého poločasu se nesla ve znamení naší snahy vstřelit uklidňující branku – nedaří se – létá bezpočet centrů, ale hostující obránci dominují v hlavičkových soubojích a ani nádherný průnik Radka Hály zakončený příhrou na malé vápno R. Moudrému není úspěšně zakončen.

V 67.min. Moudrého Romana střídá Fogl Jan a Beneše Jaroslava Brzybohatý Aleš. Skóre dává hostím stále šanci na nějaké body a tak se přitvrzuje – výsledkem je počet ŽK – 1 : 4 (Lajza Tomáš).

Po uplynutí nastavení konečně zazněl závěrečný hvizd HR–Michala Jurečka.

* * *

Další výsledky nás stále drží na třetím místě tabulky – máme 34 bodů z šestnácti odehraných zápasů. První Dolní Dobrouč 35 bodů (17 z.), druhý Žichlínek 35 bodů (17 z.).

V neděli 29.04.2018 se v XIX. kole OP II – v 16.00 hod. – představíme na hřišti druhého týmu tabulky – FOTBAL ŽICHLÍNEK – o důležitosti zápasu není třeba přemýšlet – hodně napoví. Naši věrní příznivci – přijeďte nás „mohutně“ podpořit – budeme to potřebovat.

Mladší žáci se v předzápase se Sokolem Rudoltice drželi jen první poločas /2:4/, fyzická převaha měla vliv na konečný výsledek /2:12/.